27. listopadu 2001: S pomocí Hubbleova teleskopu je objevena první vzdálená planeta s atmosférou.
Domů     Zázraky
V irském Knocku se zjevila Panna Marie, od té doby se tu lidé zázračně uzdravují
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 8.8.2021
4.1tis
Oltář znázorňující zjevení z roku 1879, foto KnockShrine / Creative Commons / CC BY-SA 4.
239
SDÍLENÍ
4.1tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1879 několik obyvatel Knock nad tamním kostelem spatřilo zjevení několika biblických postav. Od té doby se tu prý řada poutníků zbavuje svých zdravotních potíží. Před dvěma lety církev poprvé prohlásila jedno z těchto uzdravení za zázračné. Nemocná žena se v Knocku zbavila nevyléčitelné roztroušené sklerózy.

Oltář znázorňující zjevení z roku 1879, foto KnockShrine / Creative Commons / CC BY-SA 4. Bazilika v irském Knocku, Sinéad Mallee / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Mozaika zdobící interiér svatyně, foto Michael McLaughlin Photography / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Žena upoutané na lůžko po návštěvě svatyně začala zase chodit, foto Pixabay

Svatyně Naší paní z Knocku ležící severozápadě Irska se dostává do širokého povědomí věřících z celého světa díky událostem zaznamenaným v noci 21. srpna 1879. U zdejšího kostela se prý objevilo několik přízračných postav obklopených nadpřirozenou září doprovázených anděly.

Mezi 19:00 a 21:30 výjev spatřilo mnoho svědků z obce, dokonce i jeden farmář, který se tou dobou nacházel necelý kilometr od místa zjevení.

Svědkové vypovídají, že viděli zjevení Panny Marie, svatého Josefa, svatého Jana Evangelisty a na jižním konci kostela také svatého Jana Křtitele. Za nimi stojí prostý oltář s křížem a beránek s anděly.

Beránek podle všeho symbolizuje Ježíše Krista. Před kostelem se v průběhu dvouhodinového zjevení vystřídá několik vesničanů, kteří postávají v prudkém dešti nebo klečí na promočené zemi. Farmář pozorující vše z dálky výjev popsal jako obrovskou kouli zlatého světla nad a kolem štítu kostela.

Bazilika v irském Knocku, Sinéad Mallee / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

ZÁZRAČNÉ UZDRAVENÍ

Od onoho srpnové zjevení se z Knocku stává poutní místo, které ročně navštěvují tisíce věřících. Ti s chatrným zdravím se čas od času dočkají viditelné úlevy a ve vzácných případech se dokonce hovoří až o zázračném uzdravení.

Jeden takový případ se odehrává v roce 1989 a o třicet let později jej církev skutečně označuje za zázračné uzdravení.

„Církev dnes formálně uznává, že pro toto uzdravení neexistuje žádné lékařské vysvětlení a připojuje se k modlitbě, chvále a díkuvzdání Bohu,“ prohlašuje v září roku 2019 arcibiskup Michael Neary z nedalekého Tuamu.

V tento pro Knock historický okamžik se Marion Carroll z irského města Athlone stává první a zatím jedinou oficiálně zázračně vyléčenou osobou. Žena se po vykonání pouti do Knocku nevysvětlitelně uzdravila z roztroušené sklerózy, nevyléčitelné zákeřné choroby, která ji upoutala na lůžko. Pomohly k uzdravení tajemné božské síly?

Mozaika zdobící interiér svatyně, foto Michael McLaughlin Photography / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

ŠOKUJÍCÍ ZMĚNA

Když se Carroll vydává do Knocku, je zcela imobilní, bez cizí pomoci se nedokáže ani napít a trpí nesnesitelnými bolestmi. Na mši ve svatyni v Knocku je přivezena na nosítkách. „Přivezli mě k bazilice a hned jsem ucítila takové krásný pocit, skvělý pocit.

Bylo to jako šeptající vánek, který mi říkal, že kdyby se nosítka otevřela, mohla bych vstát a chodit,“ vzpomíná žena. Carroll se u oltáře dočká požehnání od biskupa, a když se pak vrátí do zařízení s pečovatelskou službou, v němž je ubytována, všimne si, že sama zvládá věci, které by ještě před pár dny bez pomoci nedokázala. Brzy nato začne také chodit.

Nakonec se stav Marion zlepší natolik, že není důvod, aby nadále pobývala v pečovatelském ústavu. Vypraví se tedy zpět Knocku, aby tam pomáhala poutníkům. Její uzdravení z nemoci, na kterou ani dnes neexistuje lék, označují za zázrak i lékaři.

Podle nich totiž neexistuje žádná kombinace léků či terapií, která by mohla vést k tak razantní a náhlé změně zdravotního stavu. Působí v Knocku záhadné zázračné síly?

Žena upoutané na lůžko po návštěvě svatyně začala zase chodit, foto Pixabay
Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 24.11.2022 3.1tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název Tatry […]
od Lucie Kubešová 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH INDIÁNŮ Vždyť […]
od Adriana Vojtíšková 18.11.2022 2.8tis
Jako černí nositelé smůly jsou proto havrani a krkavci lidmi často zavrhováni. Je to trochu nezasloužené postavení, ale na druhou stranu se o černých ptácích také traduje, že jsou převaděči zemřelých na onen svět…     Ptáci jako havrani, krkavci či vrány se vyznačují značnou dávkou inteligence a vynalézavosti, což je mezi zástupci ptačí říše […]
od Mirek Brát 16.11.2022 2.8tis
V Holešově v okrese Kroměříž existovala v minulosti významná židovská náboženská komunita. Její připomínkou je i v současnosti objekt tamní synagogy. Je spojen se jménem rabína Šacha, který zde působil v sedmnáctém století. Rabín Šach se dostal do Holešova až z pobaltské Litvy. Na Moravě pak působil pět let až do své předčasné smrti, která jej […]
od Filip Appl 12.11.2022 1.4tis
Zelený poklad, superpotravina, nový elixír mládí. Taková označení se objevují v souvislosti se zeleným práškem známým jako matcha. Ve skutečnosti jde o koncentrovaný zelený čaj pocházející z Japonska, který je však v současnosti stále oblíbenější po celém světě. Stále oblíbenější nicméně ne tak rozšířený, jak by mohl být. Vědecký svět sice určité pozitivní účinky tohoto čaje opatrně přiznává, […]