Domů     Paranormální jevy
Vymítání ďábla: Když člověk nemá šanci
Pavel Polcar
od Pavel Polcar 4.11.2021
3.2tis
Nový zákon předpokládá existenci démonů. Foto: pixabay
357
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Existuje nepřeberné množství teorií, které se snaží definovat smrt během vymítání. Za nejčastější vliv je považována přítomnost ďábla v těle.

Nový zákon předpokládá existenci démonů. Foto: pixabay Vyhánění zlých duchů tvoří součást rozličných zpráv o Ježíšově činnosti. Foto: pixabay Moc vyhánět zlé duchy dostávají od Ježíše i jeho učedníci. Foto: pixabay V počátcích křesťanství byla víra v existenci démonů a nezbytnost exorcismu rozšířena. Foto: pixabay Vedle exorcismu posedlých se v křesťanství rozvinuly takzvané křestní exorcismy. Foto: pixabay

Někteří němečtí kněží však nesouhlasí. Údajně existuje škála stupňů posednutí a každá má svoje typické symptomy, mezi nimiž je časté krvácení, zvýšená teplota a oslabený imunitní systém. Člověk následně na tyto následky podlehne.

Vyhánění zlých duchů tvoří součást rozličných zpráv o Ježíšově činnosti. Foto: pixabay

Smrt je vždy na blízku

Z vědeckého hlediska však dochází ke smrti z důvodu celkového vyčerpání těla. Jedinec podstupující vymítání většinou nedostává dostatečné množství potravy a tekutin, čímž dochází k selhání orgánů a následné smrti.

Moc vyhánět zlé duchy dostávají od Ježíše i jeho učedníci. Foto: pixabay

Za zhoršení prospěchu mohl ďábel

Není bez zajímavosti, že na jedné z polských škol probíhaly pokusy, při nichž se dětem při výuce o náboženství vykládala látka o exorcismu. U dětí se začalo podivné chování projevovat až po tomto výkladu, předtím u nich nebyla neobvyklá činnost zaznamenána. Když se dětem zhoršily jejich známky, dávaly vinu ďáblovi, který je posedl.

V počátcích křesťanství byla víra v existenci démonů a nezbytnost exorcismu rozšířena. Foto: pixabay

Další případy posednutí

Clara Germana Cele byla v roce 1906 křesťanskou misionářkou v Jižní Africe. Měla údajně v 16 letech uzavřít smlouvu se samotným ďáblem, jenž ji poté ovládal.

Její tělo se zmítalo v křečích a v blízkosti krucifixu křičela. Byla dokonce spatřena, jak levituje. Po dvou dnech vymítání byla žena již v pořádku. Ve 14 letech se u Rolanda Doea začaly dít podivné věci.

V domě, kde bydlel, padaly náboženské předměty na zem a na chlapcově těle se začala objevovat vyřezaná slova. Duch opustil jeho tělo až po 30 pokusech.

Vedle exorcismu posedlých se v křesťanství rozvinuly takzvané křestní exorcismy. Foto: pixabay

Michael Taylor a jeho žena Christine byli velmi pobožní. Christine však jednoho dne obvinila muže z nevěry a on začal vykazovat známky agresivity a napadal lidi.

Během exorcismu kněz údajně vyhnal z jeho těla 40 démonů, ale ten nejzákeřnější v něm zůstal. Poté, co kněz odešel, Michael zavraždil svoji ženu. Po soudním procesu byl umístěn do psychiatrické léčebny.

Foto: viz popisky
Lokalita:
reklama
Související články
od Nelly Černohorská 28.11.2021 736
Tajemné hračky, o nichž se tvrdí, že je posedli duchové a démoni, děsí lidi od nepaměti, zvlášť jedná-li se o panenky. Ať už jde o hadrové loutky, nebo starožitné kousky s porcelánovou hlavou, historky s nimi spojené jsou opředeny tajemstvími a pošimraly představivost nejednoho tvůrce. Robert námořník V roce 1906 žil v Key West na Floridě chlapec […]
od Nelly Černohorská 26.11.2021 2.7tis
Jsou cesty, na nichž vás v noci překvapí přecházející stáda divoké zvěře. A pak jsou ty, na kterých vám bude usilovat o život pekelný stroj bez řidiče… Historické město Ellicot City rozkládající se na břehu Patabsco River je nechvalně proslulé jako jedno z nejstrašidelnějších měst ve státě Maryland a zmínky o něm nalezneme již v 18. století. Nejinak je tomu u silnice Seven […]
od Matěj Soukup 25.11.2021 2.7tis
Dodnes je to jedna z nejzáhadnějších událostí na našem území, kterou nikdo nebyl schopen řádně objasnit. 11. prosince 1949 se v malé vesnici Čihošť během kázání faráře Josefa Toufara několikrát pohnul asi půlmetrový křížek nad oltářem. To potvrdilo 19 očitých svědků. Nejenže dodnes nikdo nevysvětlil, jak k tomu došlo, následující události stály nakonec Josefa Toufara […]
od Pavel Polcar 25.11.2021 3.2tis
Bilokace patří patrně k těm nejznámějším typům zázraku. Původ tohoto fenoménu není dosud znám, jeho rozšíření v historii je ale mnohokrát popsáno, a to i mezi slavnými osobnostmi. Francouzskému spisovateli Guy de Maupassantovi (1850-1893) údajně jeho dvojník diktoval povídky. Přední český psychiatr Vladimír Vondráček (1895-1978) se domníval, že se pravděpodobně jednalo o příznak progresivní paralýzy […]
od Michaela Holubová 24.11.2021 2.8tis
Americký horor Silent Hill patří mezi známé kousky žánru filmové hrůzy. Víte však, že tajemné město Sillent Hill bylo inspirováno skutečným místem?   Tím místem je izolovaná čtvrť Centralia v Columbia City v americké Pensylvánii. V roce 1962 zde vinou pálení podzemní skládky odpadu vypukl požár uhelného dolu, který Centralii proměnil v hotové peklo. Uhlí […]