Skip to content

Texas je nejstrašidelnější americký stát, tvrdí studie

Porozumět skrze vědecké metody některým záhadám je nemožné. A tak někdy nezbývá, než záhady vědecky alespoň mapovat. Právě o to se pokusila nedávno zveřejněná americká studie zkoumající počet setkání s paranormálními jevy.

A výsledek? Nejstrašidelnějším americkým státem je Texas.

V žebříčku setkání s nadpřirozenem od roku 2005 do současnosti získal Texas jasnou první příčku. Za posledních patnáct let totiž obyvatelé Texasu nahlásili celkem 6845 setkání s duchy a jimi podobnými entitami.

To je 456 setkání ročně, tedy více než jedno denně. Úspěch Texasu však překvapil jen málo koho, právě zde totiž stojí mnohá americká „strašidelná místa“. Patří mezi ně třeba hotely Driskill a Galvez, Alamo, loď USS lexington.

Pokud toužíte po setkání s paranormálnem, vyrazte do Texasu. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
STUPNĚ VÍTĚZŮ

Druhé místo získala podle studie Kalifornie, která se může pyšnit 6444 svědectvími. Není se tak čemu divit, že právě Kalifornie je oblíbeným cílem nejen turistů, ale také lovců záhad. Mohou za to místa jako Winchester Mystery House, hrad Preston nebo Hollywood Roosevelt Hotel.

Po velkém propadu v počtu svědectví je na třetím místě Ohio. Zde lidé za posledních 15 let nahlásili 2555 setkání s nadpřirozenem, přičemž většina z nich pochází z těchto míst: hrad Franklin, Univerzita v Ohiu nebo Ohio State Reformatory.

K nezanedbatelnému počtu setkání s paranormálními jevy pak ve všech amerických státech dochází nikoliv na nejrůznějších strašidelných místech, ale přímo v domovech svědků.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články