Skip to content

V domě seriálového Supermana se prý zjevuje hercův duch

Známý superhrdina je charakteristický svou nesmrtelností. A podle všeho se tato role jistým způsobem promítne i do života a smrti herce, který jej ztvárnil. Zdá se totiž, že svůj dům stále obývá, jako by nikdy nezemřel.

A dokonce se opakovaně zjevuje právě v kostýmu Supermana. Takto ho v domě či jeho okolí spatřil nejeden z vyděšených nájemníků a také několik členů filmařského štábu, kteří místo navštívili v rámci natáčení dokumentu o jeho životě.

George Reeves, foto: Wikimedia Commons

George Reeves (1914–1959) je znám především jako historicky první představitel Supermana, který se v seriálové adaptaci na televizních obrazovkách objevoval řadu let od spuštění v roce 1951. Jen o něco méně než jeho role je známá jeho záhadná smrt.

Ve skromném Reevesově domě v Los Angeles zrovna probíhá večírek, herec ho brzy opustí a zavře se v ložnici. Zřejmě se snaží být fit na vlastní svatbu, která se koná za tři dny. Jeho vyvolená se ovšem vytouženého „ano“ nedočká. Necelé dvě hodiny po půlnoci 16. červa 1959 z Reevesovy ložnice vychází výstřel a herec je nalezen s prostřelenou hlavou. Okolnosti jeho smrti však zůstávají nejasné. Ačkoliv je jako oficiální příčina smrti stanovena sebevražda, spousta věcí v případu nehraje.

Herec neměl jediný důvod vzít si život, na zbrani prý nejsou žádné otisky prstů, a na hercově kůži nebyly dokonce ani jakékoli stopy po střelném prachu. Spekuluje se proto, že byl ve skutečnosti ze žárlivosti zabit některou z mnoha žen, kterým s oblibou lámal srdce.

Je právě to důvodem, proč jeho duše stále nemůže najít klid?

Historicky první Superman, foto: Wikimedia Commons
V DOMĚ NIKDO NEVYDRŽÍ

Mohlo by se zdát, že o sídlo slavné osobnosti, které je po smrti Supermana na prodej, se budou zámožní fanoušci doslova přetahovat. Opak je ale pravdou. Dům v ulici Benedict Canyon Drive se dlouho nedaří prodat a poté střídá majitele jako na běžícím páse.

Na vině je prý duch Goerge Reevese, který nové nájemníky nejednou k smrti vyděsí. Jistý mladý pár například vzpomíná, jak po nastěhování uspořádali večírek pro své známé. Během večeře v obývacím pokoji se z Reevesovy ložnice v horním patře začaly ozývat podivné zvuky.

Když skupina přátel vstoupí do místnosti, která byla předtím pečlivě uklizena, najdou ji v naprostém nepořádku. Všude po podlaze je rozházené prádlo a ložní povlečení kdosi strhl z postele. Pokoj je ale prázdný.

Zatímco se navíc účastníci večírku nacházejí v horní ložnici, kdosi dole v obývacím pokoji odnesl všechny nápoje, které hosté zanechali na konferenčním stolku, do kuchyně. Byl to právě Reevesův duch, kdo se snažil přerušit večírek?

Dům George Reevese, leesaylor.com
NA MÍSTO MUSÍ I POLICIE

Popsaný incident není zdaleka ojedinělý. Dokonce ani německý ovčák nových nájemníků se v domě necítí dobře. Jednoho dne se zuřivě rozštěká směrem ke dveřím ložnice, pak stáhne ocas mezi nohy a je viditelně vystrašený.

Když pár nahlédne do místnosti, zjistí, že jejich postel byla přesunuta. Netrvá dlouho a v pokoji se zjeví i sám Reeves. Jsou tři hodiny ráno a jeho zjevení na sobě má kostým Supermana. Ještě téhož dne se mladý pár z domu vystěhoval.

Ovšem po něm přicházejí noví nájemníci a s nimi i další svědectví o podivných jevech, které se tu odehrávají. Mnozí z nich prohlašují, že je občas ze spánku vytrhne výstřel, který se ozve uprostřed noci.

Jindy se z hercovy ložnice line zápach střelného prachu. Nakonec je do věci zapojena i policie, neboť kdosi ze sousedů na tísňovou linku oznámí, že se z domu ozývá křik a výstřely a světla se opakovaně rozsvěcejí a zhasínají.

Dům je ovšem v danou dobu prázdný! Snaží se herec znovu přitáhnout pozornost ke své smrti, která zřejmě nebyla důkladně prošetřena?

Foto: Wikimedia Commons, supermuseum.com, leesaylor.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Ferdinand V. Dobrotivý se naučil pět jazyků
epochaplus.cz

Ferdinand V. Dobrotivý se...

Před císařovým sídlem ve Vídni demonstruje rozčilený dav. „A mají k tomu...
Nová úroveň komfortu sedacích soustav
rezidenceonline.cz

Nová úroveň komfortu...

Uvelebit se do pohodlné sedačky je po celém dni...
Až na vrcholky hor
epochanacestach.cz

Až na vrcholky hor

Utužujte zdraví a sílu...
Necítila se s ním šťastná
nasehvezdy.cz

Necítila se s ním šťastná

Byl to jeho nejdelší vztah a všichni...
Reinkarnovaná dvojčata: Došlo v barmské vesnici k převtělení?
epochalnisvet.cz

Reinkarnovaná dvojčata: Došlo v...

Ve tváři Maung Kana a jeho ženy je patrné...
Lednice, perla Moravy
epochanacestach.cz

Lednice, perla Moravy

V dubnu se otevírají...
Trenér a milenec v jednom?
nasehvezdy.cz

Trenér a milenec v jednom?

Ze společnosti se trochu stáhla, ale měla k tomu...
Architekti obnoví Mendelův skleník v Brně
21stoleti.cz

Architekti obnoví Mendelův...

Místo, v němž Gregor Johann Mendel položil...
Trhlina u Las Vegas: Co zpomaluje čas nad „městem hříchu“?
epochaplus.cz

Trhlina u Las Vegas: Co zpomaluje...

Představa cestování časem fascinuje i ty...
OBRAZEM: Osvětové kampaně na mytí rukou ve 20. století
21stoleti.cz

OBRAZEM: Osvětové kampaně na...

Mytí rukou je neodiskutovatelným základem...
Muži versus ženy: Jakými chorobami nejčastější trpí?
epochalnisvet.cz

Muži versus ženy: Jakými...

Velkým množstvím chorob strádají stejně muži i...
Nový Ford Kuga přichází na český trh
iluxus.cz

Nový Ford Kuga přichází na...

Stylové a nezaměnitelné nové SUV Ford...