26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Vesmír a technologie
Tají NASA svědectví astronautů o UFO?
Dominika Eliášová
od Dominika Eliášová 14.5.2021
5.7tis
Neila Arsmtronga a Buzze Aldrina měli na Měsíci sledovat mimozemšťané. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo
538
SDÍLENÍ
5.7tis
ZOBRAZENÍ

Svědectví o létajících talířích se někdy neberou moc vážně – spíš jako výmysl těch, co se chtějí zviditelnit. Jenže mezi těmi, kdo UFO na vlastní oči viděli, jsou i známí astronauti, včetně Johna Glenna, Jima Lovella nebo Neila Armstronga a Edwina „Buzze“ Aldrina.

Podivná světla hlásí i John Glenn z paluby Friendship 7. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo Kromě druhého modulu vidí astronauti i neznámý objekt. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo Neila Arsmtronga a Buzze Aldrina měli na Měsíci sledovat mimozemšťané. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo

Astronaut John Glenn hlásí podivné létající objekty už během svého historického letu v roce 1962, kdy jako první Američan obletí Zemi po oběžné dráze. Řídícímu středisku je popisuje jako shluk „velmi malých částic, které vydávají jasnou záři“ a tančí kolem jeho vesmírné lodi Friendship 7.

Podivná světla hlásí i John Glenn z paluby Friendship 7. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo

Mimozemšťané sbírají vzorky

Už napřesrok absolvuje astronaut Gordon Cooper 34 hodin dlouhý let na palubě lodi Faith 7, během kterého 22krát obletí Zemi – jde o poslední let programu Mercury, na který naváže program Gemini.

Z oběžné dráhy přitom hlásí, že kromě něj tu poletuje zářící, nazelenalý objekt – ten dokonce zachytí i pozemské radary.

Jen u jednoho setkání ale nezůstane. Cooper později vypráví, jak při jiné příležitosti viděl na Floridě mimozemšťany, kteří tu podle něj sbírali vzorky zeminy – a pak odletěli ve své lodi.

Nejen NASA, ale i Pentagon však podobná hlášení astronautů úzkostlivě tutlají, a dokonce na ně tlačí, aby si to nechali pro sebe. „Úřady se obávají, že si budou vymýšlet bůhví jaké příšerné vetřelce,“ soudí Cooper o možné masové hysterii.

Kromě druhého modulu vidí astronauti i neznámý objekt. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo

Viděli Santa Clause?

Dne 15. prosince 1965 se astronautům vesmírných lodí Gemini 6 (Walter Shrra a Thomas Stafford) a Gemini 7 (Frank Borman a Jim Lovell) povede první vesmírné setkání, při němž obě lodě letí v těsné blízkosti vedle sebe.  Astronauti přitom hlásí, že vidí „strašidlo na deseti hodinách“.

Neznámý objekt se podle nich pohyboval rychle, ale v řídícím středisku v americkém Texasu ho považují za odhozenou nosnou raketu. Jenže tu astronauti vidí rovněž. Později žertují, že na oběžné dráze nejspíš viděli Santa Clause.

Podivná světla měli spatřit i astronauti Neil Armstrong a Edwin „Buzz“ Aldrin, kteří 20. července 1969 přistanou na povrchu Měsíce. Podle Aldrina světýlka musela pocházet jen z mimozemských vesmírných lodí, které je celou dobu na Měsíci sledovaly.

„Kdykoliv byli astronauti ve vesmíru, nebyli tam nikdy sami: vždy je sledovalo UFO,“ soudí i astronaut Scott Carpenter.

Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo
Lokalita:
Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.1.2022 1.3tis
Hodně se hovoří, u piva i ve vládních úřadech, o osudovém vlivu člověka na život na naší společné planetě. Dost možná, že se i přeceňujeme. V pravidelných intervalech je Země vystavena smrtícímu záření z vesmíru. Příští vlna prý přijde za deset milionů let. Jednou si lidstvo bude muset zabalit na dalekou cestu… Přibližně každých šedesát milionů let […]
od Mirek Brát 23.1.2022 3.0tis
V okrese Louny se v přírodním parku Džbán, konkrétně pak na náhorní plošině Rovina nad Kounovem, nalézá záhadná památka nejasného stáří a účelu. Kamenné řady u Kounova jsou nyní chráněny jako kulturní památka. Tvoří je čtrnáct řad složených z více než dvou tisíc neopracovaných kamenů. K tomuto místu se váže řada různých teorií. Může to být […]
od Dalibor Vrána 17.1.2022 2.7tis
METI je zkratkou pro mezinárodní neziskovou výzkumnou organizaci, která do vesmíru posílá zprávy a doufá, že na ně někdy dostane odpověď. A právě skutečnost, že jsme přes veškerou snahu nedostali z těch miliard hvězd a galaxií vůbec žádnou zpětnou vazbu, přivádí odborníky k myšlence, že tady něco nehraje… Mladá rodina se prochází po zoologické zahradě: […]
od Eva Soukupová 17.1.2022 3.0tis
Asteroid o velikosti přes jeden kilometr bezpečně proletí kolem Země a vrátí se za dalších 83 let. Objekt spadá do kategorie potenciálně nebezpečných asteroidů, které by se jednou mohly srazit ze Zemí. Zatím nejblíže se však dostal na vzdálenost 1.1 milionu kilometrů. Nový filmový hit K zemi hleď! (originální název Don’t Look Up, pozn. red.) v […]
od Mirek Brát 16.1.2022 1.7tis
Jedno moudré arabské přísloví říká: Všichni lidé se bojí času, jen čas se bojí pyramid. Člověk se opravdu nemůže přímo měřit s těmito kolosálními prastarými stavbami. Arabští učenci ale nepočítali se zlatými českými ručičkami a českou kreativitou. Právě český fenomén totiž uvedenou citaci poopravil do podoby: Všichni lidé se bojí času. Výrobci holicích strojků se […]