Skip to content

Trans-Allegheny Lunatic Asylum: Psychiatrický ústav hrůzy

Měl to být psychiatrický ústav na úrovni. Stavěl se v USA v Západní Virginii, jeho název je Trans-Allegheny Lunatic Asylum a byl projektován velkoryse. Pro cca 250 pacientů měl samostatné pokoje s velkým oknem a ústav měl i vlastní farmu pro dodávky čerstvých potravin.

Tak tomu bylo v roce 1863, kdy začal sloužit svému účelu.

Ale jak stoupal počet nervových chorob, za několik let se zvýšil počet pacientů na trojnásobek. Mezi přijímanými abonenty však nebyli jen skuteční pacienti, ale i lidé, o které se jejich rodiny nechtěly nebo nemohly starat.

Výsledek obrázku pro trans-allegheny lunatic asylum

Samozřejmě toto neplánované navýšení začalo přinášet problémy. Komfort se postupně snižoval, personál a lékaři byli přetíženi, projevoval se také nedostatek potravin. Ale to ještě nebyl ten mezní stav, který nastal v 50.

letech 20. století, kdy se tam najednou tísnilo kolem 2400 pacientů. Nedostávalo se topení ani nábytku, pacienti museli spát na studené podlaze a o nějaké lékařské péči lze těžko mluvit.

Používaly se téměř barbarské metody léčení, jako elektrické šoky, koupele v ledové vodě, lobotomie nebo zavírání v zamřížovaných prostorách. Mnoho lidí proto umíralo na řadu běžných nemocí. V těchto podmínkách se rozmáhala zločinnost, útoky na personál, znásilňování sester, násilí i vraždy mezi pacienty.

A tak se z kdysi honosného ústavu stávalo téměř zločinecké doupě. Úmrtnost strmě stoupala a přilehlý hřbitov se rozrostl na nepředstavitelných 270 hektarů.

SOUČASNÁ FUNKCE ÚSTAVU

Azylový ústav Trans-Allegheny Lunatic Asylum svoji funkci ukončil v roce 1994. O něco později, od roku 2007, se stal atrakcí pro návštěvníky, kteří si libují v děsivých a parapsychologických reáliích.

Po skončení činnosti zůstalo původní vybavení – jak místností pro pacienty, tak ordinací – zachované. Prohlídka je skutečně pro silné nátury.

Ony se totiž řada násilných jevů jaksi zakonzervovala v těchto prostorách. Proto se v budově ozývají kroky, strašidelné výkřiky, či lze zahlédnout divné stíny duchů, nebo s nimi i komunikovat. Duše pacientů i personálu jako by setrvávaly na místech jejich utrpení i zločinů.

Trans-Allegheny Lunatic Asylum

JAK SE TU PROJEVUJÍ DUCHOVÉ?

Řada těchto duchů byla ztotožněna se skutečnými pacienty.

Například William „Billy“ Cook byl ubytován na oddělení 5 a oddělení 3. Asi po jednom roce spáchal sebevraždu, kdy skočil do vany horké vody a opařil se. Jeho duch se prý objevuje na uvedených odděleních ve sprchách a produkuje hlasité zvuky bouchání, cákání vody, tahání různých předmětů apod.

Nebo Jesse Albright, který zemřel v roce 1949. Po sedmiletém pobytu je pohřben na zdejším třetím hřbitově. Jeho duch je označován jako „mluvící“, neboť se projevuje šeptáním do uší návštěvníků a odpovídáním na své jméno.

Z řady dalších jmenujme například Lawrence „Larry“ Carrolla. Projevoval se duševní poruchou s násilným chováním k ostatním. Byl zatčen v souvislosti s vraždou místního 15letého chlapce. Larry ho zabil na cestě z kostela do domu své babičky.

Tělo vrah ukryl v jeskyni. Komunikace s jeho duchem je obvykle možná ve 4. patře, ale chová se dost nepřátelsky a někdy na návštěvníky hází různé předměty. Přitom se přátelí s dalším duchem jménem Frank.

To je jen ukázka „společnosti“ zdejších duchů, se kterými se můžete v rozlehlé budově, dnes vlastně v jakémsi muzeu hrůzy, setkat.

Foto: wikipedia, science-rumors, roadunraveled
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články