reklama
26. června 2016: V penzionu v obci Nedamov se poprvé projevuje zdejší poltergeist.
Domů     Vesmír a technologie
Tají NASA svědectví astronautů o UFO?
Dominika Eliášová
od Dominika Eliášová 14.5.2021
5.7tis
Neila Arsmtronga a Buzze Aldrina měli na Měsíci sledovat mimozemšťané. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo
538
SDÍLENÍ
5.7tis
ZOBRAZENÍ

Svědectví o létajících talířích se někdy neberou moc vážně – spíš jako výmysl těch, co se chtějí zviditelnit. Jenže mezi těmi, kdo UFO na vlastní oči viděli, jsou i známí astronauti, včetně Johna Glenna, Jima Lovella nebo Neila Armstronga a Edwina „Buzze“ Aldrina.

Podivná světla hlásí i John Glenn z paluby Friendship 7. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo Kromě druhého modulu vidí astronauti i neznámý objekt. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo Neila Arsmtronga a Buzze Aldrina měli na Měsíci sledovat mimozemšťané. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo

Astronaut John Glenn hlásí podivné létající objekty už během svého historického letu v roce 1962, kdy jako první Američan obletí Zemi po oběžné dráze. Řídícímu středisku je popisuje jako shluk „velmi malých částic, které vydávají jasnou záři“ a tančí kolem jeho vesmírné lodi Friendship 7.

Podivná světla hlásí i John Glenn z paluby Friendship 7. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo

Mimozemšťané sbírají vzorky

Už napřesrok absolvuje astronaut Gordon Cooper 34 hodin dlouhý let na palubě lodi Faith 7, během kterého 22krát obletí Zemi – jde o poslední let programu Mercury, na který naváže program Gemini.

Z oběžné dráhy přitom hlásí, že kromě něj tu poletuje zářící, nazelenalý objekt – ten dokonce zachytí i pozemské radary.

Jen u jednoho setkání ale nezůstane. Cooper později vypráví, jak při jiné příležitosti viděl na Floridě mimozemšťany, kteří tu podle něj sbírali vzorky zeminy – a pak odletěli ve své lodi.

Nejen NASA, ale i Pentagon však podobná hlášení astronautů úzkostlivě tutlají, a dokonce na ně tlačí, aby si to nechali pro sebe. „Úřady se obávají, že si budou vymýšlet bůhví jaké příšerné vetřelce,“ soudí Cooper o možné masové hysterii.

Kromě druhého modulu vidí astronauti i neznámý objekt. Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo

Viděli Santa Clause?

Dne 15. prosince 1965 se astronautům vesmírných lodí Gemini 6 (Walter Shrra a Thomas Stafford) a Gemini 7 (Frank Borman a Jim Lovell) povede první vesmírné setkání, při němž obě lodě letí v těsné blízkosti vedle sebe.  Astronauti přitom hlásí, že vidí „strašidlo na deseti hodinách“.

Neznámý objekt se podle nich pohyboval rychle, ale v řídícím středisku v americkém Texasu ho považují za odhozenou nosnou raketu. Jenže tu astronauti vidí rovněž. Později žertují, že na oběžné dráze nejspíš viděli Santa Clause.

Podivná světla měli spatřit i astronauti Neil Armstrong a Edwin „Buzz“ Aldrin, kteří 20. července 1969 přistanou na povrchu Měsíce. Podle Aldrina světýlka musela pocházet jen z mimozemských vesmírných lodí, které je celou dobu na Měsíci sledovaly.

„Kdykoliv byli astronauti ve vesmíru, nebyli tam nikdy sami: vždy je sledovalo UFO,“ soudí i astronaut Scott Carpenter.

Foto: NASA / Creative Commons / volné dílo
Lokalita:
Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.6.2022 125
Díla romanopisce Julese Verna udivují i v moderní současnosti množstvím faktografie, vizionářským přístupem a bohatstvím témat. Někteří badatelé se však domnívají, že je mezi řádky textu ukryté i cosi navíc. Konkrétní romány jsou dokonce spojovány se záhadou templářského pokladu. Jules Verne byl nejen skvělý vypravěč, který do svých děl umně začlenil mnoho technických a vědeckých poznatků. […]
od Mirek Brát 24.6.2022 82
Některé regiony, aby lapaly pocestného na večeři a nocleh rybářskou sítí. Jiné čelí celosvětové invazi záhadologů. Legendární Oblast 51 za „velkou louží“ zná asi většina z nás. A co takhle její evropský protějšek, kterým může být i francouzská vesnice Rennes-le-Château? V obci žije necelá stovka obyvatel. Každý rok sem však přijíždějí desítky tisíc lidí ze všech […]
od Mirek Brát 23.6.2022 1.4tis
Kde je voda, tam může být život. Tak zní ve zjednodušené podobě vědecká poučka. První molekula života se vykulila na souš právě z oceánu. I z toho důvodu je dávána možná existence živých organismů mimo naši planetu do souvislosti s vodním prostředím. Kde hledat ve vesmíru vodu? Voda ve vesmíru existuje. Najdeme ji v mezihvězdných […]
od Adriana Vojtíšková 21.6.2022 3.1tis
Pruhy zcela obyčejné, nebo mající hlubší význam? Takovou otázku si pokládá veřejnost při pohledu na snímky ze sondy Mars Reconnaissance Orbiter.   Tmavé i světlé svažující se pruhy (tvarem připomínající pánskou kravatu) se na Marsu vyskytují především v oblasti Arabia Terra. Klesající pruhy jsou většinou malé útvary o délce maximálně několika stovek metrů. Americké profesorky […]
od Mirek Brát 19.6.2022 2.0tis
Historicky první jaderný test provedly Spojené státy americké 16. července 1945. Byl nazvaný celkem příznačně: Trinity (Svatá Trojice). Jednalo se o pokusný výbuch plutoniové jaderné zbraně. Pro některé tehdejší vědce to však byly hrátky s osudem celého lidstva. Čeho se obávali? Jaderný test Trinity se uskutečnil v odlehlé části Nového Mexika. Konkrétně se jednalo o […]