Skip to content

Video: Muž s neuvěřitelnými reflexy rozpůlí airsoftovou kuličku katanou

Jediným pohybem dokáže ukrojit tenký plátek jablka nebo podélně rozpůlit hrachový lusk. A bezpečně trefí i vystřelenou airsoftovou kuličku. Podle vědců vnímá objekty v pohybu jinak než ostatní lidé.

Japonský rekordman a mistr meče Isao Machii (*1973) byl obdařen pozoruhodnou schopností, která mu umožňuje předvádět jen těžko pochopitelné triky s katanou (tradiční japonský meč – pozn. red.). Dokáže tak jediným pohybem ukrojit tenký plátek jablka nebo podélně rozpůlit hrachový lusk.

Mezi jeho speciality ale patří něco mnohem fantastičtějšího. Isao Machii dokáže katanou rozpůlit vystřelenou airsoftovou kuličku. Ta letí rychlostí asi 175 km/h a se svými drobnými rozměry je při takové rychlosti pro lidské oko prakticky neviditelná!

Jak to tedy dělá? Údajně vystřelenou kuličku vnímá jiným smyslem. Klinická psycholožka z Los Angeles Dr. Ramani Durvasula o něm říká: „Jde o zpracování na zcela jiné smyslové úrovni, protože cíl nemůže zpracovávat vizuálně.

“ Zjednodušeně řečeno, podle odborníků ani on sám svůj cíl nevidí, ale dokáže mistrně předvídat, kde bude a kdy tam bude.

VIDEO: ISAO MACHII V AKCI

Foto: nextshark.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články