26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Paranormální jevy
Viktoriánské zrcadlo: Jakou zprávu se snaží předat duch mladé dívky?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 19.1.2022
3.0tis
Kolem zrcadla se odehrávaly strašidelné jevy, foto Pixabay
328
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Strašidelné zrcadlo z domu z poloviny 19. století jeho majitelé věnují blízkému hotelu. Netrvá dlouho a hosté pokoje, ve kterém je zrcadlo umístěno, si začnou stěžovat na řadu paranormálních úkazů.

Věci naberou dramatický spád poté, co se jeden z hostů pokusí u zrcadla provést seanci.

Kolem zrcadla se odehrávaly strašidelné jevy, foto Pixabay Ze zrcadla vystupovaly temné postavy, foto Pixabay Odvážný host se rozhodl uspořádat seanci, foto Pixabay Během seance se zjeví duch mladí dívky, foto Pixabay

Internetový magazín Supernatural Magazine před lety informoval o prokletém zrcadle z amerického New Yorku, jehož historie sahá až do roku 1845. Není přesně známo, jak k němu obyvatelé viktoriánského domu ve městě přišli, ale lze předpokládat, že jednoduše bylo součástí vybavení a získali jej spolu s nemovitostí.

Pokud ho někdo v domě zanechal záměrně, není se čemu divit. Brzy se totiž ukáže, že se kolem něj děje mnoho strašidelných jevů. Ze zrcadla prý vylétávají a zase se do něj vracejí malé světelné orby a za jeho sklem se objevují neznámé tváře, které upřeně zírají na kohokoliv, kdo se vyskytne poblíž.

Pro obyvatele domu jsou jevy natolik nepříjemné, že se rozhodnou starožitnosti zbavit a věnovat ji nedalekému hotelu. Jeho provozovatelům pravdivě vysvětlí, proč zrcadlo nechtějí a hotel jej přesto s nadšením přijme.

Zaměstnanci se rozhodnou umístit ho do jednoho pokoje na starou komodu a počkat, co se bude dít dál. Nastane klid, nebo se do nového domova se zrcadlem přestěhují i jeho přízraky?

Ze zrcadla vystupovaly temné postavy, foto Pixabay

HOSTŮM ANI MUK

Hotelový personál se shodne, že nejlepší bude, když původ zrcadla a příběh, se kterým jej předchozí majitelé zařízení darovali, zůstane hostům utajen. V první řadě by mohl případné zákazníky pokoj se strašidelným zrcadlem od ubytování v hotelu odradit.

Mnohem více jsou ale zaměstnanci zvědaví, zda se tvrzení předchozích majitelů potvrdí, nebo se ukáže jako smyšlené. Netrvá dlouho, než se podivné jevy začnou odehrávat i na novém stanovišti. Zpočátku jsou hlášeny jen nepatrné projevy, zejména malé světelné kuličky pohybující se kolem okrajů zrcadla.

Po čase se ale jeho energie projeví naplno a z odrazu začnou vystupovat nejrůznější tváře. Tím se potvrzuje, že předchozí majitelé mluvili pravdu. Komu ale tváře v zrcadle patří a proč se vlastně zjevují?

Odvážný host se rozhodl uspořádat seanci, foto Pixabay

CO UKÁŽE SEANCE?

Na tyto otázky se rozhodne odpovědět jeden z hostů, který jevy spatří na vlastní oči. Napadne ho pozvat skupinu dalších hostů, kteří by s ním v pokoji provedli seanci. Zvláštní jevy v tomto hotelu nejsou ještě před příchodem zrcadla nezvyklé.

Nyní jsou však mnohem znatelnější. Jeho chodbami se údajně potuluje mnoho různých duchů včetně několika dětí či mrtvého gangstera. Má se za to, že pár z nich využilo jako vchod do hotelu právě ono viktoriánské zrcadlo.

„Během nočního vyšetřování bylo navrženo, abychom zkusili seanci se zrcadlem, takže skupina asi 6 hostů pak pokračovala do strašidelného pokoje,“ vypráví svědek uváděný pouze jako Willy. Zdá se, že první dobrovolníci, kteří před zrcadlo předstoupí, zaznamenají jistý úspěch.

Jejich obrazy se mění a jejich tváře stárnou. Nakonec se před zrcadlo postaví i Willy. „Jak jsem nehybně stál před zrcadlem s pěti svědky sedícími na posteli po mé levici, pokračovala podivná transformace.

Během několika příštích minut se obraz mého odrazu změnil z 58letého muže na mladou dospívající dívku,“ popisuje. Co má tento výjev znamenat?

Během seance se zjeví duch mladí dívky, foto Pixabay

PODIVNÝ OBRAZ

„Všichni v místnosti byli fascinováni podivným obrazem v zrcadle. Mladá dívka byla čím dál zřetelnější, ale nikdo nebyl připraven na to, co se stane dál,“ pokračuje ve vyprávění. „Zatímco já jsem stál nehybně, zíral přímo do zrcadla a nehnul jsem ani brvou, obraz mladé dívky se najednou otočil a podíval se přímo na lidi na posteli.

Její ústa se začala pohybovat, jako by se s nimi pokoušela mluvit.“ Chtěla skupině něco sdělit? Jakou zprávu mohla mít na srdci? Tato scéna účastníky seance natolik znepokojí, že se rozhodnou nepátrat po odpovědi a místnost raději jeden po druhém opouštějí.

Foto: PIXABAY
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 1.0tis
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 1.8tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.1tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.7tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]