29. listopadu 1981: Za podivných okolností umírá americká herečka Natalie Wood. Shodil ji z jachty její manžel?
Domů     Záhady historie
Vražda, která inspirovala slavné Městečko Twin Peaks
Filip Appl
od Filip Appl 16.6.2022
2.9tis
Temná vražda nebyla dodnes objasněna. Foto: Pixabay
266
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Vražda je nepochybně jedním z nejhorších a nejděsivějších zločinů, kterých se člověk může dopustit. Ještě děsivější však je, když takový čin obklopuje aura nejasností a tajemna. Tak tomu bylo a je i v případě smrti dvacetileté Američanky Hazel Drew. Co předcházelo jejímu konci?

Temná vražda nebyla dodnes objasněna. Foto: Pixabay Jak zemřela Hazel Drew? Foto: Youtube/gabulosis Vražda inspirovala zápletku slavného seriálu. Foto: TAnthony/Creative commons/Volné dílo

Po lesní cestě vedoucí k městečku Sand Lake na severu státu New York právě projíždí automobil. Za volantem sedí místní obchodník s dřevěným uhlím Rudolph Gundrum, který před malou chvílí nabral k městu mířícího dospívajícího farmáře Franka Smithe.

Okolní les se pomalu začíná nořit do tmy, když v tom, jen malý kousek od města, automobil projede kolem osamocené dívky mířící směrem k nedalekému jezeru Teal´s Pond. Na Frankovo mávání odpoví žena úsměvem a zvednutou rukou.

„To je nestarší dcera starého Drewa,“ vysvětluje farmář, když postava dívky zmizí za ohybem cesty. Ani jeden z obou mužů v autě netuší, že je to naposledy, co dívku spatřili živou. O něco později je totiž mrtvé tělo dvacetileté ženy nalezeno plovoucí hlavou dolů na hladině jezírka.

Zprávy o vraždě rychle obletí široké okolí. Skutečně tento tajemný příběh inspiroval i tvůrce jednoho z nejslavnějších seriálů?

SLOŽITÉ VYŠETŘOVÁNÍ

Vodou znetvořené a nafouknuté tělo Hazel Drew (1888–1908) je nalezeno až čtyři dny poté, co byla dívka naposledy spatřena na oné lesní cestě. Počáteční ohledání i následná pitva dává první odpovědi:

Žena zemřela po úderu tupým předmětem do hlavy a až následně byla vhozena do rybníka. U toho však výčet jednoznačných informací pomalu končí. Vyšetřování se totiž postupně začíná zamotávat a počet podezřelých pomalu roste.

Patří k nim nejen dvojice z auta, které ženu míjelo čtyři dny před nalezením jejího těla, ale i mnoho dalších lidí z okolí. Pozornost se v jednu dobu zaměří především na Edwarda Caryho – amerického profesora inženýrství, který žije v nedalekém městečku Troy a pro kterého Drew pracovala jako hospodyňka.

Mohli spolu mít ve skutečnosti současně také milenecký vztah, jak v té době spekulovali někteří lidé z okolí?

Jak zemřela Hazel Drew? Foto: Youtube/gabulosis

MNOHO PODEZŘELÝCH

Navzdory rozsáhlému vyšetřování se nedaří najít žádný důkaz, který by Caryho vinu potvrzoval. Naopak. Počet podezřelých postupně roste a vše zamotávají i zvěsti o tajemných okolnostech činu. Jedna teorie například pracuje s možností, že za vším stál muž z Troy disponující hypnotickými schopnostmi.

Právě on prý mohl za nezvyklé chování dívky, které vykazovala v posledních týdnech před smrtí. S pomocí hypnózy se jí snažil přesvědčit, ať s ním odjede, a když se mu to na jedné ze schůzek nepodařilo, ve vzteku Hazel zabil.

Další teorie zase praví, že dívka žila tajný život luxusní společnice. Pravidelně měla docházet na jedno místo v lese, kde se odehrávaly orgie s ní v hlavní roli. Její vraždu pak zosnovalo několik vlivných místních mužů buď z obavy, aby je neprozradila nebo proto, že otěhotněla.

Ani to se však nikdy nepotvrdilo a vrah nebyl nikdy dopaden. Vražda tak zůstává jedním z nejtajemnějších případů 20. století. Ostatně záhady s ním spojené dokonce inspirovaly tvůrce legendárního mysteriózního seriálu Městečko Twin Peaks.

Vražda inspirovala zápletku slavného seriálu. Foto: TAnthony/Creative commons/Volné dílo
Foto: Creative Commons, Pixabay, Youtube (gabulosis)
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 28.11.2022 1.2tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce […]
od Dalibor Vrána 28.11.2022 1.5tis
Vůdce nacistického Německa Adolf Hitler patří k natolik démonickým postavám naší historie, že když 30. dubna 1945 obletí svět zpráva o jeho sebevraždě, odmítá jí řada lidí uvěřit. Mohl Hitler svoji smrt skutečně jen předstírat? A kam by se dle konspiračních teorií vypařil? Dva týdny po smrti Adolfa Hitlera (1889–1945) vyplouvá z německého přístavu několik […]
od Adriana Vojtíšková 27.11.2022 1.6tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou […]
od Mirek Brát 26.11.2022 3.1tis
I v dnešních turbulentních časech mohou lidé spoléhat na to, že až bude nejhůře a zálohy na energie jim budou bezostyšně okupovat rodinný rozpočet, z hory Blaník jim vyjede na pomoc rytířské vojsko. Ovšem, aby se pak nedivili, když místo rytířů v brnění, jim na domovní zvonek zazvoní skupinka rozšafných druidů! Památná hora Blaník není […]
od Mirek Brát 25.11.2022 2.5tis
Antický svět byl místem překotného rozvoje technologií a působivých dovedností. V této době se objevily artefakty, které jako by měly vzniknout až o stovky i tisíce let později, přesto byly vytvořeny. Pak je zde skupina vynálezů, která se jaksi ztratila v čase. Patří k nim i římské nerozbitné sklo – Vitrum Flexile. Mezi antické artefakty, které předběhly svoji […]