3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Tajemství evoluce: Chodí člověk vzpřímeně díky vesmírné explozi a probíhá nyní jeho mutace?
Tajemství evoluce: Chodí člověk vzpřímeně díky vesmírné explozi a probíhá nyní jeho mutace?
od 28.2.2022
2.2tis
Pomohla nám ke vzpřímené chůzi vesmírná exploze? FOTO: Pixabay
219
SDÍLENÍ
2.2tis
ZOBRAZENÍ

Nová studie tvrdí, že příčina toho, proč chodíme po dvou, má svůj původ v hlubinách vesmíru! A jakým způsobem vývoj člověka ovlivňují moderní technologie?

Pomohla nám ke vzpřímené chůzi vesmírná exploze? FOTO: Pixabay Mění moderní technologie naši fyziologii? FOTO: Unsplash

Před miliony let prý mělo dojít k výbuchu supernovy, která následně bombardovala Zemi kosmickým zářením. Nebe po celé naší planetě se proměnilo v obří světelnou show, blesky jizvily oblohu a otřásaly zemí.

Po jejich zásazích hořely lesy a dávní prapředci lidí se odtud museli přesunout do travnatých oblastí.

Podle profesora Adriana L. Mellota z katedry fyziky a astronomie na Kansaské univerzitě znamenal tento přechod z lesů do savan velkou změnu – předchůdci člověka museli začít mnohem víc chodit, protože od jednoho stromu k druhému to najednou byla výrazně delší cesta.

reklama

„Navíc při těch přesunech museli být schopni vidět přes vysokou trávu, aby včas zahlédli predátory. Myslíme si tedy, že chůze po dvou poté začala postupně získávat dominantní roli při pohybu našich prapředků,“ říká Mellot.

Mění moderní technologie naši fyziologii? FOTO: Unsplash
Mění moderní technologie naši fyziologii? FOTO: Unsplash

Mutujeme kvůli moderním technologiím?

S lehce znepokojivým zjištěním přichází David Shahar z australské University of The Sunshine Coast. V uplynulých letech čím dál tím častěji pozoruje u mladých lidí podivné špičaté výrůstky na zadní straně lebky, v oblasti jen kousek od krční páteře.

reklama

A i když příčina jejich vzniku není dosud jistá, odborníci předpokládají, že jde o důsledek neustálého sledování mobilních telefonů, při kterém máme hlavy skloněné dolů.

„Na klinice jsem lékařem už 20 let, ale až v poslední dekádě jsem začal objevovat tyhle zvláštní výrůstky na lebkách pacientů. A těch případů stále přibývá,“ říká Shahar.

Výrůstky mají většinou asi tak 10 mm na délku a 30 mm na šířku, ale Shahar se setkal i s lidmi, kteří je měli 3x větší! Vzhledem k teorii jejich vzniku nepřekvapí, že se mnohem víc vyskytují u lidí ve věku 18–30 let, u mužů pak bývají větší než u žen.

Dobrou zprávou je, že pro naše zdraví nepředstavují žádnou hrozbu. Nečekají nás ale postupem času pod vlivem technologií nějaké další, horší deformace?

Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 2.5tis
V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat. Zajímavé záběry, které tento podzim na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohyb
od 28.11.2022 3.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith
od 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. [ga
od 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje pap