26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Záhady historie
Věděl otec vlasti o válkách, které čekají jeho zem?
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 23.10.2021
2.8tis
270
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Během života vladaře Karla IV. se odehraje mnoho výjimečných událostí. Má mezi ně patřit i působení slepého věštce na jeho pražském dvoře. Tento nevidomý muž měl totiž spatřit děsivou budoucnost českých zemí!

Jezdci na koních vjíždějí do pražských uliček. Kolem roku 1360 přivážejí k římskému císaři a českému králi Karlu IV. (1316–1378) slepého muže přezdívaného Tartar. Hoch pocházející z Domažlicka má na Pražském hradě potvrdit své věštecké schopnosti.

A nezklame! Panovníkovi popíše budoucnost Čech, ale také mu sdělí tajné proroctví, které otce vlasti přesvědčí o jeho nevšedním nadání.

Kdo vyzradil tajemství?

O jakou vizi mohlo jít? To netušíme. Karel IV. totiž Tartarovi i svému písaři přikáže mlčenlivost ve věci všech předpovědí. I přes hrozbu trestu smrti se však věštcova slova dostanou mezi lid.

Možná je prozradí písař, možná mládenec, který později opouští Prahu. Jeho věštby se mezi Čechy ústně tradují až do roku 1491, kdy jsou poprvé sepsány. Ale existoval vůbec jejich tvůrce? Písemnosti z dob jeho života neexistují, avšak tajemné vize zůstávají.

Rudolf II. – Hans von Aachen – CC – volné dílo

R jako Rudolf

Přestože Karel IV. prý patří mezi zasvěcené mystickým vědám, přesnost předpovědí ho šokuje. Tartar před ním píše: „K. V. Z. A. L. J. V. L. F. M. R.“ Co písmena znamenají? Počátek jmen budoucích vladařů českého království!

„K – to jsi Ty sám, V – Václav, tvůj syn (…), R – Rudolf, Maxmiliánův syn,“ má muž vyjmenovat vládce. Po Karlovi skutečně nastupuje Václav IV. (1361–1419), a jako 11. v řadě vládne Rudolf II. (1552–1612)!

Ale mládenec se má zmínit i o bouřlivých časech, které souvisí s 30letou válkou (1618–1648)!

Předpověděl Hitlera?

„Půlnoční národ na Čechy se přižene a zemi hrozně poplení a zdrancuje,“ říká prý Tartar. Myslí tím Švédy, kteří během zmíněného konfliktu vyplení naši zemi? Jenže mládenec má předvídat také dlouhé období Habsburské nadvlády nad českými zeměmi, ukončené až roku 1918 vznikem Československa!

Další vize mají hovořit o vypuknutí světových válek ve 20. století! „Mezi českými horami bude jeden národ druhému usilovat o život.“ Má tím slepec na mysli období před druhou světovou válkou, kdy probíhá mezi Němci a Čechy tahanice o Sudety?

Adolf Hitler – předvídal Karel jeho vpád? Bundesarchiv Bild 183-H1216-0500-002 – CC-BY-SA 3.0

Praha lehne popelem!

Podle Tartara vypukne i další konflikt: „Národ v Čechách bude skrze válku zničen. Nebude dříve míru v Evropě, dokud Praha nebude hromada sutin.“ Spatřil snad třetí světovou válku? Přes moře má tehdy podle Tartara do střední Evropy přijít vojsko, které zdecimuje obyvatelstvo Čech a Bavorska!

„Když podruhé budou třešně zrát, vyhnanci z Čech se smutně vrátí ke svým pánům,“ tvrdí Tartar. Věštba uvádí i jakési „ptáky smrti“ – snad stíhačky? O Tartarově proroctví ale existují i jisté pochyby. Tvrdí, že je upravené a částečně sepsané až dlouho po slepcově skonu.

Foto: Creative Commons

Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.5.2022 956
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 1.3tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.1tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 2.0tis
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]
od Mirek Brát 23.5.2022 2.4tis
Hrdinský odpor Finů, kteří dokázali ve čtyřicátých letech minulého století čelit mnohonásobné přesile sovětské Rudé armády, je všeobecně známý. Mnohé výkony finských vojáků jsou doslova zázrakem. Co udělá z civilisty supervojáka, který necítí bolest a únavu, nemá strach? Vlastenectví, vůle, vnitřní síla… A chemie! V průběhu zimní války klesaly teploty až ke čtyřiceti stupňům pod nulou. Finská […]