reklama
6. července 1973: Začne krvácet socha Panny Marie v klášteře Yuzawadai v japonské Akitě.
Domů     Paranormální jevy
Teleportace Wellesleyho Pole: Přenesl se domů, aby stihl důležitý hovor?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 25.5.2022
2.5tis
Muže v jeho sídle čekal důležitý hovor, foto Pixabay
281
SDÍLENÍ
2.5tis
ZOBRAZENÍ

Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.

Muže v jeho sídle čekal důležitý hovor, foto Pixabay Pole se kvůli špatnému počasí nemohl dostat domů včas, foto Pixabay Pole se neznámo jak přenesl z londýnského vlakového nádraží do domu v Sussexu, foto Pixabay

Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za první světové války působil na ředitelství vojenského zpravodajství, ale také celoživotním mystikem, který se podstatnou část svého života věnoval víře, spiritismu a honu za Svatým grálem.

Ten sice nikdy neobjevil, ale podařilo se mu zblízka se dotknout jiného a neméně vzrušujícího tajemství.

Jeho podivuhodný příběh se odehrává za pochmurného prosincového dne roku 1952. Toho dne je skutečně mrzuté počasí. Je chladno, prší a v rozbahněných ulicích se drží nepříjemná mlha. K tomu všem Pole uvízne na vlakovém nádraží v Londýně bez možnosti dostat se zpět do svého sídla v Sussexu, vzdáleném pár kilometrů.

Jeho spoj je kvůli nepřízni počasí zrušen a taxíky ani jiné dopravní prostředky zrovna nejezdí. Nepřišla by v takové situaci teleportace vhod?

Pole se kvůli špatnému počasí nemohl dostat domů včas, foto Pixabay

ZA DVĚ MINUTKY JSEM DOMA!

K jeho utrpení se přidává také fakt, že o šesté hodině večer ve svém sídle očekává důležitý telefonát a telefonní linka ve stanici je mimo provoz. Jako by se celý svět spikl proti němu a vytvořil řadu frustrujících překážek, které jej odsuzují, strávil chladnou deštivou noc na nádraží.

V ten okamžik se Pole posadí na lavičku a zkontroluje své hodinky, zda ukazují stejný čas jako ty nádražní. Je přesně 17:57. Co se stalo dále, zůstává nejasné, ale Pole tvrdí, že se náhle ocitl zmatený v hale svého domu.

Jeho oblečení je suché a boty čisté. Kdyby se ovšem vydal na cestu pěšky, byl by naskrz promočený s botami obalenými blátem.

Než se stihne vzpamatovat, hodiny v jeho domě začnou odbíjet šestou a za okamžik zadrnčí jeho telefon. To znamená, že se během pouhých dvou minut dokázal přemístit o několik kilometrů, aniž by byl vystaven prudkému lijáku.

Něco takového by ovšem nebylo možné, ani za použití současných dopravních prostředků! Sám Pole věří, že byl nějakým způsobem teleportován domů. Nemá ale ponětí, jak a proč. Stačila mu k tomu jen síla myšlenky a zbožné přání být zase doma?

Pole se neznámo jak přenesl z londýnského vlakového nádraží do domu v Sussexu, foto Pixabay
Foto: PIXABAY
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 3.7.2022 2.2tis
Malý chlapec vylézá z vany, ještě v županu běží do obývacího pokoje a pouští televizi. Dávají zprávy a chvíli se neděje nic zvláštního. Dokud se moderátor neobrátí přímo na něj a neosloví ho. Chlapec sebou škubne úlekem. Obraz přeskakuje a moderátor opakuje stále dokola: „Ahoj.“ Je to nějaká noční můra? Nebo skutečnost? Poznat pravdu je […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 880
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 3.0tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]