3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Viktoriánské zrcadlo: Jakou zprávu se snaží předat duch mladé dívky?
Viktoriánské zrcadlo: Jakou zprávu se snaží předat duch mladé dívky?
od 19.1.2022
3.0tis
Kolem zrcadla se odehrávaly strašidelné jevy, foto Pixabay
328
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Strašidelné zrcadlo z domu z poloviny 19. století jeho majitelé věnují blízkému hotelu. Netrvá dlouho a hosté pokoje, ve kterém je zrcadlo umístěno, si začnou stěžovat na řadu paranormálních úkazů.

Věci naberou dramatický spád poté, co se jeden z hostů pokusí u zrcadla provést seanci.

Kolem zrcadla se odehrávaly strašidelné jevy, foto Pixabay Ze zrcadla vystupovaly temné postavy, foto Pixabay Odvážný host se rozhodl uspořádat seanci, foto Pixabay Během seance se zjeví duch mladí dívky, foto Pixabay

Internetový magazín Supernatural Magazine před lety informoval o prokletém zrcadle z amerického New Yorku, jehož historie sahá až do roku 1845. Není přesně známo, jak k němu obyvatelé viktoriánského domu ve městě přišli, ale lze předpokládat, že jednoduše bylo součástí vybavení a získali jej spolu s nemovitostí.

reklama

Pokud ho někdo v domě zanechal záměrně, není se čemu divit. Brzy se totiž ukáže, že se kolem něj děje mnoho strašidelných jevů.

Ze zrcadla prý vylétávají a zase se do něj vracejí malé světelné orby a za jeho sklem se objevují neznámé tváře, které upřeně zírají na kohokoliv, kdo se vyskytne poblíž.

Pro obyvatele domu jsou jevy natolik nepříjemné, že se rozhodnou starožitnosti zbavit a věnovat ji nedalekému hotelu. Jeho provozovatelům pravdivě vysvětlí, proč zrcadlo nechtějí a hotel jej přesto s nadšením přijme.

Zaměstnanci se rozhodnou umístit ho do jednoho pokoje na starou komodu a počkat, co se bude dít dál. Nastane klid, nebo se do nového domova se zrcadlem přestěhují i jeho přízraky?

Ze zrcadla vystupovaly temné postavy, foto Pixabay
Ze zrcadla vystupovaly temné postavy, foto Pixabay

HOSTŮM ANI MUK

Hotelový personál se shodne, že nejlepší bude, když původ zrcadla a příběh, se kterým jej předchozí majitelé zařízení darovali, zůstane hostům utajen. V první řadě by mohl případné zákazníky pokoj se strašidelným zrcadlem od ubytování v hotelu odradit.

reklama

Mnohem více jsou ale zaměstnanci zvědaví, zda se tvrzení předchozích majitelů potvrdí, nebo se ukáže jako smyšlené. Netrvá dlouho, než se podivné jevy začnou odehrávat i na novém stanovišti.

Zpočátku jsou hlášeny jen nepatrné projevy, zejména malé světelné kuličky pohybující se kolem okrajů zrcadla. Po čase se ale jeho energie projeví naplno a z odrazu začnou vystupovat nejrůznější tváře. Tím se potvrzuje, že předchozí majitelé mluvili pravdu. Komu ale tváře v zrcadle patří a proč se vlastně zjevují?

Odvážný host se rozhodl uspořádat seanci, foto Pixabay
Odvážný host se rozhodl uspořádat seanci, foto Pixabay

CO UKÁŽE SEANCE?

Na tyto otázky se rozhodne odpovědět jeden z hostů, který jevy spatří na vlastní oči. Napadne ho pozvat skupinu dalších hostů, kteří by s ním v pokoji provedli seanci. Zvláštní jevy v tomto hotelu nejsou ještě před příchodem zrcadla nezvyklé.

reklama

Nyní jsou však mnohem znatelnější. Jeho chodbami se údajně potuluje mnoho různých duchů včetně několika dětí či mrtvého gangstera. Má se za to, že pár z nich využilo jako vchod do hotelu právě ono viktoriánské zrcadlo.

„Během nočního vyšetřování bylo navrženo, abychom zkusili seanci se zrcadlem, takže skupina asi 6 hostů pak pokračovala do strašidelného pokoje,“ vypráví svědek uváděný pouze jako Willy.

Zdá se, že první dobrovolníci, kteří před zrcadlo předstoupí, zaznamenají jistý úspěch. Jejich obrazy se mění a jejich tváře stárnou. Nakonec se před zrcadlo postaví i Willy.

„Jak jsem nehybně stál před zrcadlem s pěti svědky sedícími na posteli po mé levici, pokračovala podivná transformace. Během několika příštích minut se obraz mého odrazu změnil z 58letého muže na mladou dospívající dívku,“ popisuje. Co má tento výjev znamenat?

Během seance se zjeví duch mladí dívky, foto Pixabay
Během seance se zjeví duch mladí dívky, foto Pixabay

PODIVNÝ OBRAZ

„Všichni v místnosti byli fascinováni podivným obrazem v zrcadle. Mladá dívka byla čím dál zřetelnější, ale nikdo nebyl připraven na to, co se stane dál,“ pokračuje ve vyprávění.

„Zatímco já jsem stál nehybně, zíral přímo do zrcadla a nehnul jsem ani brvou, obraz mladé dívky se najednou otočil a podíval se přímo na lidi na posteli. Její ústa se začala pohybovat, jako by se s nimi pokoušela mluvit.“ Chtěla skupině něco sdělit?

Jakou zprávu mohla mít na srdci? Tato scéna účastníky seance natolik znepokojí, že se rozhodnou nepátrat po odpovědi a místnost raději jeden po druhém opouštějí.

Foto: PIXABAY
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.2tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.7tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.5tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.0tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly