3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     V domě seriálového Supermana se prý zjevuje hercův duch
V domě seriálového Supermana se prý zjevuje hercův duch
od 24.3.2020
5.7tis
Reeves se prý zjevuje ve svém kostýmu, foto: supermuseum.com
496
SDÍLENÍ
5.7tis
ZOBRAZENÍ

Známý superhrdina je charakteristický svou nesmrtelností. A podle všeho se tato role jistým způsobem promítne i do života a smrti herce, který jej ztvárnil. Zdá se totiž, že svůj dům stále obývá, jako by nikdy nezemřel.

A dokonce se opakovaně zjevuje právě v kostýmu Supermana. Takto ho v domě či jeho okolí spatřil nejeden z vyděšených nájemníků a také několik členů filmařského štábu, kteří místo navštívili v rámci natáčení dokumentu o jeho životě.

Reeves se prý zjevuje ve svém kostýmu, foto: supermuseum.com George Reeves, foto: Wikimedia Commons Historicky první Superman, foto: Wikimedia Commons Dům George Reevese, leesaylor.com
George Reeves, foto: Wikimedia Commons
George Reeves, foto: Wikimedia Commons

George Reeves (1914–1959) je znám především jako historicky první představitel Supermana, který se v seriálové adaptaci na televizních obrazovkách objevoval řadu let od spuštění v roce 1951. Jen o něco méně než jeho role je známá jeho záhadná smrt.

reklama

Ve skromném Reevesově domě v Los Angeles zrovna probíhá večírek, herec ho brzy opustí a zavře se v ložnici. Zřejmě se snaží být fit na vlastní svatbu, která se koná za tři dny. Jeho vyvolená se ovšem vytouženého „ano“ nedočká.

Necelé dvě hodiny po půlnoci 16. červa 1959 z Reevesovy ložnice vychází výstřel a herec je nalezen s prostřelenou hlavou. Okolnosti jeho smrti však zůstávají nejasné. Ačkoliv je jako oficiální příčina smrti stanovena sebevražda, spousta věcí v případu nehraje.

Herec neměl jediný důvod vzít si život, na zbrani prý nejsou žádné otisky prstů, a na hercově kůži nebyly dokonce ani jakékoli stopy po střelném prachu.

Spekuluje se proto, že byl ve skutečnosti ze žárlivosti zabit některou z mnoha žen, kterým s oblibou lámal srdce. Je právě to důvodem, proč jeho duše stále nemůže najít klid?

Historicky první Superman, foto: Wikimedia Commons
Historicky první Superman, foto: Wikimedia Commons

V DOMĚ NIKDO NEVYDRŽÍ

Mohlo by se zdát, že o sídlo slavné osobnosti, které je po smrti Supermana na prodej, se budou zámožní fanoušci doslova přetahovat. Opak je ale pravdou. Dům v ulici Benedict Canyon Drive se dlouho nedaří prodat a poté střídá majitele jako na běžícím páse.

reklama

Na vině je prý duch Goerge Reevese, který nové nájemníky nejednou k smrti vyděsí. Jistý mladý pár například vzpomíná, jak po nastěhování uspořádali večírek pro své známé.

Během večeře v obývacím pokoji se z Reevesovy ložnice v horním patře začaly ozývat podivné zvuky. Když skupina přátel vstoupí do místnosti, která byla předtím pečlivě uklizena, najdou ji v naprostém nepořádku.

Všude po podlaze je rozházené prádlo a ložní povlečení kdosi strhl z postele. Pokoj je ale prázdný.

Zatímco se navíc účastníci večírku nacházejí v horní ložnici, kdosi dole v obývacím pokoji odnesl všechny nápoje, které hosté zanechali na konferenčním stolku, do kuchyně. Byl to právě Reevesův duch, kdo se snažil přerušit večírek?

Dům George Reevese, leesaylor.com
Dům George Reevese, leesaylor.com

NA MÍSTO MUSÍ I POLICIE

Popsaný incident není zdaleka ojedinělý. Dokonce ani německý ovčák nových nájemníků se v domě necítí dobře. Jednoho dne se zuřivě rozštěká směrem ke dveřím ložnice, pak stáhne ocas mezi nohy a je viditelně vystrašený.

reklama

Když pár nahlédne do místnosti, zjistí, že jejich postel byla přesunuta. Netrvá dlouho a v pokoji se zjeví i sám Reeves. Jsou tři hodiny ráno a jeho zjevení na sobě má kostým Supermana. Ještě téhož dne se mladý pár z domu vystěhoval.

Ovšem po něm přicházejí noví nájemníci a s nimi i další svědectví o podivných jevech, které se tu odehrávají. Mnozí z nich prohlašují, že je občas ze spánku vytrhne výstřel, který se ozve uprostřed noci. Jindy se z hercovy ložnice line zápach střelného prachu.

Nakonec je do věci zapojena i policie, neboť kdosi ze sousedů na tísňovou linku oznámí, že se z domu ozývá křik a výstřely a světla se opakovaně rozsvěcejí a zhasínají. Dům je ovšem v danou dobu prázdný!

Snaží se herec znovu přitáhnout pozornost ke své smrti, která zřejmě nebyla důkladně prošetřena?

Foto: Wikimedia Commons, supermuseum.com, leesaylor.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 942
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.5tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.4tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.0tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly