Megalitické památky jsou rozšířeny po celém světě, především pak v pobřežních oblastech. Co se týče Evropy, zde kameny obvykle pochází z období eneolitu a doby bronzové, s výjimkou Britských ostrovů, Portugalska a Francie, kde megality spadají do neolitu.
Velice početné jsou bretaňské megality, které mimo jiné lákají také svou rozmanitostí.
Cestou po pobřeží Středozemního moře ve Španělsku, v Portugalsku, části Francie, na západním pobřeží Anglie, v Irsku, Dánsku, na východním pobřeží Švédska a Izrael je možné na megalitické památky rovněž narazit.
Mezi nejznámější megalitické stavby světa kromě Stonehenge patří chrám v Baalbeku (Libanon) či dolmen La Roche-au-Fee v Bretani.
Tiwanaku v Bolívii – V období mezi lety 400 a 900 n. l. začalo toto prehistorické město, ležící na břehu jezera Titicaca vzkvétat, právě v této době zde bylo zbudováno velké množství největších kamenných staveb v Jižní Americe.
Hajar-Kim na Maltě – Místo je známým chrámovým komplexem, postaveným neznámou kulturou, o níž se usuzuje, že příčinou její zkázy byl buď hladomor, nebo přírodní katastrofa. Zdejší památka vznikla o několik stovek dříve než Stonehenge.
Quirigua v Guatemale – Mayská stavba z let 200 až 800 n. l. Ve městě byly doloženy jedny z největších existujících stél neboli vytesaných kamenných monumentů na světě.
Dolmen Menga ve Španělsku – Balvan zvaný také jako Cueva de Menga se datuje do doby 2000 let př. n. l. Jedná se o obrovskou megalitickou mohylu zahrnující několik pohřebních komor. Legenda praví, že se zde usadila malomocná Menga poté, co její manžel zesnul.
Lokmariake ve Francii – Francie se může pyšnit jednou z nejlepších sbírek prehistorických evropských megalitů.
Známe jsou megality označované jako Pohádkový kámen a Kámen víl, první jmenovaný byl před několika tisícovkami let zničen, pravděpodobně se tak stalo v důsledku zemětřesení, ten druhý dosud stojí.