Skip to content

Údolí bezhlavých: V kanadské pustině cosi vraždí průzkumníky a trhá jim hlavy!

Kolem kanadské řeky Nahanni se ztrácejí lidé. Když jsou jejich těla objevena, obvykle jim chybí hlava. Řádí v odlehlém údolí šílený sériový vrah, bandité nebo někdo jiný? Místní indiáni tvrdí, že údolí je domovem záhadného tvora, který má zřejmě tajemná úmrtí na svědomí.

Kanadská divočina dokáže nabídnout ty nejúchvatnější přírodní scenerie na planetě. Nekonečné lesy, divoké řeky, zasněžené vrcholky hor lemují okolí a široko daleko není jediná živá duše. Nelze se proto divit, že se do tamních odlehlých končin vydávají mnozí příznivci kempování a pěší turistiky.

Ovšem jednomu místu v jihozápadní části Severozápadních teritorií by se raději měl každý vyhnout. Existuje totiž dobrý důvod, proč se údolí kolem řeky Nahanni táhnoucí se stejnojmenným národním parkem, říká údolí bezhlavých nebo též údolí smrti.

Ti, kteří se do těchto bohem zapomenutých odlehlých končin vydávají, se jen málokdy vrátí. Dalo by se namítnout, že možná jen zabloudili a zemřeli hlady či vysílením, než našli cestu zpět. Údolí je přece jen vzdáleno asi den cesty od nejbližší osídlené vesnice.

To by ovšem jejich těla nesměla být později nalezena s oddělenou hlavou. Stejný osud pak potkává i ty, kteří se snaží přijít záhadě bezhlavých mužů na kloub. Jak tito dobrodruzi zemřeli? A kdo za jejich smrt nese zodpovědnost?

Může být cesta údolím řeky Nahanni nebezpečná?
DESÍTKY MRTVÝCH

Koncem 19. století do těchto končin pod vlivem zlaté horečky putuje řada dobrodruhů a pozvolna vychází najevo, že nejde jen o nepodložené pověsti. V roce 1898 tu zmizí šest horníků. V roce 1908 se do údolí vypravují bratři Willie a Frank McLeodovi a jejich společník Robert Veer. Když se ani po roce nevrátí, pozůstalí a úřady se domnívají, že zřejmě zemřeli při nějaké nehodě či po napadení zvířetem. Jenže za další dva roky jejich bezhlavá těla u břehu řeky najde tamní lovec. Švýcarský zlatokop Martin Jorgenson se u údolí usadil v roce 1917 a celkem se mu dařilo.

Pak ovšem jeho chata z neznámého důvodu shoří a v popelu zůstane ležet Jorgensonova kostra bez hlavy. V roce 1945 je nalezen jiný mrtvý zlatokop. Muž leží ve spacáku a chybí mu hlava. Ze záznamů vyplývá, že od začátku 20.

století do roku 1969 tu prokazatelně zahynuly více než čtyři desítky lidí. Jejich těla mají v drtivé většina případů setnutou hlavu. Hlavy obětí se nikdy nenajdou. Stejně jako ten, kdo je za smrt mužů zodpovědný.

Řádí tu snad sériový vrah, který si hlavy bere domů jako trofeje?

Někteří lidé věří, že za vše může legendární bigfoot.
KDO ZA TO MŮŽE?

Údolí si získalo nedobrou pověst už zhruba před 9 až 10 tisíci lety, kdy se v okolí začaly usazovat první indiánské kmeny. Už tehdy totiž lidé věřili, že je to zlé a strašidelné místo obývané různými duchy, přízraky či dokonce ďáblem, a vyprávěli si o podivných stvořeních, která v údolí žijí, i o těch, kteří se sem vypravili a poté beze stopy zmizeli.

To znamená, že vraždy nebudou dílem jednoho člověka. Mohl se v údolí usadit kmen nepřátelských indiánů, který vetřelce vraždí? Indiáni kmene Naha, který žije nedaleko údolí bezhlavých, má vlastní vysvětlení.

Věří, že se muži stali obětí zdejší lesní bytosti, která připomíná slavného bigfoota. Jiní se domnívají, že tato úmrtí jsou dílem duchů válečníků Naha, kteří vstali z mrtvých, aby se zbavili „bílého muže“. Některé z okrajových teorií zahrnují zmínky o tajném vstupu do podzemní říše či tvrzení, že oblast leží na „tenkém bodě“ žíly, která odděluje dvě různé dimenze. Která z teorií je nejblíže pravdě? Odpověď se zřejmě nedozvíme.

V roce 1965 po ní pátrala německo-švédská expedice, která přišla záhadu vyřešit. To bylo naposledy, co byli její účastníci viděni. Vesměs šlo přitom o zkušené lovce a dobrodruhy, bez sebemenších zdravotních potíží.

Foto: Pinterest.com, apokryphunk.com, nahanniriver.ca
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Perseidy: Letní nebeské divadlo
epochaplus.cz

Perseidy: Letní nebeské...

„Padá hvězda, něco si přej!“ Toto...
Utajený rozchod s vodákem?
nasehvezdy.cz

Utajený rozchod s vodákem?

Hvězda Sestřiček Kristýna...
Došlo na dobře utajený rozchod?
nasehvezdy.cz

Došlo na dobře utajený...

S MATĚJEM MATUŠKOU (41)...
Vykašlal se na mě v nejhorší chvíli
skutecnepribehy.cz

Vykašlal se na mě v nejhorší...

Padouch, lotr, odporný...
Moderní technologie chrání kulturní památky
21stoleti.cz

Moderní technologie chrání...

Národní muzeum v Praze, hrad a zámek v Českém...
Kdo z známých herců málem zemřel při natáčení?
epochaplus.cz

Kdo z známých herců málem...

Herectví není zrovna jednoduchá...
Florentýnky
tisicereceptu.cz

Florentýnky

Původ mají v Itálii, příprava je rychlá a jsou...
Nejlepší řízek na světě
panidomu.cz

Nejlepší řízek na světě

Samozřejmě řeknete, že ho uměla vaše maminka nebo...
Unikátní track day na Red Bull Ringu
iluxus.cz

Unikátní track day na Red...

V pátek, 20. srpna 2021, se na rakouském...
Už nejen hrubá a hladká…
epochalnisvet.cz

Už nejen hrubá a hladká…

Vyznáte se v moukách?  Na pultech se objevují...
Mariánské Lázně: Město hudby, kde vám zazpívá i fontána
epochanacestach.cz

Mariánské Lázně: Město hudby,...

Ten, kdo přijede do...