9. prosince 1965: V Kecksburgu v Pensylvánii je spatřena ohnivá koule. Armáda místo dopadu uzavírá a zatajuje informace.
Domů     Tajemná místa z celé planety: Kde se magie cítí jako doma?
Tajemná místa z celé planety: Kde se magie cítí jako doma?
od 2.10.2023
2.6tis
282
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Jsou místa, která nás nechávají naprosto chladnými. A pak jsou taková, která jsou skrz naskrz prodchnutá tajemnou energií. ENIGMA PLUS vás provede destinacemi, které vyhledávají okultisté z celého světa!

Pozor na uštknutí obřího hada

Místo: Hadí mohyla, americké Ohio

Naprostá archeologická záhada. Alespoň tak Američané popisují 411 metrů dlouhou Hadí mohylu ležící ve státě Ohio. Jedná se o val hadovitého tvaru, který vybudují zdejší indiánské kultury asi před 3000 lety.

Účel stavby je dodnes tajemstvím, ale ukazuje se, že mohyla odpovídá nespočtu astronomických jevů. Navíc je největším zobrazením hada na světě. A had, coby prastarý symbol magie, sem láká záhadology i příznivce temných sil.

Špendlíky a panenky s sebou!

Místo: New Orleans, americká Louisiana

Zatímco z hudebních klubů zní jazz, na mnoha místech amerického města New Orleans se odehrávají temné rituály vúdú, jehož je toto město střediskem. Za mystérii tohoto původně západoafrického náboženství sem každý rok přijíždějí miliony lidí! O tajemném vúdú se více dočtete na stranách 24 a 25.

Kam pro magické přísady?

Místo: Čarodějnický trh v La Paz, Bolívie

Táhne vás praktikování magie? Pak potřebujete pořádné přísady. A přesně takové, navíc zcela autentické, seženete ve městě La Paz v jihoamerické Bolívii.

V temných horských uličkách tu narazíte na Čarodějnický trh, kde jsou k sehnání všemožné lektvary, léčivé rostliny, ale i sušené žáby přímo od místních léčitelů zvaných yatiri. Ti sami tyto ingredience užívají při svých rituálech. Yatiri poznáte podle tmavých klobouků a kokosových váčků s amulety.

Leží zde pohřbení předci?

Místo: Stonehenge, Anglie

Tajemné kruhy menhirů v jižní Anglii snad není třeba ani představovat. Stonehenge patří mezi nejslavnější místa, která přitahují milovníky tajemna všeho druhu. O tom, jaký je původní účel megalitů, se dodnes vedou spory.

Místo je však údajně plné silných energií, které mají schopnost léčit. Ve hře je také teorie o astronomické observatoři předků, pravděpodobně se ale jedná o svatyni sloužící k rituálnímu uctívání a pohřbívání zesnulých. Rituály se zde odehrávají pravidelně i v dnešních dobách.

Vítejte ve čtvrté dimenzi!

Místo: Glastonbury Tor, Anglie

Je jedním z nejposvátnějších míst prastaré Anglie. Městečko Glastonbury je opředené legendami o králi Artušovi a čaroději Merlinovi i o druidských rituálech vedoucích až k poznání o nesmrtelnosti duše či ovládnutí času.

Krajině vévodí kuželovitý kopec zvaný Tor, na němž stojí kostelní věž. Právě toto místo je pro Kelty vchodem do onoho světa a druidi zde prý dosahují takzvané čtvrté dimenze.

Stačí se prý jen naladit na místní energii a klíč k branám do světa mrtvých můžete třímat v rukou.

Tisíce hrobů, nebo vysílačů?

Místo: Carnac, Francie

Také Francie má své slavné megality a jejich počet šplhá až k 4000, přičemž původně jej jich až 15 000! U bretaňské vesničky Carnac se tyčí řady obřích kamenů, které zde však stojí už před více než 5000 lety.

Kde se tu vzaly, kdo je sem přitáhl a jak, to jsou věčné otázky bez odpovědí. Pro jedny jsou kameny starým pohřebištěm, pro jiné dokonce vysílači signálů do vesmíru! Tajemné kameny však přímo vyzývají k rituálům!

Sídlí Satan na Sicílii?

Místo: opatství Thelema, Sicílie

V roce 1920 se slavný okultista a mág Aleister Crowley (1875–1947) přestěhuje na Sicílii, kde v malém domě zakládá opatství Thelema. Zde se odehrávají děsivé rituály a černé mše, při nichž nechybí ani obcování s kozlem!

Již o tři roky později ale řád vyhání fašistický vůdce Benito Mussolini (1883–1945). To ale až poté, co jeden z členů vypije při obřadu krev nemocné kočky a zanedlouho umírá. Dům obchází temné prokletí a je považován za sídlo samotného Satana. O mágovi se dočtete více na stranách 30 až 33.

Místo, kde čekají temné síly

Místo: skála Uluru, Austrálie

Na posvátném území australských Aboriginců ční ze země magická skála Uluru. Ta je prý obklopena duchy, kteří ale nejsou z lidské přítomnosti vůbec nadšení. Výstup na 348 metrů vysoký pahorek je tak jen na vlastní nebezpečí.

