reklama
1. října 1958: Začíná fungovat americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, známý jako NASA.
Domů     Záhady historie
Věděl otec vlasti o válkách, které čekají jeho zem?
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 23.10.2021
2.8tis
270
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Během života vladaře Karla IV. se odehraje mnoho výjimečných událostí. Má mezi ně patřit i působení slepého věštce na jeho pražském dvoře. Tento nevidomý muž měl totiž spatřit děsivou budoucnost českých zemí!

Jezdci na koních vjíždějí do pražských uliček. Kolem roku 1360 přivážejí k římskému císaři a českému králi Karlu IV. (1316–1378) slepého muže přezdívaného Tartar. Hoch pocházející z Domažlicka má na Pražském hradě potvrdit své věštecké schopnosti.

A nezklame! Panovníkovi popíše budoucnost Čech, ale také mu sdělí tajné proroctví, které otce vlasti přesvědčí o jeho nevšedním nadání.

Kdo vyzradil tajemství?

O jakou vizi mohlo jít? To netušíme. Karel IV. totiž Tartarovi i svému písaři přikáže mlčenlivost ve věci všech předpovědí. I přes hrozbu trestu smrti se však věštcova slova dostanou mezi lid.

Možná je prozradí písař, možná mládenec, který později opouští Prahu. Jeho věštby se mezi Čechy ústně tradují až do roku 1491, kdy jsou poprvé sepsány. Ale existoval vůbec jejich tvůrce? Písemnosti z dob jeho života neexistují, avšak tajemné vize zůstávají.

Rudolf II. – Hans von Aachen – CC – volné dílo

R jako Rudolf

Přestože Karel IV. prý patří mezi zasvěcené mystickým vědám, přesnost předpovědí ho šokuje. Tartar před ním píše: „K. V. Z. A. L. J. V. L. F. M. R.“ Co písmena znamenají? Počátek jmen budoucích vladařů českého království!

„K – to jsi Ty sám, V – Václav, tvůj syn (…), R – Rudolf, Maxmiliánův syn,“ má muž vyjmenovat vládce. Po Karlovi skutečně nastupuje Václav IV. (1361–1419), a jako 11. v řadě vládne Rudolf II. (1552–1612)!

Ale mládenec se má zmínit i o bouřlivých časech, které souvisí s 30letou válkou (1618–1648)!

Předpověděl Hitlera?

„Půlnoční národ na Čechy se přižene a zemi hrozně poplení a zdrancuje,“ říká prý Tartar. Myslí tím Švédy, kteří během zmíněného konfliktu vyplení naši zemi? Jenže mládenec má předvídat také dlouhé období Habsburské nadvlády nad českými zeměmi, ukončené až roku 1918 vznikem Československa!

Další vize mají hovořit o vypuknutí světových válek ve 20. století! „Mezi českými horami bude jeden národ druhému usilovat o život.“ Má tím slepec na mysli období před druhou světovou válkou, kdy probíhá mezi Němci a Čechy tahanice o Sudety?

Adolf Hitler – předvídal Karel jeho vpád? Bundesarchiv Bild 183-H1216-0500-002 – CC-BY-SA 3.0

Praha lehne popelem!

Podle Tartara vypukne i další konflikt: „Národ v Čechách bude skrze válku zničen. Nebude dříve míru v Evropě, dokud Praha nebude hromada sutin.“ Spatřil snad třetí světovou válku? Přes moře má tehdy podle Tartara do střední Evropy přijít vojsko, které zdecimuje obyvatelstvo Čech a Bavorska!

„Když podruhé budou třešně zrát, vyhnanci z Čech se smutně vrátí ke svým pánům,“ tvrdí Tartar. Věštba uvádí i jakési „ptáky smrti“ – snad stíhačky? O Tartarově proroctví ale existují i jisté pochyby. Tvrdí, že je upravené a částečně sepsané až dlouho po slepcově skonu.

Foto: Creative Commons

Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.9.2022 168
Kdesi na jihovýchodě Peru, severu Bolívie, nebo jihozápadě Brazílie by se mělo nacházet legendární Paititi. Toto ztracené město Inků jitří fantazii novodobých dobrodruhů. Je to jen šálení a klam, nebo Paititi opravdu existovalo? Zprávy o bohatém městě kdesi v amazonské džungli se objevily již na konci šestnáctého století. Pocházejí vesměs z jezuitských archivů. Zejména je citována zpráva […]
od Mirek Brát 30.9.2022 1.2tis
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Mirek Brát 30.9.2022 1.4tis
Současný zámořský departement Francie v Karibském moři byl v roce 1812 místem nálezu, který šokoval vědce i veřejnost. Fosilizované lidské kosti nalezené na ostrovním Guadeloupe měly být staré 28 milionů let! Tyto ostatky tak byly o 25 milionů let starší, než byla lidská epocha, během které se na Zemi objevil předchůdce moderního člověka. Nalezená ženská kostra byla […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 2.1tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Mirek Brát 29.9.2022 2.2tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]