Skip to content

Utajená Austrálie a 4 místa, kam se nepodívá téměř žádný turista. Vydali byste se na ně?

Tento článek je reklamním sdělením

Když se řekne Austrálie, hned se nám vybaví opera v Sydney, Velký bariérový útes, Rudý střed, kterému vévodí Uluru, klokani a koaly ve volné přírodě a možná i krokodýli, protože populárním filmům s králem australské divočiny jsme se nevyhnuli zřejmě nikdo. I Austrálie ale skrývá tajemství. Nádherná místa, o kterých ví mnohdy jen několik málo zasvěcených a zkušení průvodci. Vydali byste se na některé z nich?

NEZNÁMÉ ÚDOLÍ V SRDCI AUSTRÁLIE

Údolí velké tak, že by se do něj Uluru vešlo osmkrát, miliony let staré a s nádhernými scenériemi. A přesto, o jeho krásách ví jen málo Australanů a ještě méně cizinců.

To je údolí Wilpena Pound v jižní Austrálii. Prostoru sedmnáct kilometrů dlouhý a osm kilometrů široký je až po okraj naplněný legendami a pověstmi. Podle původních obyvatel jsou pohoří těla dvou obřích hadů Akkurů, kteří tu zemřeli a navždy přetvořili krajinu. Ať už se rozhodnete věřit legendám, nebo geologii, jedno je jisté. Wilpena Pound je rájem pro ty, kteří chtějí dovolenou strávit na pěších túrách. Čtyřdenní Arkaba Walk je jednou z osmi australských “Great Walks” a touha škrtnout si ji z bucket listu může být lákavým vodítkem při plánování cesty po Austrálii.

TIP: Vydejte se na zájezd do Austrálie a poznejte záhadná a méně turisticky navštěvovaná místa. Vybrat si můžete ze zájezdů s českým průvodcem nebo ze zájezdů na vlastní pěst.

TAJNÁ PLÁŽ PRO ODVÁŽNÉ

Pláž, která leží všem návštěvníkům populárního Byron Bay přímo pod nosem, ale na kterou se téměř nikdo z nich nepodívá. Těm, kteří se sem chtějí dostat, poradí s cestou zkušení průvodci. Jedinou možností je totiž jízda pralesem, a když už to autem dál nejde, pak ještě proplétání se mezi stromy na stezce k ráji na zemi. Odměnou za strastiplnou cestu je bílý písek, křišťálově čistá voda a množství přírodních bazénů, které tu moře vytváří ve skalních prohlubních. A to nejlepší? Budete tu s velkou pravděpodobností úplně sami.

I RUDÁ DIVOČINA MÁ SVÁ TAJEMSTVÍ

Na opačné straně Austrálie, hluboko v srdci rudého a drsného regionu Pilbara, se nachází opravdový skvost, národní park Karijini. Přírodní bazény s průzračnou, tyrkysovou vodou, hluboké soutěsky, které dramaticky rámují výhledy do okolí a i kdybyste tu strávili několik týdnů, pravděpodobně nevyčerpáte všechny možnosti treků, které se tu nabízí. Pohodlné ubytování nabízí zdejší kempy, a pokud si pronajmete karavan v Austrálii, můžete tu strávit část dovolené v pohodlí, které by na tak odlehlém místě čekal málokdo.

UTAJENÉ POKLADY WHITSUNDAYS

Ostrovy Whitsundays patří mezi nejznámější a nejpopulárnější oblasti Austrálie. I ty ale schovává svá tajemství pro ty, kteří jsou ochotni trochu pátrat. Severně od populární Airlie Beach přivítá cestovatele malebné městečko s plážemi ověnčenými cenami za jejich krásu, kterým se ale masový turismus stále vyhýbá

Petr z cestovní kanceláře Go2 doporučuje také zastávku v blízkosti zátoky Manta Ray. Ta vám učaruje barevnými korály, hejny ryb, které vám budou dělat společnost při šnorchlování, a pomyslnou třešničku na dort nasadí mořské želvy, které se tu často vyskytují.

Láká vás některé z australských tajemství? Naplánujte si svou cestu se specialisty na tento kontinent. Čeští průvodci, kteří tu dlouhodobě žijí, vám s cestovní kanceláří Go2 pomohou zorganizovat cestu přesně podle vašich představ, tak, abyste si odvezli zážitky na celý život.

Foto: Go2Australia.cz
Tento článek je reklamním sdělením
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Chebské historické krovy
epochanacestach.cz

Chebské historické krovy

Navštivte ojedinělý soubor...
Pilates: Cesta ke zdraví
iluxus.cz

Pilates: Cesta ke zdraví

My Pilates je tím nejpovolanějším místem v...
Ráje českých vodomilů
nasehvezdy.cz

Ráje českých vodomilů

Venku už začíná bát chladno? Navadí! I když se...
Filmová „studená válka“: Rusové se pokusí zastínit Cruisův projekt vlastním vesmírným natáčením
21stoleti.cz

Filmová „studená válka“: Rusové se...

Na oběžné dráze zřejmě vypukne další...
Mimořádné Ceny Neuron mají své vítěze
21stoleti.cz

Mimořádné Ceny Neuron mají...

Nikdo zatím neví, z jaké hlavy vzejde lék na...
Lipno mění podobu rodinné dovolené
epochanacestach.cz

Lipno mění podobu rodinné...

Lipno mění zažitou...
Pochoutkový burger s cizrnou
nasehvezdy.cz

Pochoutkový burger s cizrnou

Grilovací sezona sice pomalu končí, ale...
První akciová společnost: Komu vyfoukli Nizozemci prvenství v obchodu s kořením?
epochaplus.cz

První akciová společnost: Komu...

Nizozemské lodě míří na konci 16. století k indickým...
Bydlení v harmonii s přírodou
rezidenceonline.cz

Bydlení v harmonii s přírodou

Spojujícím prvkem vnitřních a vnějších...
Nejkrásnější hrady a zámky na světě
epochaplus.cz

Nejkrásnější hrady a zámky na...

V historii sloužily hrady jako obrana před...
Dinosaurus do kapsy
epochalnisvet.cz

Dinosaurus do kapsy

Zřejmě jakéhosi praotce dinosaurů včetně...
The Heart of Europe: Unikát tepající miliardami
epochalnisvet.cz

The Heart of Europe: Unikát...

Poklidně pluje na vodě a nabízí prvotřídní servis a do...