Skip to content

V domě seriálového Supermana se prý zjevuje hercův duch

Známý superhrdina je charakteristický svou nesmrtelností. A podle všeho se tato role jistým způsobem promítne i do života a smrti herce, který jej ztvárnil. Zdá se totiž, že svůj dům stále obývá, jako by nikdy nezemřel.

A dokonce se opakovaně zjevuje právě v kostýmu Supermana. Takto ho v domě či jeho okolí spatřil nejeden z vyděšených nájemníků a také několik členů filmařského štábu, kteří místo navštívili v rámci natáčení dokumentu o jeho životě.

George Reeves, foto: Wikimedia Commons

George Reeves (1914–1959) je znám především jako historicky první představitel Supermana, který se v seriálové adaptaci na televizních obrazovkách objevoval řadu let od spuštění v roce 1951. Jen o něco méně než jeho role je známá jeho záhadná smrt.

Ve skromném Reevesově domě v Los Angeles zrovna probíhá večírek, herec ho brzy opustí a zavře se v ložnici. Zřejmě se snaží být fit na vlastní svatbu, která se koná za tři dny. Jeho vyvolená se ovšem vytouženého „ano“ nedočká. Necelé dvě hodiny po půlnoci 16. červa 1959 z Reevesovy ložnice vychází výstřel a herec je nalezen s prostřelenou hlavou. Okolnosti jeho smrti však zůstávají nejasné. Ačkoliv je jako oficiální příčina smrti stanovena sebevražda, spousta věcí v případu nehraje.

Herec neměl jediný důvod vzít si život, na zbrani prý nejsou žádné otisky prstů, a na hercově kůži nebyly dokonce ani jakékoli stopy po střelném prachu. Spekuluje se proto, že byl ve skutečnosti ze žárlivosti zabit některou z mnoha žen, kterým s oblibou lámal srdce.

Je právě to důvodem, proč jeho duše stále nemůže najít klid?

Historicky první Superman, foto: Wikimedia Commons
V DOMĚ NIKDO NEVYDRŽÍ

Mohlo by se zdát, že o sídlo slavné osobnosti, které je po smrti Supermana na prodej, se budou zámožní fanoušci doslova přetahovat. Opak je ale pravdou. Dům v ulici Benedict Canyon Drive se dlouho nedaří prodat a poté střídá majitele jako na běžícím páse.

Na vině je prý duch Goerge Reevese, který nové nájemníky nejednou k smrti vyděsí. Jistý mladý pár například vzpomíná, jak po nastěhování uspořádali večírek pro své známé. Během večeře v obývacím pokoji se z Reevesovy ložnice v horním patře začaly ozývat podivné zvuky.

Když skupina přátel vstoupí do místnosti, která byla předtím pečlivě uklizena, najdou ji v naprostém nepořádku. Všude po podlaze je rozházené prádlo a ložní povlečení kdosi strhl z postele. Pokoj je ale prázdný.

Zatímco se navíc účastníci večírku nacházejí v horní ložnici, kdosi dole v obývacím pokoji odnesl všechny nápoje, které hosté zanechali na konferenčním stolku, do kuchyně. Byl to právě Reevesův duch, kdo se snažil přerušit večírek?

Dům George Reevese, leesaylor.com
NA MÍSTO MUSÍ I POLICIE

Popsaný incident není zdaleka ojedinělý. Dokonce ani německý ovčák nových nájemníků se v domě necítí dobře. Jednoho dne se zuřivě rozštěká směrem ke dveřím ložnice, pak stáhne ocas mezi nohy a je viditelně vystrašený.

Když pár nahlédne do místnosti, zjistí, že jejich postel byla přesunuta. Netrvá dlouho a v pokoji se zjeví i sám Reeves. Jsou tři hodiny ráno a jeho zjevení na sobě má kostým Supermana. Ještě téhož dne se mladý pár z domu vystěhoval.

Ovšem po něm přicházejí noví nájemníci a s nimi i další svědectví o podivných jevech, které se tu odehrávají. Mnozí z nich prohlašují, že je občas ze spánku vytrhne výstřel, který se ozve uprostřed noci.

Jindy se z hercovy ložnice line zápach střelného prachu. Nakonec je do věci zapojena i policie, neboť kdosi ze sousedů na tísňovou linku oznámí, že se z domu ozývá křik a výstřely a světla se opakovaně rozsvěcejí a zhasínají.

Dům je ovšem v danou dobu prázdný! Snaží se herec znovu přitáhnout pozornost ke své smrti, která zřejmě nebyla důkladně prošetřena?

Foto: Wikimedia Commons, supermuseum.com, leesaylor.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Hodinky Pasha de Cartier svedly dohromady unikátní uskupení osobností
iluxus.cz

Hodinky Pasha de Cartier svedly...

Cartier již v září uvede novou...
Tvarohové knedlíky s jahodami
nasehvezdy.cz

Tvarohové knedlíky s jahodami

Suroviny: 2 vejce 500 g polotučného...
V samém srdci Palazzo del Sol
rezidenceonline.cz

V samém srdci Palazzo del Sol

Jeden z nejexkluzivnějších ostrovů na...
Proč s ní žádný muž nevydrží?
nasehvezdy.cz

Proč s ní žádný muž nevydrží?

Má jasnou představu o své budoucnosti, ale...
Zoo Liberec začala s chovem osináků afrických
epochanacestach.cz

Zoo Liberec začala s chovem...

V Tropickém pavilonu...
Nepřítelem lanovky na Petřín se stal krutý mráz i horko
epochaplus.cz

Nepřítelem lanovky na Petřín...

Počasí, že by psa nevyhnal. Strojvedoucí petřínské lanovky vyhlédne ven...
Společnost Boston Dynamics vylepšuje své robopsy pro boj proti koronaviru
epochalnisvet.cz

Společnost Boston Dynamics...

Americká inženýrská firma, která slaví velké...
Prokletý skvost
epochalnisvet.cz

Prokletý skvost

Nádherný modrofialový diamant se pyšní astronomickou...
Populární místa z českých filmů a seriálů
epochanacestach.cz

Populární místa z českých...

Jste nadšenci do českých...
V České republice se šíří nové druhy klíšťat
epochaplus.cz

V České republice se šíří nové...

Stovky nálezů pijáka lužního nebo překvapivý výskyt...
Pýcha našich rašelinišť
21stoleti.cz

Pýcha našich rašelinišť

Sřevlík Ménétriésův (Carabus menetriesi), řazený do...
Obří hrášek upozorňuje na Gregora Johanna Mendela
21stoleti.cz

Obří hrášek upozorňuje na...

Otec genetiky Gregor Johann Mendel zanedlouho...