7. prosince 1941: Probíhá japonský útok na americkou základnu Pearl Harbor. Dodnes se spekuluje, že ho vyvolala sama americká vláda.
Domů     Tajemná smrt Michaela Jacksona
Tajemná smrt Michaela Jacksona
od 13.3.2020
5.0tis
Michael Jackson byl ikonou pop music. Foto: djmag.com
270
SDÍLENÍ
5.0tis
ZOBRAZENÍ

„Uzdrav svět, udělej z něj lepší místo…“ Tóny jedné z nejznámějších písní Michaela Jacksona Heal the World se rozléhají po hale, v níž se tísní tisíce lidí. Přišli se rozloučit s legendou – s jejich „Králem popu“. Píše se 7. července 2009. Hudební génius zemřel a svět se s tím nemůže smířit.

Michael Jackson byl ikonou pop music. Foto: djmag.com Fanoušci obklopující Jacksonův hrob. Postel, v níž Michael Jackson zemřel. Conrad Murray, Jacksonův lékař.
Fanoušci obklopující Jacksonův hrob. Foto: abcnews.go.com
Fanoušci obklopující Jacksonův hrob. Foto: abcnews.go.com

Po celém světě je Michaelu Jacksonovi (1958–2009) vzdáván hold, ve světových metropolích se shromažďují fanoušci a televizní i radiové stanice hrají jeden Michaelův song za druhým.

reklama

Vzpomínání na unikátní osobnost je dojemné a velkolepé, má však jednu trhlinu: Jacksonovu smrt vyšetřují kriminalisté! Jeho srdce totiž přestává bít za podivných okolností.

Stane se tak 25. června 2009 v jeho bytě poté, co mu údajně píchne smrtící dávku léků jeho ošetřující lékař Conrad Murray (*1953)! Mohla snad doktorovi, jak se říká, „ujet ruka“ a podat tak větší množství léku?

Nebo Michael tentokrát neunesl dávku, která mu jinak nedělala problémy a šlo zkrátka o nešťastnou náhodu? To, že byl v otřesném fyzickém stavu už před smrtí, prokázala až pitva. Bez vlasů, vyhublý a zjizvený: Jackson je před svým skonem neuvěřitelně slabý.

Je i to důvod k tomu, že se jeho srdce předčasně samo zastavilo, nebo je na vině něčí zlý úmysl?

Postel, v níž Michael Jackson zemřel. Foto: thesun.co.uk
Postel, v níž Michael Jackson zemřel. Foto: thesun.co.uk

ZABIL SE SÁM?

Je čtvrt na dvě odpoledne a sanitka právě přijíždí do nemocnice v Los Angeles. Veze Michaela, který je v kómatu. Lékaři se ho ještě hodinu pokoušejí oživit – marně. Před půl třetí je Jackson prohlášen za mrtvého. Jak mohlo k takové tragédii dojít?

reklama

Ptá se šokovaná veřejnost. Podle jeho ošetřujícího lékaře šlo o nešťastnou náhodu. Murray má dle svých slov Michaela objevit v jeho posteli naprosto bez dechu. Ví, že má v sobě léky na usnutí, které mu sám podal. Ty by prý alek takový stav nemohly způsobit!

Musel si tedy sám píchnout ještě dodatečnou dávku, domnívá se lékař. Pokud mluví pravdu, proč pak v úmrtním listě stojí, že Michaelovi smrtelnou injekci musel píchnout někdo jiný?

Conrad Murray, Jacksonův ošetřující lékař. Foto: abcnews.go.com
Conrad Murray, Jacksonův ošetřující lékař. Foto: abcnews.go.com

CHYBNÁ RESUSCITACE?

Podle záznamů záchranné služby, se kterou Murray hovořil, provádí tento lékař masáž srdce poněkud nestandardně. Masíruje totiž jen jednou rukou, a to navíc na posteli, nikoliv na tvrdém povrchu, jak by bylo žádoucí.

reklama

Mohl mu smrtelnou dávku píchnout on sám a následně jednat v šoku? Nebo se snad snažil zamaskovat naplánovanou vraždu? V současnosti je případ stále vyšetřován.

Některé teorie dokonce spekulují o tom, že Michael stále žije a měl být zachycen na několika záběrech po své „smrti“. Kde je tedy pravda?

Michaela Vondrušková

Foto: thesun.co.uk, abcnews.go.com, djmag.com,
Lokalita:
reklama
Související články
od 9.10.2022 1.7tis
Závěr jeho životní cesty připomíná osud Napoleona Bonaparta. Také on zemřel na vzdáleném ostrově. I v jeho případě to byl zřejmý trest za pokus o návrat na trůn. Blahoslavený Karel I. z habsbursko-lotrinské dynastie, v letech 1916-1918 poslední rakouský císař i král český. Po zániku Rakouska-Uherska je Karel I. nucený od
od 6.9.2022 2.9tis
Představitelé města Amarillo v oficiální tiskové zprávě žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podivného tvora, kterého letos v květnu natočila bezpečnostní kamera tamní zoologické zahrady. Na přiloženém snímku je zachyceno vzpřímené dvounohé stvoření s psími či snad vlčími rysy.     „V temných a časných ranních hodinách dnes 21. května
od 2.9.2022 2.8tis
Žena, která si vyrazili na túru v přírodě, během procházky narazila na neidentifikovaného tvora. Pohotově se chopila telefonu a začala nahrávat. Její sestra a několik diskutérů na internetu nyní věří, že by na záznamu mohl být zachycen „tasmánský tygr“, psovitá šelma označovaná za vyhynulou.     Jessie Milde se v polovině srpna vydala ve společnosti blízkých do národního parku B
od 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir O
od 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). [gallery ids="102361,102360,102359,1