Skip to content

Tak trochu jiné vodní monstrum. Muž se prý na břehu jezera setkal s obří žábou

Vodní příšery jsou jedním z nejoblíbenějších témat světa záhad. Některé jsou obrovské, jiné tajemné a nebezpečné. Další jsou zase mnohem méně nápadné. Jako třeba domnělé vodní monstrum z jezera Itasca v americké Minnesotě.

Itasca nepatří mezi žádné velikány. Celé jezero má rozlohu necelá dva hektary a v nejhlubších místech je hluboké asi 11 metrů. Je tak logické, že jezero nepojme záhadného tvora typu Nessie z jezera Loch Ness nebo americké Ogopodo.

Přesto se v něm má jeden tajemný tvor ukrývat. A to konkrétně obří žába, kterou v roce 2013 pozoroval muž jménem Don.

Setkání s obrem

Don se vydal k jezeru na procházku se psem, když v dáli před sebou uviděl v mělké vodě nějaký pohybující se objekt. Zmatený tím, co vidí, přivolal Don psa k sobě a vydal se na průzkum. Když byl dostatečně blízko, zůstal podle svých slov stát neschopný pohybu.

Ačkoliv tomu sám nemohl uvěřit, viděl prý před sebou obrovskou žábu, jak vylézá z vody. Don chtěl prý monstrózní žábu vyfotit, ale bál se pohnout tolik, aby sáhl pro telefon do kapsy. Na několik vteřin se pak podle jeho slov obří žába zadívala přímo na něj a jeho psa, když náhle mohutným skokem skočila zpět do vody a ihned zmizela pod hladinou.

Podle Donova popisu měřila žába okolo jednoho metru, a když se skokem vracela do vody, překonala najednou vzdálenost asi tří metrů. Don, kterého zvíře uchvátilo, strávil podle svých slov na břehu jezera celý den v naději, že se tvor vrátí.

Už ho ale bohužel nezahlédl. A po něm ani nikdo další.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články