27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Paranormální jevy
Vyfotil ducha v opuštěném hradě?
Ivan Glaser
od Ivan Glaser 16.1.2020
6.3tis
482
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Kouzelník se chystal na své představení ve starobylém skotském hradu Lauriston v Edinburghu. Jenže to Drew McAdam ještě nečekal, že když si fotil hrad a okolí, bude mít na fotkách i něco, co tam na první pohled vůbec neviděl. Jednalo se skutečně o ducha?

Když Drew přišel minulý víkend ke hradu a čekal na domovníka, až hrad otevře a vypne veškerá poplašná zařízení, aby mohl dovnitř chystat se na své vystoupení, rozhodl se pořídit několik fotografií hradu a okolí, aby si dlouhou chvíli zkrátil.

Když se pak o něco později v klidu domova podíval na pořízené fotky, přejel mu mráz po zádech. Na jedné z nich byla jasně vyfocená osoba, Drew je ale přesvědčen, že se jednalo o ducha, a nikoliv o nikoho živého.

Na fotografiích je vidět, že ten, kdo stojí za oknem, má na sobě zastaralý oděv a stojí nehybně u okna.

DUCH, NEBO ČLOVĚK?

Když fotografii McAdam uveřejnil i na sociálních sítích, napsal pod to: „Tuto fotografii jsem nijak neupravoval. Je to přesně tak, jak jsem to vyfotil.“ V několika dalších rozhovorech však neustále opakoval, že to v žádném případě nemohl být člověk.

Hrad je dlouho opuštěný, jediný přístup do něho má domovník. A i kdyby se tam dostal nějaký vetřelec, okamžitě by se spustil senzor pohybu. Ale k tomu nedošlo. Co na celé věci autora fotografie ale skutečně nejvíce vystrašilo?

„Pro mě to nevypadá jako duch, vypadá to jako skutečný člověk,“ řekl McAdam tamním novinám s určitou obavou. Nikdy totiž neměl víru v cokoliv nadpřirozeného a rozhodně by tomu nedával lidskou podobu.

Hrad je zcela opuštěný. Nechodí tam ani nikdo na úklid. Kdo v okně tedy skutečně mohl stát není jasné ani domovníkovi.

PARANORMÁLNÍ JEVY

Zajímavé však je, že existují spisy a informace od zaměstnance, který v 16. století na hradě působil. Dle jeho tehdejších výpovědí se na hradě dělo několik paranormálních jevů, kdy se po hradě procházelo už zesnulé služebnictvo.

Drew je na tomto základě plně přesvědčen, ačkoliv s tím sám dle jeho slov bojuje, že opravdu vyfotil ducha jedné z tamních mrtvých služek, která bůh ví, jak zemřela. Podle skeptiků se může jednat jen o pouhou figurínu postavenou u okna, tomu ale McAdam odmítá věřit.

Foto: www.anomalien.com, www.anomalien.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 1.7tis
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 2.4tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.5tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.9tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]