9. prosince 1965: V Kecksburgu v Pensylvánii je spatřena ohnivá koule. Armáda místo dopadu uzavírá a zatajuje informace.
Domů     Tajemní andělé: Máme důkaz o jejich existenci?
Tajemní andělé: Máme důkaz o jejich existenci?
od 14.11.2023
2.7tis
Strážní andělé nebo andělé smrti. Ať už věříme v kterékoliv z nich, údajně máme důkazy, které potvrzují jejich existenci! Jak je vysvětlit?
268
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Andělé mají být nadpřirozené bytosti, které jsou podřízeny Bohu a slouží jako poslové mezi ním a lidmi. Příběhy o nich jsou známy z mnoha různých kultur. Opravdu ale existují? Důkazy o tom údajně máme už několik let!

Strážní andělé nebo andělé smrti. Ať už věříme v kterékoliv z nich, údajně máme důkazy, které potvrzují jejich existenci! Jak je vysvětlit? V bytosti, které bychom mohli označit za anděli věří snad každé světové náboženství. Jde jen o náhodu? Andělé jsou údajně jedny z nejstarších paranormálních bytostí na světě. Co to vypovídá o možnosti, že skutečně existují?

O existenci andělů hovoří řada svědků.

Když se například Britka Patricie O’Flaherty na počátku 80. let 20. století ztratí společně se svým mužem a dětmi v norském Oslu, objeví se před ní náhle usměvavý vysoký muž, který mluví výborně anglicky a skupinku doprovodí až do jejich hotelu.

„Nemám pro to, co se stalo, žádné vysvětlení, ale jsem přesvědčena, že to byl anděl, který nám pomohl najít cestu domů,“ tvrdí O´Flaherty později. Poněkud odlišný důkaz o existenci andělů má mít německý záhadolog Hartwig Hausdorf (*1955).

„Před několika lety jsem jel ve svém autě přes dálnici v Bavorsku, když se náhle ozvala kontrolka dynama. Pomyslel jsem si, že v důsledku opotřebení zřejmě praskl klínový řemen,“ vzpomíná. Tehdy zastavuje, vystupuje ven a otevírá kapotu.

Vtom ale zůstane zaraženě stát. Klínový řemen je totiž zcela funkční. Kontrola značící problém ale dále svítí. Co byla zdánlivá porucha zač?

V bytosti, které bychom mohli označit za anděli věří snad každé světové náboženství. Jde jen o náhodu?
V bytosti, které bychom mohli označit za anděli věří snad každé světové náboženství. Jde jen o náhodu?

Varovné světélko

Hausdorf je v daný moment rozrušený. Přestože důkladně kontroluje stav svého automobilu, nenachází nic zvláštního. A pak kontrolka značící problém náhle zhasne. Slavný záhadolog se tedy opět vydá na cestu. Celá situace ho zdržela asi tři minuty.

Krátce před bavorským městem Řezno, hned na příštím sjezdu, však spatřuje následky hrozivé automobilové nehody. Japonský sportovní vůz vrazil do nákladního automobilu, byl vržen napříč jízdními pruhy a srazil se s několika dalšími vozy.

„Přejel mi mráz po zádech. Kdyby mě ta kontrolka nezdržela, byl bych podle všeho mrtvý. Od toho neuvěřitelného zážitku se kontrolka už nikdy nerozsvítila.

Jen v tomto jediném případě zcela splnila svůj plánovaný cíl – totiž fungovat jako varovné světélko,“ uvádí Hausdorf. Podle některých hlasů slavnému záhadologovi zachránil život strážný anděl. Mohl snad právě on za rozsvěcení kontrolky v jeho autě? Nebo šlo jen o shodu okolností?

Andělé jsou údajně jedny z nejstarších paranormálních bytostí na světě. Co to vypovídá o možnosti, že skutečně existují?
Andělé jsou údajně jedny z nejstarších paranormálních bytostí na světě. Co to vypovídá o možnosti, že skutečně existují?

Nebeské bytosti

Počátkem roku 2013 obletí světová média svědectví amerického senátora Marka Kirka (*1959), který měl mít mrtvici, a než se probral z umělého spánku, spatřil prý u svého nemocničního lůžka tři anděly.

Jeden z nich se ho v tu chvíli zeptal, zda s nimi chce odejít. „Ne, zdržím se,“ prohlásil politik. A tak údajní andělé z místnosti zase rychle zmizeli.

Nejnovější důkaz pak pochází z roku 2018. Vše se odehraje před kostelem v Lagosu v Nigérii, který vede pastor T. B. Joshua (*1963). O něm se říká, že má léčitelské a prorocké schopnosti. Jeho bohoslužby proto přitahují obrovské davy lidí.

Na záznamu, který na internet nahrál neznámý muž, je vidět bílá bytost připomínající anděla. Ta rychle prochází skrze projíždějící auta a kolemjdoucí směrem ke kostelu. Věřící se domnívají, že jde o důkaz toho, že je budova chráněna nebeskými bytostmi. Najde se pro video i racionální vysvětlení?