Podle místních průvodců nosí taková cesta smůlu a přitahuje temné síly. Navíc mnoho lidí už při výšlapu na tajemnou horu umírá!

Foto: Shutterstock
reklama
Související články
od 9.12.2023 1
Ježíš Nazaretský se s největší pravděpodobností nenarodil 24. prosince. Kromě dne však zřejmě nesouhlasí ani rok Ježíšova narození, protože náš kalendář nevznikl ihned po narození Krista, nýbrž až o několik století později... Záhada za záhadou... Při výpočtech tak zřejmě došlo k řadě chyb, takže Ježíš Kristus se patrně narodil dříve, údajně někdy mezi roky 2
od 9.12.2023 669
V roce 1095 byla papežem vyhlášena první křížová výprava. Většina křesťanů věřila, že se s pomocí Boží podaří zažehnat muslimskou hrozbu a navrátit do rukou katolíků Boží hrob v Jeruzalémě. Vojsko pochodující pod křížem čekalo tažení vykoupené krví a utrpením, ale i údajné zázraky, které mnohé z nich ještě utvrdily ve víře. Pomohl snad křižákům sám Bůh?
od 7.12.2023 2.1tis
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko nynějšího pelhřimovského náměstí se prý zastavil u studánky zvané Belka a na paměť toho, že se občerstvil její výbornou vodou, zde měl založit město, které po něm získalo jméno Pelhřimov... [gallery
od 7.12.2023 2.6tis
Na skalnatém ostrohu nad Vltavou se chystá obřad, při němž se nový vládce chopí moci nad okolním územím. Později budou na místě nastolována česká knížata a vyroste zde Pražský hrad. Pahorek ale údajně používali už jejich předchůdci. Podle historika Petra Charváta navíc ceremoniál začínal obětí perskému bohu Mithrovi. Je to možné?     K
od 6.12.2023 2.9tis
Emu Destinnovou lze zajisté nazvat renesanční a výjimečnou osobnosti. Proslavila se díky úžasnému sopránu, ale i nevšednímu šarmu! Možná měla ale i skryté stránky. Možná se věnovala okultismu a černé magii!   Plnoštíhlá žena, oblečená v černých šatech, přichází k rozměrné zámecké knihovně. Z ní vytahuje útlý svazek. Zažloutlé listy prozrazují velmi starý původ knihy. Se spisem kráčí ke spole
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
tisicereceptu.cz
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
Zdravější varianta oblíbených vánočních perníčků. Mouku nahradí jemné ovesné vločky a klasický cukr vyměňte za hnědý kokosový. Budete překvapeni, jak skvěle chutná kombinace arašídového másla a perník
Islanďané mají společné předky s Indiány
epochaplus.cz
Islanďané mají společné předky s Indiány
Genetika je jedním velkým dobrodružstvím. Přicházejí stále nové výzkumy. Vědci například luští původ indiánů, zajímavé je třeba to, že se stopy jejich DNA vyskytují i na místech, kde bychom to nejspíše nečekali. Pátrání po genetickém původu Islanďanů v roce 2010 přineslo překvapující zjištění. Podle španělských výzkumů dorazila na Island už v 10. století žena ze Severní Ameriky.
Umí být jeden druhému oporou
nasehvezdy.cz
Umí být jeden druhému oporou
V letošním roce oslavil oblíbený moderátor a herec Jan Kraus (70) jubilejní sedmdesáté narozeniny. Žádné velké oslavy se ovšem nekonaly, jelikož je moderátor jednoduše nemá v oblibě. Pokud tak na n
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
epochanacestach.cz
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
Hrad opředený mnoha pověstmi, sídlo mocných mužů i samotného panovníka i přírodní jeviště jednoho z nejslavnějších českých filmů. To všechno je Andělská Hora, romantická zřícenina na Karlovarsku. Podle pověsti založil hrad Andělská Hora krutý muž jménem Ursinus, který do českých zemí unesl krásnou Alvínu, dceru anglického krále Tristana. Alvína byla laskavá jako anděl, ale trpěla pod
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
21stoleti.cz
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
Vyhynutí obřích druhohorních plazů je spojováno s dopadem asteroidu zvaného Chicxulub, který vyvolal celou škálu potenciálně smrtících důsledků. Který z nich byl skutečným viníkem vyhynutí dinosaurů?
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
21stoleti.cz
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
Péče o mládě vyžaduje po rodičích tučňácích velké oběti. Jeden, sedící na vejcích, musí být stále ve střehu, aby ho ochránil před predátory, zatímco druhý rodič loví kořist. Jak to ustát bez dostatečn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
Kamarádka se mi moc protiví!
skutecnepribehy.cz
Kamarádka se mi moc protiví!
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo.
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
epochaplus.cz
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
Dává jí úkol, který splnit nemůže. Donutit rodiče, aby jí hned povolili se vdávat. Taková opovážlivost! To si nemůže dovolit. Je jasné, že tohle znamená jediné: definitivní konec. Bernardine Eugénie Désirée Clary (1777–1860) z francouzského Marseille se v roce 1793 náhodně seznámí s Josephem Bonapartem. Setkává se i s jeho rodinou, zamiluje se do Josefova bratra Napoleona (1769–1821) a