Američanky Sarah Mariuz a Leah Rodgers jsou jednovaječná dvojčata, která přivede na svět své první potomky ve stejný rok. Navíc ale v naprosto stejný den, a dokonce i v totožný čas! Prožívají ženy identické životy?
Jednovaječná dvojčata jsou považována za zázrak přírody. Mají shodnou dědičnou výbavu, neboť pocházejí z jedné vaječné buňky a jedné spermie. Proto se svým vzhledem podobají jako vejce vejci.
Prý mezi nimi existuje nevysvětlitelné spojení a často u nich lze pozorovat totožné způsoby chování. Jednovaječná dvojčata prý dokonce mnohdy onemocní stejnou nemocí, a to téměř ve stejný okamžik. Někdy také zároveň pronesou stejnou spontánní poznámku.
Své by o tom mohly vyprávět Američanky Sarah Mariuz a Leah Rodgers.
Podivné porody
Mariuz a Rodgers jsou od narození prakticky nerozlučnou dvojicí. Tato jednovaječná dvojčata chodí všude spolu, dělí se o oblečení i hračky, navzájem si neuvěřitelně rozumí. Později začnou žít v různých amerických městech, ale kontakt mezi nimi je stále těsný.
V roce 2016 porodí ve věku 35 let své první potomky. Dochází k tomu v obou případech dne 30. června. Také čas porodu je naprosto identický, v 1.18 ráno.
Mariuz svého narozeného syna Reida objímá v coloradském Denveru, zatímco její sestra se té samé činnosti oddává v kalifornském La Jolla, kde si užívá první kontakt s dcerou Samanthou. Jak je možné, že k porodu došlo ve stejný moment?
Je mezi nimi spojení?
Obě ženy se o svém těhotenství dozvěděly minulý rok přibližně ve stejnou dobu. Plánovaly se o šťastné novince informovat během setkání na americký svátek Den díkůvzdání. Když se toho dne ale na sebe podívaly, nemusely prý vůbec nic říkat.
Přestože na nich těhotenství nebylo žádným fyzickým způsobem vidět, obě ženy o něm prý náhle věděly. „Chtěla jsem, aby to bylo překvapení. Ale hned jak jsem svou sestru uviděla, blesklo mi hlavou, že je také těhotná,“ uvádí Rodgers.
Prý v daný moment cítila podivuhodnou intuici typickou pro dvojčata, které se přezdívá „dvojčatuice“. „Když jsme si vyměnily ultrazvuky, hodně jsme se nasmály. Ani jedna jsme těhotenství neplánovaly. Opravdu to nedokážu vysvětlit. Dvojčata mezi sebou musí mít jakési zvláštní spojení,“ říká Rodgers.
Záhada trvá
V rámci vědeckého výzkumu se do současnosti podařilo několikrát uspořádat setkání jednovaječných dvojčat, žijících někdy i od narození odděleně.
Podle některých názorů se přitom zcela zjevně prokázalo, že jejich životy jsou často velice synchronizované (mají podobný vývoj – pozn. red.).
Profesor Luigi Gedda (1902–2000) z římského Ústavu J. G. Mendla, který během své kariéry vyšetřil stovky podobných případů, je rovněž přesvědčen, že v životě jednovaječných dvojčat se vyskytují neobvyklé shody.
„Větší či menší projevy mentálního vztahu mezi nimi se pohybují ve velmi široké škále.
Počínaje běžnými případy údajné telepatie, kdy například obě dvojčata zároveň pocítila nutkání navázat kontakt s tím druhým, až po přenos bolesti, či dokonce fyzického poranění,“ uvádí Gedda. Jsou tedy ženy skutečně propojené?