Domů     Záhady historie
Utajená Austrálie a 4 místa, kam se nepodívá téměř žádný turista. Vydali byste se na ně?
Jiří Nechanický
od Jiří Nechanický 11.12.2019

komerční sdělení
97
SDÍLENÍ
5.8tis
ZOBRAZENÍ

Když se řekne Austrálie, hned se nám vybaví opera v Sydney, Velký bariérový útes, Rudý střed, kterému vévodí Uluru, klokani a koaly ve volné přírodě a možná i krokodýli, protože populárním filmům s králem australské divočiny jsme se nevyhnuli zřejmě nikdo.

I Austrálie ale skrývá tajemství. Nádherná místa, o kterých ví mnohdy jen několik málo zasvěcených a zkušení průvodci. Vydali byste se na některé z nich?

NEZNÁMÉ ÚDOLÍ V SRDCI AUSTRÁLIE

Údolí velké tak, že by se do něj Uluru vešlo osmkrát, miliony let staré a s nádhernými scenériemi. A přesto, o jeho krásách ví jen málo Australanů a ještě méně cizinců.

To je údolí Wilpena Pound v jižní Austrálii. Prostoru sedmnáct kilometrů dlouhý a osm kilometrů široký je až po okraj naplněný legendami a pověstmi. Podle původních obyvatel jsou pohoří těla dvou obřích hadů Akkurů, kteří tu zemřeli a navždy přetvořili krajinu.

Ať už se rozhodnete věřit legendám, nebo geologii, jedno je jisté. Wilpena Pound je rájem pro ty, kteří chtějí dovolenou strávit na pěších túrách. Čtyřdenní Arkaba Walk je jednou z osmi australských “Great Walks” a touha škrtnout si ji z bucket listu může být lákavým vodítkem při plánování cesty po Austrálii.

TIP: Vydejte se na zájezd do Austrálie a poznejte záhadná a méně turisticky navštěvovaná místa. Vybrat si můžete ze zájezdů s českým průvodcem nebo ze zájezdů na vlastní pěst.

TAJNÁ PLÁŽ PRO ODVÁŽNÉ

Pláž, která leží všem návštěvníkům populárního Byron Bay přímo pod nosem, ale na kterou se téměř nikdo z nich nepodívá. Těm, kteří se sem chtějí dostat, poradí s cestou zkušení průvodci. Jedinou možností je totiž jízda pralesem, a když už to autem dál nejde, pak ještě proplétání se mezi stromy na stezce k ráji na zemi.

Odměnou za strastiplnou cestu je bílý písek, křišťálově čistá voda a množství přírodních bazénů, které tu moře vytváří ve skalních prohlubních. A to nejlepší? Budete tu s velkou pravděpodobností úplně sami.

I RUDÁ DIVOČINA MÁ SVÁ TAJEMSTVÍ

Na opačné straně Austrálie, hluboko v srdci rudého a drsného regionu Pilbara, se nachází opravdový skvost, národní park Karijini. Přírodní bazény s průzračnou, tyrkysovou vodou, hluboké soutěsky, které dramaticky rámují výhledy do okolí a i kdybyste tu strávili několik týdnů, pravděpodobně nevyčerpáte všechny možnosti treků, které se tu nabízí.

Pohodlné ubytování nabízí zdejší kempy, a pokud si pronajmete karavan v Austrálii, můžete tu strávit část dovolené v pohodlí, které by na tak odlehlém místě čekal málokdo.

UTAJENÉ POKLADY WHITSUNDAYS

Ostrovy Whitsundays patří mezi nejznámější a nejpopulárnější oblasti Austrálie. I ty ale schovává svá tajemství pro ty, kteří jsou ochotni trochu pátrat.

Severně od populární Airlie Beach přivítá cestovatele malebné městečko s plážemi ověnčenými cenami za jejich krásu, kterým se ale masový turismus stále vyhýbá

Petr z cestovní kanceláře Go2 doporučuje také zastávku v blízkosti zátoky Manta Ray. Ta vám učaruje barevnými korály, hejny ryb, které vám budou dělat společnost při šnorchlování, a pomyslnou třešničku na dort nasadí mořské želvy, které se tu často vyskytují.

Láká vás některé z australských tajemství? Naplánujte si svou cestu se specialisty na tento kontinent. Čeští průvodci, kteří tu dlouhodobě žijí, vám s cestovní kanceláří Go2 pomohou zorganizovat cestu přesně podle vašich představ, tak, abyste si odvezli zážitky na celý život.

Foto: Go2Australia.cz
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 4.12.2021 931
Historikové nemají příliš v oblibě tvrzení: Co by bylo, kdyby? Jaký by však byl svět, kdyby životní pouť Adolf Hitlera skončila ve výbuchu, který by na vůdce nacistického Německa vyšlehl v roce 1939 z jihlavského podzemí? V březnu 1939 měl Adolf Hitler v plánu navštívit Jihlavu. Ve městě žila početná německá komunita, ke které plánoval pronést projev před […]
od Pavel Polcar 2.12.2021 2.8tis
Jedním z dinosaurů, který nebyl ušetřen historických nepřesných úprav, byl brachiosaurus, obří býložravý dinosaurus. V první řade je třeba zmínit, že se v žádném případě nejednalo o přežvýkavce tak, jak je známe dnes, tito gigantičtí sauropodi svou potravu maximálně kousali. Ke žvýkání neměli uzpůsobené čelisti ani zuby. Nekýchal To ovšem není jediný omyl, kterého se […]
od Adriana Vojtíšková 1.12.2021 2.8tis
Příběhů o rodičích, kteří odloží své dítě, je možné nalézt bezpočet. Plní nejen stránky odborných knih či novin, ale vyprávějí se o nich i fantaskní historky. Pohádka o Plaváčkovi mezi ně patří.     Český spisovatel a sběratel lidových pověstí Karel Jaromír Erben (1811–1870) ji zachycuje v báchorce o Třech zlatých vlasech děda Vševěda: „Král […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 2.6tis
Skotský spisovatel, básník a cestovatel Robert Louis Stevenson (1850–1894) i britský lékař a spisovatel Arthur Conan Doyle (1859–1930) se proslaví psaním knih plných napětí a dobrodružství. Inspirují se během jejich tvorby skutečnými událostmi?   Stevenson otevřeně přiznává řadu inspiračních zdrojů. V eseji Moje první kniha píše o tom, že si do díla Ostrov pokladů vypůjčil […]
od Pavel Polcar 30.11.2021 3.0tis
Město Babylon vzniklo přibližně kolem roku 2200 př. n. l. jako nevýznamná osada. Tehdy nejspíše nikdo nečekal, jaké velikosti dosáhne. Význačnosti se jí dostalo zhruba v době, kdy se králem říše stává legendární panovník Chammurapi (cca 1810–1750 př. n. l.), jenž se proslavil prvním zákoníkem. Babylonské zajetí V průběhu dějin byl pak Babylon několikrát pobořen […]