7. prosince 1941: Probíhá japonský útok na americkou základnu Pearl Harbor. Dodnes se spekuluje, že ho vyvolala sama americká vláda.
Domů     Twitterový účet na den přesně předpověděl smrti královny Alžběty II.
Twitterový účet na den přesně předpověděl smrti královny Alžběty II.
od 9.10.2022
912
Na Twitteru se objevilo bizarní proroctví, foto Pixabay

Náhlým úmrtím britské královny Alžběty II. je 8. září překvapen snad celý svět. Možná ovšem s výjimkou Logana Smithe, který datum královnina skonu na den přesně předpověděl už o několik měsíců dříve. Pohlédl snad do budoucnosti?

Na Twitteru se objevilo bizarní proroctví, foto Pixabay Twitterový účet ohlásil smrt královny s tříměsíčním předstihem, foto Kurmanbek / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Král Karel podle Logana Smithe zemře v roce 2026, foto Mark Jones / Creative Commons / CC BY 2.0

Je 8. září a lidé i média po celém světě upírají zraky k zámku Balmoral, kam během dne dorazili všichni potomci britské královny Alžběty II. (1926–2022) poté, co lékaři vyjádřili obavy o její zdraví.  K večeru přichází smutná zpráva, královna zemřela.

Zármutek na sociálních sítích však brzy vystřídá šok.

Lidé si totiž začnou všímat příspěvku z letošního jara, ve kterém je uvedeno nejen přesné datum skonu královny, ale také datum úmrtí následovníka trůnu prince Charlese (*1948), který následně přijímá panovnické jméno Karel III.

reklama

„Královna zemře 8. září 2022. Král Karel zemře 28. března 2026,“ stojí v příspěvku, který na sociální síti Twitter zveřejnil uživatel vystupující pod jménem Logan_Smith526. Šokující je zejména datum zveřejnění příspěvku.

Předpověď královniny smrti totiž Smith zveřejňuje už 7. června 2022, tedy o celé tři měsíce dříve, než k události skutečně došlo. Nahlédl snad do budoucnosti? Nebo je jeho správný odhad pouhá náhoda?

Twitterový účet ohlásil smrt královny s tříměsíčním předstihem, foto Kurmanbek / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Twitterový účet ohlásil smrt královny s tříměsíčním předstihem, foto Kurmanbek / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

KDO JE LOGAN?

Twitter na rozdíl od jiných sociálních sítí neumožňuje zpětnou editaci příspěvků, lze tudíž pokus o podvrh vyloučit.

reklama

Uživatel má až do 8. září jen hrstku sledujících, po smrti královny se ale ocitá uprostřed internetové bouře a svůj záhadný tweet s předpovědí úmrtí královny a krále raději smaže. Údajně proto, že mu začaly chodit výhrůžky smrtí.

Na prorocký tweet totiž pozorňuje ohromné množství uživatelů včetně řady vlivných osobností. „Kdo je Logan Smith? Předpověděl datum smrti královny na Twitteru 7. června a to se také stalo.

Ve stejném tweetu předpověděl i smrt krále Karla a uvedl den, měsíc a rok, kdy k ní dojde. Twitter jeho účet zrušil kvůli výhrůžkám smrtí. Kdo je tento muž?“ ptá se například nigerijský politik a bývalý ministr kultury Femi Fani-Kayode (*1960).

NÁZNAK KONSPIRACE

Jak na přesné datum Alžbětina úmrtí přišel, Smith odmítá sdělit. „Někdo si myslí, že cestuju časem.

Ale možná jsem jen ze zákulisí,“ píše Smith na Twitteru den po události, čímž rozdmýchává už tak bující konspirační teorie o tom, že smrt královny byla plánovaná.

reklama

Mohlo by na nich být přeci jen něco pravdy, nebo si Smith datum 8. září jednoduše tipl a nyní se ze svého odhadu snaží vyždímat víc než 15 minut slávy? Odpověď možná zjistíme v březnu 2026.

Král Karel podle Logana Smithe zemře v roce 2026, foto Mark Jones / Creative Commons / CC BY 2.0
Král Karel podle Logana Smithe zemře v roce 2026, foto Mark Jones / Creative Commons / CC BY 2.0
Foto: Pixabay, Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2022 591
„Když jsem vyrůstal, moje ložnice byla jediná, která směřovala do přední části domu/ulice. Bylo mi asi 8 nebo 9, tehdy jsem se probudil a táta mi klidně, ale pevně řekl, abych vstal, šel do koupelny a zavřel dveře. Byl jsem naštvaný, protože jsem napůl spal, ale poslechl jsem ho,“ začíná své vyprávění Mike. Mike se domníval, že byl zřejmě u
od 7.12.2022 995
Psal se rok 1987, poledne 12. července. Posádka vrtulníku Mi-24D s imatrikulačním číslem 0220 v Božicích na Znojemsku dostává rozkaz k hotovostnímu vzletu. Radiolokátory československé protivzdušné obrany objevily neznámý objekt nad Rakouskem, který si to namířil k naší státní hranici. Brzy nato hranici překročil. Podle parametrů se zdálo, že jde o zbloudilý sportovní letoun. Vzápětí došlo
od 7.12.2022 995
„Náš sprievodca kliesnil mačetou cestu, aby sme sa mohli dostať k budove medzi stromami, ktorá vyzerala ako pyramída,“ napísal o objavení strateného mayského mesta v roku 1939 americký archeológ John Lloyd Stephens (1805-1852). „Narazili sme na sochu muža, zvláštne a bohato oblečeného, s prísnou tvárou, ktorá vyvolávala hrôzu. Jediné zvuky tu vydávali opice v korunách stromov, ktoré sa nám
od 6.12.2022 1.9tis
Rasa podivně malých lidí, objevená před dvaceti lety na ostrově Flores, zde možná v ústraní přežívá dodnes. Tuto domněnku ve své nové knize vyslovuje uznávaný kanadský antropolog Gregory Forth. Opírá se mimo jiné o očitá svědectví ostrovanů, kteří čas od času hlásí pozorování „opičích lidí“. Archeologické výzkumy v posledních letech prokazují, že v dávných dobách Zemi obývalo mnoho různých druh
od 5.12.2022 2.5tis
Během druhé světové války se odlehlá vesnice ve Švýcarsku stala místem podivných událostí, a to když tam zůstala britská rota vojáků. Nejprve začalo mizet dřevo, následovaly plachty a cennosti, až jednoho dne zmizelo dítě. Když pak zmizelo více dětí a také řadový voják z britské společnosti, po okolí se rozšířily zvěsti o monstru. [cap