30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Teleportace Wellesleyho Pole: Přenesl se domů, aby stihl důležitý hovor?
Teleportace Wellesleyho Pole: Přenesl se domů, aby stihl důležitý hovor?
od 25.5.2022
2.5tis
Muže v jeho sídle čekal důležitý hovor, foto Pixabay
281
SDÍLENÍ
2.5tis
ZOBRAZENÍ

Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.

Muže v jeho sídle čekal důležitý hovor, foto Pixabay Pole se kvůli špatnému počasí nemohl dostat domů včas, foto Pixabay Pole se neznámo jak přenesl z londýnského vlakového nádraží do domu v Sussexu, foto Pixabay

Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za první světové války působil na ředitelství vojenského zpravodajství, ale také celoživotním mystikem, který se podstatnou část svého života věnoval víře, spiritismu a honu za Svatým grálem.

Ten sice nikdy neobjevil, ale podařilo se mu zblízka se dotknout jiného a neméně vzrušujícího tajemství.

Jeho podivuhodný příběh se odehrává za pochmurného prosincového dne roku 1952. Toho dne je skutečně mrzuté počasí. Je chladno, prší a v rozbahněných ulicích se drží nepříjemná mlha.

reklama

K tomu všem Pole uvízne na vlakovém nádraží v Londýně bez možnosti dostat se zpět do svého sídla v Sussexu, vzdáleném pár kilometrů. Jeho spoj je kvůli nepřízni počasí zrušen a taxíky ani jiné dopravní prostředky zrovna nejezdí. Nepřišla by v takové situaci teleportace vhod?

Pole se kvůli špatnému počasí nemohl dostat domů včas, foto Pixabay
Pole se kvůli špatnému počasí nemohl dostat domů včas, foto Pixabay

ZA DVĚ MINUTKY JSEM DOMA!

K jeho utrpení se přidává také fakt, že o šesté hodině večer ve svém sídle očekává důležitý telefonát a telefonní linka ve stanici je mimo provoz.

reklama

Jako by se celý svět spikl proti němu a vytvořil řadu frustrujících překážek, které jej odsuzují, strávil chladnou deštivou noc na nádraží. V ten okamžik se Pole posadí na lavičku a zkontroluje své hodinky, zda ukazují stejný čas jako ty nádražní.

Je přesně 17:57. Co se stalo dále, zůstává nejasné, ale Pole tvrdí, že se náhle ocitl zmatený v hale svého domu. Jeho oblečení je suché a boty čisté. Kdyby se ovšem vydal na cestu pěšky, byl by naskrz promočený s botami obalenými blátem.

Než se stihne vzpamatovat, hodiny v jeho domě začnou odbíjet šestou a za okamžik zadrnčí jeho telefon. To znamená, že se během pouhých dvou minut dokázal přemístit o několik kilometrů, aniž by byl vystaven prudkému lijáku.

Něco takového by ovšem nebylo možné, ani za použití současných dopravních prostředků! Sám Pole věří, že byl nějakým způsobem teleportován domů. Nemá ale ponětí, jak a proč. Stačila mu k tomu jen síla myšlenky a zbožné přání být zase doma?

Pole se neznámo jak přenesl z londýnského vlakového nádraží do domu v Sussexu, foto Pixabay
Pole se neznámo jak přenesl z londýnského vlakového nádraží do domu v Sussexu, foto Pixabay
Foto: PIXABAY
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 960
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly
od 29.11.2022 1.4tis
Sedíme v potemnělé místnosti a sledujeme, jak písmena naskakují, jedno za druhým. Mistr spisovatel se dal do díla. Postupně vytváří slova i celé věty, přihlížející žasnou. Jenže něco tu nehraje. Písmena se totiž zjevují na spiritistické tabulce ouije. A starý mistr je diktuje ze záhrobí… Existují lidé, pro které je psaní jako droga. Někteří mají to štěstí
od 28.11.2022 2.0tis
Francouzský spisovatel Guy de Maupassant má problém. Na sklonku života sedí za stolem a snaží se pracovat. Není tam ale sám – upřeně na něj hledí jeho dvojník! Děsivá postava je usazená přímo vedle něj a diktuje mu, co má psát dál... Skončí až ve chvíli, kdy už nebohý Guy de Maupassant (1850–1893) nevydrží a nervově se zhroutí. Co je přízrak zač? A proč s
od 27.11.2022 1.3tis
Na videoportálu Youtube se nedávno objevilo další zvláštní video. Tentokrát zachycuje hlídače, který si - alespoň to tak trochu vypadá - povídá s duchem. Video bylo natočené kamerou v pečovatelském centru Finochietto Sanatorium v argentinském Buenos Aires ve tři hodiny ráno. Hlídač sedí u svého stolu, když v tom se dveře samy od sebe otevřou. Muž vstává, jako by chtěl někoho pustit, ale do budo
od 27.11.2022 2.1tis
Budova, jejíž některé části sloužily nemocným po úctyhodných 140 let, byla ponechána svému osudu poté, co ve městě vyrostl nový moderní zdravotnický komplex.     Něco z historie v ní však údajně stále zůstává. Po Domažlicích se proslýchá, že potemnělými chodbami ponuré nemocnice korzovali duše mrtvých, které dosud nenašly klid. Podobně