26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Paranormální jevy
Varování před 11. zářím: Kteří lidé nevysvětlitelně tušili, jaké hrůzy se blíží?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 19.9.2022
3.0tis
Hořící věže Světového obchodního centra. FOTO: Ondřej Sláma / Michael Foran / CC BY-SA 2.0
293
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

11. září 1999 potkává Američan Michael Iken svoji budoucí ženu Monicu. 11. září 2000 prožijí nejšťastnější okamžiky života, slaví svatbu. Ale 11. září 2001 pohádka vrcholí krutým a nečekaným zakončením…

Hořící věže Světového obchodního centra. FOTO: Ondřej Sláma / Michael Foran / CC BY-SA 2.0 Památník, který v New Yorku připomíná tragédii 11. září. FOTO: Dave Z / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Při útoku přicházeli o životy i hasiči... FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

I když, vraťme se zpět ke svatebnímu dni. Venkovní ceremoniál probíhá bezvadně, ale přesně ve chvíli, kdy si novomanželé mají říct své „ano“ prosviští vzduchem stíhačka tak hlasitě, že musí být obřad pozastaven.

Monica si o tom nemyslí nic zvláštního, ale Michael je přesvědčen, že to je špatné znamení, že je čeká smůla. 9. září 2001 pár přespává v bostonském letištním hotelu. Michael je šíleně neklidný, trvá na tom, že musí z hotelu hned pryč.

Jeho podivné chování pokračuje i dál, 10. září chce Monica do New Yorku, navštívit nemocnou příbuznou. „Ne, nikam nejezdi, nechci tě ve městě! Nechci se o tebe celý den bát,“ přizná její muž. 11. září 2001 tedy Monica v New Yorku není.

Ale Michael ano. Sedí ve své kanceláři v 84. patře jižní věže Světového obchodního centra, kde i zemře při teroristických útocích. Později vyjde najevo, že v onom bostonském hotelu přespávali ve stejný čas jako Ikenovi i únosci letadel, jež do věží narazila.

Památník, který v New Yorku připomíná tragédii 11. září. FOTO: Dave Z / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Milénium bude můj konec

Ráno 11. září 2001 trpí Američan Eamon McEneaney (1955–2001) silnou závratí. Manželka Bonnie jej přesvědčuje, ať zůstane doma, ale on se nedá. „Uvidíme se později,“ řekne ve dveřích, jenže jeho slova už se nenaplní.

Také Eamon umírá v kanceláři ve Světovém obchodním centru po teroristických útocích. Bonnie si poté dlouho klade otázku: proč měl závrať zrovna v ten den? Bylo to znamení? Postupně si uvědomuje i další zvláštnosti.

Její manžel byl vždy přesvědčený, že zemře mladý. Věřil, že nepřežije začátek nového milénia, přičemž Bonnie připomínal, že to technicky vzato začíná až rokem 2001, nikoliv 2000. Jak se blíží osudné září 2001, Eamon je víc a víc neklidný.

S přáteli řeší, jestli je možné, že by teroristé znovu zaútočili na „dvojčata“ (poprvé se tak stalo při bombovém útoku v roce 1993 – pozn. red.), zajímá se o únikové východy. Později své přesvědčení už ani neskrývá:

„Bonnie, musíš začít být na děti přísnější, víc je vychovávat, protože já už tady dlouho nebudu…“ říká své ženě. Ta ho odmítá brát vážně, a pak jen v hrůze zjišťuje, že měl Eamon pravdu. Jak je možné, že to vytušil? Jaká síla ho informovala a přiměla k tak klidnému přijmutí předčasné smrti?

Při útoku přicházeli o životy i hasiči… FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Odvážný syn

Čtyřiadvacetiletý Welles Crowther se zařadí na dlouhou listinu hrdinů 11. září. Coby dobrovolný hasič spěchá ke kolabujícím mrakodrapům, aby pomohl ostatním, místo aby utíkal pryč. Tenhle věčný optimista se přitom v týdnech před tragédií změnil.

Začal být zachmuřenější, přemýšlel o svém životě, o tom, jestli by se neměl stát hasičem na plný úvazek. Když do útoků zbývá několik dní, najednou řekne matce při prohlížení rodinných fotografií: „Mami, nevím, co se chystá, ale asi brzy sehraji roli v něčem velmi důležitém.“ Od té doby je jeho matka nervózní, pociťuje paniku, těžko ovládá obavy z toho, že se blíží něco zlého.

10. září jí zkratuje počítač a přestane fungovat. Jde spát, ale celou noc neusne. Ráno si uvědomuje, co to všechno znamená: dnes určitě zemře! Jenže se splete, o život přijde její milovaný syn. Vyčítá si, že pro jeho záchranu nic neudělala, neodvrátila jeho smutný konec. Ale bylo to vůbec možné?

Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 75
Prvním, kdo se zabývá paranormální fotografickou metodou myšlenkové fotografie, je japonský profesor psychologie Tomokichi Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu. Využívá fotografické desky zabalené do neprůsvitného materiálu, které drží fotografované osoby.     Právě na těchto deskách se mají objevovat jejich myšlenky. Fukurai pracuje s mnoha lidmi, které označuje za média. Provádí experimenty mající […]
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 170
Uri Geller (*1946) je muž, jenž prý disponuje snad všemi druhy nadpřirozených schopností. Geller proklamuje, že dokáže silou mysli ohýbat příbory či hýbat s věcmi. Veřejně předvádí, jak dokáže číst myšlenky, či pouhou silou vůle zastaví výtah.     Od poloviny 90. let 20. století se navíc pouští i do myšlenkografie. Člověk, který má mít […]
od Mirek Brát 24.9.2022 2.6tis
Přízračná plavidla, takzvané lodě duchů, se zjevují ve všech světových oceánech. Patří k nim i plachetnice zmiňovaná v amerických folklorních legendách. Místo jejího jména se nám dochovala pouze identita kapitána. Byl to don Sandovate. Se svojí lodí je těsně spojený, a to doslova! Doba objevování, potažmo dobývání Nového světa, byla v Evropě příležitostí pro množství dobrodružných povah. Patřil […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.6tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.0tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]