Na fotografie lze údajně zachytit ledacos. Zní až neuvěřitelně, že pouhý fotoaparát může zaznamenat i sféru nehmotnou. Co když to ale opravdu funguje?
Známým fenoménem jsou snímky, na nichž se mají zjevovat duchové. Existuje jich dokonce nepřeberné množství!
Známým „duchařským“ snímkem je například fotografie bílé paní stojící uprostřed silnice v Quezon City na Filipínách. Řidiči zde prý často vidí ženu, která má bílé šaty, dlouhé černé vlasy a zakrvácený obličej.
Údajně upřeně zírá na projíždějící vozidla a říká se, že pokud by viděla v některém z aut prázdné sedadlo, do vozu nastoupí.
V roce 1987 pořídila zajímavý duchařský úlovek žena, jež navštívila muzeum ve vesnici Yelverton ve Velké Británii. Pózovala v historickém letounu, když prý najednou ucítila podivný chlad.
Když vyvolala snímek, s hrůzou zjistila, že na sedadle vedle ní seděla mlhavá postava v jakési bílé košili. Vrátil se snad ze záhrobí skutečný pilot?
Fascinující je snímek, jenž pořídila paní Andrews z Austrálie. Byla 40. léta 20. století, když šla žena na hřbitov v Queenslandu navštívit hrob své dcery. Zemřela předchozího roku, když jí bylo pouhých 17 let.
DÍTĚ NA HROBĚ
Andrews na hřbitově pořídila fotografii a nezaznamenala přitom nic podivného. Když ale snímek vyvolala, nestačila se divit. Na hrobě její dcery sedělo malé dítě!
V 90. letech vyráží na queenslandský hřbitov odborník na paranormální jevy Tony Healy, aby zjistil víc. Přijde na to, že vedle hrobu dívky jsou pohřbeny dvě malé děti. Objevilo se jedno z nich na fotografii?
Zachytit ducha pomocí fotoaparátu údajně není žádná věda. Můžete k tomu sice použít speciálních filtrů, ovšem pokud se duše skutečně chtějí zjevit, dostanou se prý i na zcela běžný snímek. Čím to, že moderní technika umožňuje kontakt s druhým břehem? Nebo jsou všechna domnělá zachycení duchů pouhými kazy na fotografiích?