reklama
2. července 1951: Na Floridě se najde hromádka popela a kus nohy, která zbyla po Mary Reeser, oběti děsivého samovznícení.
Domů     Záhady historie
Vražda, která inspirovala slavné Městečko Twin Peaks
Filip Appl
od Filip Appl 16.6.2022
2.9tis
Temná vražda nebyla dodnes objasněna. Foto: Pixabay
266
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Vražda je nepochybně jedním z nejhorších a nejděsivějších zločinů, kterých se člověk může dopustit. Ještě děsivější však je, když takový čin obklopuje aura nejasností a tajemna. Tak tomu bylo a je i v případě smrti dvacetileté Američanky Hazel Drew. Co předcházelo jejímu konci?

Temná vražda nebyla dodnes objasněna. Foto: Pixabay Jak zemřela Hazel Drew? Foto: Youtube/gabulosis Vražda inspirovala zápletku slavného seriálu. Foto: TAnthony/Creative commons/Volné dílo

Po lesní cestě vedoucí k městečku Sand Lake na severu státu New York právě projíždí automobil. Za volantem sedí místní obchodník s dřevěným uhlím Rudolph Gundrum, který před malou chvílí nabral k městu mířícího dospívajícího farmáře Franka Smithe.

Okolní les se pomalu začíná nořit do tmy, když v tom, jen malý kousek od města, automobil projede kolem osamocené dívky mířící směrem k nedalekému jezeru Teal´s Pond. Na Frankovo mávání odpoví žena úsměvem a zvednutou rukou.

„To je nestarší dcera starého Drewa,“ vysvětluje farmář, když postava dívky zmizí za ohybem cesty. Ani jeden z obou mužů v autě netuší, že je to naposledy, co dívku spatřili živou. O něco později je totiž mrtvé tělo dvacetileté ženy nalezeno plovoucí hlavou dolů na hladině jezírka.

Zprávy o vraždě rychle obletí široké okolí. Skutečně tento tajemný příběh inspiroval i tvůrce jednoho z nejslavnějších seriálů?

SLOŽITÉ VYŠETŘOVÁNÍ

Vodou znetvořené a nafouknuté tělo Hazel Drew (1888–1908) je nalezeno až čtyři dny poté, co byla dívka naposledy spatřena na oné lesní cestě. Počáteční ohledání i následná pitva dává první odpovědi:

Žena zemřela po úderu tupým předmětem do hlavy a až následně byla vhozena do rybníka. U toho však výčet jednoznačných informací pomalu končí. Vyšetřování se totiž postupně začíná zamotávat a počet podezřelých pomalu roste.

Patří k nim nejen dvojice z auta, které ženu míjelo čtyři dny před nalezením jejího těla, ale i mnoho dalších lidí z okolí. Pozornost se v jednu dobu zaměří především na Edwarda Caryho – amerického profesora inženýrství, který žije v nedalekém městečku Troy a pro kterého Drew pracovala jako hospodyňka.

Mohli spolu mít ve skutečnosti současně také milenecký vztah, jak v té době spekulovali někteří lidé z okolí?

Jak zemřela Hazel Drew? Foto: Youtube/gabulosis

MNOHO PODEZŘELÝCH

Navzdory rozsáhlému vyšetřování se nedaří najít žádný důkaz, který by Caryho vinu potvrzoval. Naopak. Počet podezřelých postupně roste a vše zamotávají i zvěsti o tajemných okolnostech činu. Jedna teorie například pracuje s možností, že za vším stál muž z Troy disponující hypnotickými schopnostmi.

Právě on prý mohl za nezvyklé chování dívky, které vykazovala v posledních týdnech před smrtí. S pomocí hypnózy se jí snažil přesvědčit, ať s ním odjede, a když se mu to na jedné ze schůzek nepodařilo, ve vzteku Hazel zabil.

Další teorie zase praví, že dívka žila tajný život luxusní společnice. Pravidelně měla docházet na jedno místo v lese, kde se odehrávaly orgie s ní v hlavní roli. Její vraždu pak zosnovalo několik vlivných místních mužů buď z obavy, aby je neprozradila nebo proto, že otěhotněla.

Ani to se však nikdy nepotvrdilo a vrah nebyl nikdy dopaden. Vražda tak zůstává jedním z nejtajemnějších případů 20. století. Ostatně záhady s ním spojené dokonce inspirovaly tvůrce legendárního mysteriózního seriálu Městečko Twin Peaks.

Vražda inspirovala zápletku slavného seriálu. Foto: TAnthony/Creative commons/Volné dílo
Foto: Creative Commons, Pixabay, Youtube (gabulosis)
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 1.7.2022 864
Být považovaný za čaroděje, neznamená rezignovat na klasickou vědu. Příkladem je John Napier z Merchistonu (1550-1617). Co všechno Napier objevil a pomohly mu k tomu i nějaké ty „čáry máry“? John Napier se zapsal do historie jako matematik, fyzik a astronom. Známý je jako objevitel logaritmů i primitivních počítačích „strojů“. Angažoval se i ve zbrojařských vizích. Je […]
od Mirek Brát 30.6.2022 843
Skoro to vypadá, že v dávné mytologii už skoro nebylo pro samé ptáky fénixe (či jejich bratránky), kam šlápnout. Samozřejmě, ten nejznámější bude pták fénix z antických příběhů. Byl pták fénix pouze bájný tvor, nebo opravdu takový opeřenec někdy žil? Od dob, kdy Heinrich Schliemann se svazkem Homéra v ruce celkem úspěšně pátral po rozvalinách […]
od Mirek Brát 29.6.2022 2.4tis
Jako Avalon je označován mýtický ostrov známý z artušovských legend. Poprvé je Avalon zmiňován v díle Historia Regum Britanniae. To, že se od té doby stal Avalon symbolem artušovské mytologie, nijak neřeší základní otázku… Kde se vlastně ostrov Avalon nacházel? Avalon bývá obvykle spojován s lokalitou Glastonbury, konkrétně pak s horou Glastonbury Tor v jihozápadní […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.8tis
V Egyptském městečku Dendera se nachází tisíce let starý chrámový komplex. Jedna ze zdejších staveb je zasvěcena bohyni Hathor a právě tam archeologové objeví nástěnný motiv, před nímž zůstanou v úžasu stát. Výjev zobrazuje několik postav držících cosi, co na první pohled připomíná klasickou žárovku, jen v mnohem větším provedení! Z jejího konce navíc jako […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.5tis
V roce 2016 vzbudí pozdvižení nález starověkých egyptských mincí. Dojde k němu během rekonstrukce jednoho domu na jihu Egypta, jak informuje web zaměřený na konspirační teorie mysteriousearth.net. Mince zachycují výjevy, které jako kdyby vůbec nebyly z našeho světa! Na rubu vidíme hlavu a ramena stvoření, které zcela odpovídá současným představám o vzhledu mimozemšťanů. Snad jediné […]