26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Neobjasněné události
V kempu u rybníka Braley prý působí smrtelně nebezpečné síly
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 3.9.2022
828
Rybník Braley je prý jedním z nejstrašidelnějších míst v Americe, foto Pixabay

Mysli lidí se tu zmocňuje jakási neznámá síla, která své oběti dokáže zcela ovládnout a přimět je proti své vůli vstoupit do zapovězených vod zdejšího rybníka. Někteří po konfrontaci s touto silou propadají šílenství.

Možná je právě toto působení čehosi zlověstného příčinou několika vražd a sebevražd, které se tu v minulosti odehrály.

Mezi stromy se pohybují záhadné světelné koule, foto Pixabay Koupání je tu zakázáno, přesto čas od času dojde k případu utonutí, foto Pixabay Rybník Braley je prý jedním z nejstrašidelnějších míst v Americe, foto Pixabay

Jeden z nejtemnějších příběhů, které se ke kempu váží, se odehrává v roce 2003. Devatenáctiletého mladíka tehdy členové místního gangu vlákali do lesa, kde ho brutálně zavraždili, poté jeho pobodané zakrvácené tělo hodili do rybníka a z místa uprchli.

Některá další těla nalezená v rybníce či jeho okolí navíc nebyla nikdy identifikována.

Návštěvníci na místě pociťují celou škálu nepříjemných pocitů a zaznamenávají pestrou přehlídku paranormálních jevů. Rybník Braley a stejnojmenný kemp v jeho bezprostřední blízkosti ukrytý hluboko v lesích asi 200 kilometrů západně od Washingtonu se díky temné minulosti a záhadným jevům zapisuje na seznam nejstrašidelnějších míst Virginie. Skutečně může být pobyt u rybníka Braley ve Virginii životu nebezpečný?

Mezi stromy se pohybují záhadné světelné koule, foto Pixabay

Strach a šílenství

Tísnivé pocity oběti dřívější vraždy, jako by na místě stále zůstávaly. Náhlá nevolnost a pocit čirého strachu, který najednou na člověka padne, je jednou z nejčastěji popisovaných zkušeností.

Řada svědků hlásí také náhlou nevysvětlitelnou dezorientaci. V krajních případech návštěvníci místa ztrácejí kontrolu nad vlastním tělem a myslí, jako by je cosi ovládalo, a pociťují jakési blížící se šílenství.

Ti, kteří se ocitnou ve spárech temných sil v blízkosti rybníka, že je jakási neviditelná síla donutila vstoupit do vody, navzdory platnému zákazu koupání. Zdá se, že rybník je jakýmsi epicentrem paranormálních aktivit.

Nad i pod jeho hladinou jsou vidět různé přízraky a čas od času se ozve šplouchnutí vody, jako by do rybníka někdo skočil nebo spadl. Hladina je ale klidná v okolí nikdo další není. Výjimečné však nejsou ani nejrůznější záhadné zvuky a optické fenomény přímo v kempu či jeho okolí.

Lesem se například ozývá dětský smích, míhají se tu stinné siluety a pozorovány bývají i světelné koule. Co za těmito jevy stojí?

Mezi stromy se pohybují záhadné světelné koule, foto Pixabay

Vyšetřovatelé, mějte se na pozoru!

Jevům v kempu Braley se pokoušelo přijít na kloub už několik lovců záhad, pro některé z nich to ale nekončí dobře. V roce 2006 do Braley vydává jeden z vyšetřovatelů paranormálních jevů z Shenandoah Valley Paranormal. Krátce po prozkoumání místa zešílí a následně spáchá sebevraždu.

Nepříjemnou zkušenost si odsud přináší také senzibilka Shea Willis a několik jejích spolupracovníků. Žena už po příchodu do kempu cítí, že místo je nasáklé pocitem šíleného strachu, který přichází z vnějšího zdroje.

U rybníka se několika členům vyšetřovacího týmu dělá tak silně nevolno, že ani nemohou pokračovat v práci a výzkum přeruší. Willis a její kolega Kris Arnold se půl hodiny před půlnocí přeci jen k rybníku vrátí.

Během druhého pokusu o průzkum senzibilku okamžitě přemůže předtucha něčeho strašlivého. Cítí také přítomnost „čehosi inteligentního“. Zanedlouho se nad korunami stromů objeví zeleně zářící koule.

Koule zmizí a z rybníka se ozve hlasité šplouchnutí, které dvojici nápadně připomíná zvuk těla hozeného do vody. Hladina je ale klidná a nic nenasvědčuje tomu, že by do vody cokoliv spadlo. Jsou tato fantomová šplouchnutí a nepříjemné pocity ozvěnou staré vraždy?

Foto: Pixabay
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 458
Zajímavá pověst koluje mezi obyvateli Srí Lanky. Vypráví se zde o tzv. ďábelském ptákovi, jinak také nazývaném ulama, který má žít v místní džungli a za nocí vydávat hrůzostrašný lidsky znějící křik. Jeho pláč je prý navíc předzvěstí smrti.     Záhada ďábelského ptáka obestírá cejlonské džungle. Co když je tvor skutečný? Podle jaké předlohy […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.6tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.4tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.9tis
Už jste slyšeli o Stanfordském experimentu, kdy se hra na vězně a dozorce změní v sadistickou podívanou? EnigmaPlus.cz vám představí nejslavnější psychologické pokusy, které ukážou naše nejtemnější stránky.      CO ROZKÁŽOU, TO JE SVATÉ Milgramův experiment (r. 1963)   Pokus amerického sociálního psychologa Stanleyho Milgrama šokujícím způsobem odhalil, jakou moc nad námi mají uznávané […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.1tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]