Foto: Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od 5.12.2023 2.8tis
Zatímco některé případy reinkarnace doplácejí na nedostatek důkazů a svědectví, u jiných takový problém rozhodně nehrozí. To je i případ indické dívky jménem Shanti Devi. Děvčátka, které si údajně vzpomnělo na svůj minulý život zbožné dívky Lugdi. Opravdu se o ni zajímal i slavný indický vůdce? Dne 18. ledna 1902 se do rodiny ze
od 3.12.2023 3.5tis
Neobyčejná paměť, hudební nadání nebo dokonce jasnozřivost se u některých lidí spontánně objevila poté, co se ocitli na hranici mezi životem a smrtí. Jaké zvláštní procesy za tím stojí? Pozoruhodné případy nově nabytých dovedností dokládají, že lidský mozek může skrývat neomezený potenciál.   Mezi obyčejnými lidmi i odborníky panuje přesvědčení, že s vlohami pro určitou činnost se člově
od 2.12.2023 3.7tis
Kolik lidí na našem území zachránila Panna Marie? Jaké úžasné činy konali čeští světci? A jak to bylo s nejslavnějším novodobým zázrakem v Čechách, tím v Číhošti? Jakou šanci má tamější umučený farář na svatořečení? Začtěte se s ENIGMOU do krásných i děsivých příběhů o zázracích u nás!   Je známým faktem, že Česká republika patří k těm nejvíce ateistickým na světě. Drtivá většina našich
od 30.11.2023 3.2tis
Už od nepaměti lidstvo doprovází touha ovládnout přírodní živly. Proto si lidé z celého světa vyvinuli širokou škálu rituálů, jak přivolat žádané počasí. I ze současnosti pocházejí svědectví o tom, jak po určitém obřadu ihned přišel déšť, blesky či krupobití. Pokud jsou ale pravdivá, nabízí se otázka: Jde o pouhou shodu okolností, či ve světě působí síly, které nelze logicky vysvětlit? [gallery
od 29.11.2023 3.4tis
Internetoví badatelé a konspirační teoretici tvrdí, že v Antarktidě byla objevena nová pyramida. Zachycovat ji mají nedávno pořízené satelitní snímky, na kterých je skutečně patrná poměrně pravidelná struktura připomínající pyramidu. Podle vědců jde o přírodní geologický útvar, alternativní teorie ale hovoří o neznámé starověké civilizaci, která kdysi Antarktidu obývala. [gallery ids="134362,13
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
tisicereceptu.cz
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
Zdravější varianta oblíbených vánočních perníčků. Mouku nahradí jemné ovesné vločky a klasický cukr vyměňte za hnědý kokosový. Budete překvapeni, jak skvěle chutná kombinace arašídového másla a perník
Islanďané mají společné předky s Indiány
epochaplus.cz
Islanďané mají společné předky s Indiány
Genetika je jedním velkým dobrodružstvím. Přicházejí stále nové výzkumy. Vědci například luští původ indiánů, zajímavé je třeba to, že se stopy jejich DNA vyskytují i na místech, kde bychom to nejspíše nečekali. Pátrání po genetickém původu Islanďanů v roce 2010 přineslo překvapující zjištění. Podle španělských výzkumů dorazila na Island už v 10. století žena ze Severní Ameriky.
Umí být jeden druhému oporou
nasehvezdy.cz
Umí být jeden druhému oporou
V letošním roce oslavil oblíbený moderátor a herec Jan Kraus (70) jubilejní sedmdesáté narozeniny. Žádné velké oslavy se ovšem nekonaly, jelikož je moderátor jednoduše nemá v oblibě. Pokud tak na n
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
epochanacestach.cz
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
Hrad opředený mnoha pověstmi, sídlo mocných mužů i samotného panovníka i přírodní jeviště jednoho z nejslavnějších českých filmů. To všechno je Andělská Hora, romantická zřícenina na Karlovarsku. Podle pověsti založil hrad Andělská Hora krutý muž jménem Ursinus, který do českých zemí unesl krásnou Alvínu, dceru anglického krále Tristana. Alvína byla laskavá jako anděl, ale trpěla pod
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
21stoleti.cz
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
Vyhynutí obřích druhohorních plazů je spojováno s dopadem asteroidu zvaného Chicxulub, který vyvolal celou škálu potenciálně smrtících důsledků. Který z nich byl skutečným viníkem vyhynutí dinosaurů?
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
21stoleti.cz
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
Péče o mládě vyžaduje po rodičích tučňácích velké oběti. Jeden, sedící na vejcích, musí být stále ve střehu, aby ho ochránil před predátory, zatímco druhý rodič loví kořist. Jak to ustát bez dostatečn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
Kamarádka se mi moc protiví!
skutecnepribehy.cz
Kamarádka se mi moc protiví!
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo.
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
epochaplus.cz
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
Dává jí úkol, který splnit nemůže. Donutit rodiče, aby jí hned povolili se vdávat. Taková opovážlivost! To si nemůže dovolit. Je jasné, že tohle znamená jediné: definitivní konec. Bernardine Eugénie Désirée Clary (1777–1860) z francouzského Marseille se v roce 1793 náhodně seznámí s Josephem Bonapartem. Setkává se i s jeho rodinou, zamiluje se do Josefova bratra Napoleona (1769–1821) a