Skip to content

Apokalypsa může přilákat pozornost z vesmíru, míní vědec

Může být na apokalypse něco prospěšného? Podle astrobiologa z amerického vědeckého institutu Scientific American Caleba Scharfa ano. Konkrétně to, že právě díky dění směřujícímu ke konci světa, by si nás mohly všimnout jiní obyvatele vesmíru, jinými slovy mimozemšťané.

Apokalyptické dění by bylo viditelné i z dalekého kosmu a mohlo by přilákat pozornost, nebo postrčit mimozemské civilizace, aby naším směrem vyslaly nějaké signály. „Atmosféra naplněná znečištěným ovzduším nebo velké množství nevyužité tepelné energie, které z ní bude unikat, by mohly být dobrým lákadlem pro to, aby se tyto bytosti pokusily se Zemí spojit,“ míní Scharf.

Mohla by mimozemská civilizace zachránit umírající Zemi? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

OHEŇ, SVĚTLO A HLUK

V předchozím odstavci jsou jen dva z mnoha příkladů, které by podle astrobiologa mohly přitáhnout pozornost cizích civilizací, které třeba podobně jako my pátrají po jiném životě ve vesmíru. „Jako další možnost, jak na sebe strhnou pozornost potenciálních pozorovatelů, je samotná naše snaha o prozkoumání a případně osídlení dalších planet.

Takový důkaz civilizační vyspělosti by nejspíše nezůstal jen tak bez odezvy,“ dodává Scharf.

K tomu, abychom na sebe strhli vesmírnou pozornost, podle vědce již směrujeme. A to díky požárům, které v posledních letech ničí planetu, solárním panelům vytvářejícím velké plochy odrážející světlo, nebo stále většímu hluku, který je možné zachytit i z prostoru mimo naší Zemi.

„Je ale možné, že ve chvíli, kdy by si našeho utrpení všimli mimozemšťané, bude už pro naši civilizaci pozdě,“ uzavírá Scharf.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články