2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     Válečné horory: Hřbitovní směna v Salernu i peklo pod Vietnamem
Válečné horory: Hřbitovní směna v Salernu i peklo pod Vietnamem
od 28.2.2022
2.1tis
Děsí vojáky v Salernu přízrak z nedalekého hřbitova? FOTO: Sb2s3 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
208
SDÍLENÍ
2.1tis
ZOBRAZENÍ

Operační základna Salerno v Afghánistánu je místem, kam nechce být žádný voják převelen. Jen kousek od ní je totiž starý afghánský hřbitov, a prý se tu dějí hodně zvláštní věci. A děsivé zážitky mají i vojáci ve Vietnamu!

Děsí vojáky v Salernu přízrak z nedalekého hřbitova? FOTO: Sb2s3 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Voják patřící k tzv. tunelovým krysám se chystá ke vstupu do podzemí. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Dvě věže stojící poblíž základny Salerno údajně obývá duch malé holčičky, která zde zemřela. S mrazivým svědectvím se svěřilo duo mariňáků, Painter a Jackson. Prý byli na rutinní noční kontrole, když se z rádia začal ozývat smích.

reklama

Byl to tenký hlásek, takže bylo jim jasné, že takhle žádný muž nezní. Smích se stupňoval, až si mariňáci údajně museli sundat sluchátka z uší. Později se se svým zážitkem svěřili ostatním, ale nikdo neměl podobnou zkušenost.

Další noc nevysvětlitelné jevy pokračují. Painter s Jacskonem vidí pohyb ve stínech, slyší kroky, vnímají, jak se v jejich blízkosti ochlazuje. Pak prý dostávají hlášení o asi tak metr vysoké postavě, která se pohybuje venku u věže.

Jiná dvojice vojáků prý pozoruje dalekohledem malou holčičku, jak jde s kozou do pouště. Na chvíli se podívají jinam a dívka je najednou pryč. Zkoušejí ji znovu najít, když ji prý spatří nahoře ve věži, kam se ale nemohla tak rychle žádným způsobem dostat.

Pro oba muže je to takový šok, že se údajně rozbrečí a odmítají do věže vstoupit. Co viděli? Šlo o přízrak, nebo si holčička chtěla jen hrát?

Voják patřící k tzv. tunelovým krysám se chystá ke vstupu do podzemí. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Voják patřící k tzv. tunelovým krysám se chystá ke vstupu do podzemí. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Co našly tunelové krysy pod Vietnamem?

Tunelová krysa bylo označení pro vojáky, kteří se během vietnamské války (1955–1975) účastnili podzemních misí v tunelech vykopaných nepřátelskými jednotkami.

reklama

Dodnes se traduje zvláštní příběh dvou nejmenovaných amerických vojáků, který jeden z nich odvypráví až v roce 2017, když umírá na rakovinu. V roce 1967 se prý ocitají pod zemí na severu Vietnamu, západně od města Danang.

40 minut postupují úzkým tunelem v naprostém tichu a tmě, a když se konečně dostávají k nějaké místnosti, je prázdná, ale hoří v ní svíčky. Objevují zde pak prý staletí staré kamenné schody vedoucí ještě hlouběji do podzemí.

Dole narážejí na skupinu deseti lidí, kteří se prý pohupují dopředu a dozadu a vůbec na ně nereagují. Jejich oči jako by neměly panenky. Nacházejí zde také zlatou sochu nahé ženy, která má místo nohou chapadla chobotnice.

Na místě nechávají načasované nálože C4 a utíkají pryč. Objevili snad sídlo jakési tajemné sekty?

Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 827
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.2tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.4tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz