reklama
3. července 1969: V 27 letech umírá za nevyjasněných okolností Brian Jones, zakládající člen kapely Rolling Stones.
Domů     Paranormální jevy
Vymítání ďábla: Když člověk nemá šanci
Pavel Polcar
od Pavel Polcar 4.11.2021
3.2tis
Nový zákon předpokládá existenci démonů. Foto: pixabay
357
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Existuje nepřeberné množství teorií, které se snaží definovat smrt během vymítání. Za nejčastější vliv je považována přítomnost ďábla v těle.

Nový zákon předpokládá existenci démonů. Foto: pixabay Vyhánění zlých duchů tvoří součást rozličných zpráv o Ježíšově činnosti. Foto: pixabay Moc vyhánět zlé duchy dostávají od Ježíše i jeho učedníci. Foto: pixabay V počátcích křesťanství byla víra v existenci démonů a nezbytnost exorcismu rozšířena. Foto: pixabay Vedle exorcismu posedlých se v křesťanství rozvinuly takzvané křestní exorcismy. Foto: pixabay

Někteří němečtí kněží však nesouhlasí. Údajně existuje škála stupňů posednutí a každá má svoje typické symptomy, mezi nimiž je časté krvácení, zvýšená teplota a oslabený imunitní systém. Člověk následně na tyto následky podlehne.

Vyhánění zlých duchů tvoří součást rozličných zpráv o Ježíšově činnosti. Foto: pixabay

Smrt je vždy na blízku

Z vědeckého hlediska však dochází ke smrti z důvodu celkového vyčerpání těla. Jedinec podstupující vymítání většinou nedostává dostatečné množství potravy a tekutin, čímž dochází k selhání orgánů a následné smrti.

Moc vyhánět zlé duchy dostávají od Ježíše i jeho učedníci. Foto: pixabay

Za zhoršení prospěchu mohl ďábel

Není bez zajímavosti, že na jedné z polských škol probíhaly pokusy, při nichž se dětem při výuce o náboženství vykládala látka o exorcismu. U dětí se začalo podivné chování projevovat až po tomto výkladu, předtím u nich nebyla neobvyklá činnost zaznamenána. Když se dětem zhoršily jejich známky, dávaly vinu ďáblovi, který je posedl.

V počátcích křesťanství byla víra v existenci démonů a nezbytnost exorcismu rozšířena. Foto: pixabay

Další případy posednutí

Clara Germana Cele byla v roce 1906 křesťanskou misionářkou v Jižní Africe. Měla údajně v 16 letech uzavřít smlouvu se samotným ďáblem, jenž ji poté ovládal.

Její tělo se zmítalo v křečích a v blízkosti krucifixu křičela. Byla dokonce spatřena, jak levituje. Po dvou dnech vymítání byla žena již v pořádku. Ve 14 letech se u Rolanda Doea začaly dít podivné věci.

V domě, kde bydlel, padaly náboženské předměty na zem a na chlapcově těle se začala objevovat vyřezaná slova. Duch opustil jeho tělo až po 30 pokusech.

Vedle exorcismu posedlých se v křesťanství rozvinuly takzvané křestní exorcismy. Foto: pixabay

Michael Taylor a jeho žena Christine byli velmi pobožní. Christine však jednoho dne obvinila muže z nevěry a on začal vykazovat známky agresivity a napadal lidi.

Během exorcismu kněz údajně vyhnal z jeho těla 40 démonů, ale ten nejzákeřnější v něm zůstal. Poté, co kněz odešel, Michael zavraždil svoji ženu. Po soudním procesu byl umístěn do psychiatrické léčebny.

Foto: viz popisky
Lokalita:
reklama
Související články
od Matěj Soukup 1.7.2022 16
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 2.6tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]