Skip to content

Temná kletba nad Monakem a manželství knížete Alberta s krásnou Charlene v ohrožení

Když v Monaku znějí svatební zvony a kníže Albert II. Monacký před oltářem skládá manželský slib s jihoafrickou kráskou Charlene Wittstock, sleduje obřad téměř celý svět. Ale zdá se, že již před svatbou se nad nimi vznáší hrozba – kletba rodu Grimaldi!

Může jim zničit manželství?

Snímek z knížecí svatby. Foto: popsugar.uk

Nádvoří knížecího paláce v Monaku je zaplněno stovkami hostů, nechybí ani třicítka korunovaných hlav a prezidentů. Všichni čekají na jediného muže, zapřisáhlého starého mládence Alberta II. Monackého (*1958). Je sobota 2. července 2011 a knížectví na hranicích Itálie a Francie po 55 letech oslavuje svatbu knížete. Naposledy takovou slávu zažilo při sňatku Albertova otce, knížete Rainiera III. (1923–2005) s hollywoodskou hvězdou Grace Kelly (1929–1982). Jejich jediný syn Albert je jednou z nejlepších partií světa, ale svatbě se usilovně brání. Raději se věnuje atraktivním milenkám. Teď však kráčí k oltáři s olympijskou plavkyní Charlene Wittstock (*1978). Poprvé si řekli „ano“ včera při civilním obřadu. Teď stojí na nádvoří, aby složili církevní slib. Lid Monaka sleduje obřad na obrazovkách ve vyzdobeném městě a jistě přeje knížeti a kněžně všechno štěstí světa.

Budou ho potřebovat. Nad jejich svazkem se má totiž vznášet prokletí!

Zlomí na pohled spokojená rodinka dávné prokletí? Foto: hellomagazine.com
KLETBA STARÁ 814 LET

Manželství posledního knížete Rainiera končí tragicky. Kněžna Grace umírá na následky zranění po autonehodě. Příčiny kolize nejsou jednoznačně objasněny, ale obyvatelé Monaka mají jasno – na vině je kletba, která se má nad dynastií Grimaldi vznášet již osm století!

Prý se váže k zakladateli monacké větve rodu Francescu Grimaldimu (†1309). Ten během válek mezi italskými knížaty používá zákeřnou lest – přestrojí se za mnicha a 8. ledna 1297 tajně pronikne do pevnosti Monacká skála.

Posádku se svými muži pobije a ovládne tak knížectví, jemuž jeho potomci panují dodnes. Ale právě té noci má být vznesena kletba, že nikdo z Grimaldiů nedosáhne manželského štěstí! Pokud lze jako vodítko brát poslední tři generace, tak prokletí asi funguje.

Sňatek prarodičů knížete Alberta II. končí rozvodem, jeho matku potká předčasná smrt a otec žije až do své smrti sám. A také jeho sestry pronásleduje neštěstí…

Princezna Stephanie a majitel cirkusu Frank Knie. Foto: eonline.com
NEVĚRA, ROZVOD A SMRT

První manželství monacké princezny Caroline (*1957) je anulováno, a to druhé ukončí smrt jejího manžela, italského podnikatele Stefana Casiraghiho (1960–1990), jenž umírá při nehodě ve člunu a zanechá po sobě tři sirotky.

Ani třetí manželství není šťastné – princ Ernst Hanoverský (*1954) je známý svými skandály. Roku 2005 navíc upadá do komatu a zdá se, že si kletba vybere další oběť. Manželský pár teď navíc žije odděleně a míří k rozvodu.

Ani mladší princezna Stephanie (*1965) vlivu prokletí neunikne. Má dvě nemanželské děti, a když svazek s jejich otcem, osobním strážcem Danielem Ducruetem (*1964) legalizuje, je manželství záhy rozvedeno.

Ducruet je totiž přistižen se striptérkou! Po řadě divokých vztahů a sňatku s portugalským akrobatem Adansem Peresem (*1974) se nakonec i se třemi dětmi stěhuje do maringotky ženatého majitele cirkusu Knie, Švýcara Franka Knie. Je nešťastný rodinný život Grimaldiů jen shodou okolností, nebo následkem kletby? Má vůbec manželství Alberta a Charlene šanci přetrvat?

Foto: thesun.co.uk, popsugar.uk, hellomagazine.com, eonline.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články