Domů     Paranormální jevy
Záhadná bilokace: Rozdvojená učitelka děsila studentky!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 18.12.2019
5.7tis
171
SDÍLENÍ
5.7tis
ZOBRAZENÍ

Podivné případy, kdy je jeden člověk prokazatelně pozorován na dvou místech zároveň, se týkají zejména křesťanských světců, u nichž je takový jev považován za jeden ze jejich zázraků. Bilokace jsou ale schopni i zcela obyčejní lidé. Jednou z nich je litevská učitelka Emilia Sagée.

Emilia Sagée učila na dívčí škole.

Na prestižní dívčí škole v Neuwelcke v dnešní Litvě, kterou navštěvují pouze studentky šlechtické krve, od roku 1845 působí učitelka francouzštiny Emilia Sagée. Není svatou, ani netíhne k čarodějnictví, přesto má svého podivného dvojníka.

Její příběh založený na výpovědí tehdejších studentek ve své knize zaznamenává americký spisovatel Robert Dale Owen (1801–1877). Jednou ze studentek je baronka Julie von Güldenstubbe, které je v době událostí 13 let.

Baronka a dvanáct jejích spolužaček sedí ve třídě a před nimi stojí Emilia Sagée, která zapisuje na tabuli. Najednou se zdá, jako by se její stín začal oddělovat a získávat čím dál zřetelnější obrysy. Za okamžik už před udivenými studentkami stojí vedle sebe učitelky dvě.

Dvojnice je od originálu naprosto k nerozeznání a dokonale kopíruje pohyby skutečné Sagée, jen s tím rozdílem, že nedrží křídu. Co se to právě stalo?

Robert Dale Owen

PŘÍZRAK HLÍDÁ TŘÍDU

Podobná příhoda je zaznamenána jednoho večera během večeře, kdy dvojnice učitelky stojí za svou předlohou a opět kopíruje její pohyby, jen v ruce nedrží příbor. Později se ale přízrak stává zcela nezávislým.

Poté je učitelka vídána současně na dvou různých místech v areálu školy. Prochází se například po chodbách, přestože je prokazatelně ve své třídě, kde vede vyučování. Jeden z nejzajímavějších případů se odehrává v letě 1846.

Dívky se sešly u dlouhých pracovních stolů na lekci šití a vyšívání. Z učebny mohou spatřit svou francouzštinářku sbírající květiny na zahradě. A učitelka zase vidí do jejich pracovny. Jak později sama vzpomíná, všimla si, jak dozorující kantor ze třídy odchází.

V tu chvíli jí prý bleskne hlavou: „Dozor je pryč, vsadím se, že toho mladé dámy využijí a budou mrhat časem na drby. Kéž bych tam byla.“ A za okamžik tam skutečně je.

Žena a její dvojče studentky děsily.

PODIVNĚ ZHUŠTĚNÝ VZDUCH

Učitelka se náhle objeví v prázdné židli, na které bez hnutí sedí a pozoruje třídu. Dvě odvážné studentky se k přízraku přiblíží a pokusí se jej dotknout. Připadá jim jako by byl tvořen hustým vzduchem a kolem něj panuje jakýsi zvláštní odpor.

Jedna z dívek dokonce skrz učitelku dokáže projít! Sama Sagée o fenoménu dlouho nemá ani tušení. Svou dvojnici totiž nikdy neviděla a o jejím zjevení prý ví jen podle výrazů přítomných. Jejich tváře jsou náhle vyděšené a oči upřeně sledují něco, co se podle všeho pohybuje blízko ní.

V době zjevení své dvojnice ovšem pociťuje velkou únavu, její pohybu jsou pomalé a ztuhlé a obličej bledý. Právě kvůli vyděšeným studentkám nakonec učitelka ze školy odchází. Střech nad hlavou ji poskytne její švagrová, matka několika dětí.

Ty si na úkaz poměrně rychle zvykají s oblibou prohlašují: „Máme dvě tety Emilie!“ Jak ale k rozdvojení učitelky docházelo? Jistým vodítkem může být její přiznání, že se to stává zejména je-li příliš ponořena do své práce, nebo když se soustředí na určité místo.

Foto: weareteachers.com, Wikipedia
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 1.12.2021 2.5tis
Arabská vesnice duchů je prý od doby, co ji opustili lidé, obývána zlomyslnými džiny. Ti, kteří překonají strach a přiblíží se, slýchají celou škálu děsivých zvuků a pozorují různá zjevení míhající se mezi rozpadlými budovami. Pověsti hovoří také o nešťastnících, kteří po setkání s místními džiny nadobro zešíleli. Kdysi prosperující vesnice lovců perel Al Jazirat […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 2.7tis
V září roku 2011 se na internetu objeví video, které způsobí velký poprask. Vypadá to totiž, jako by na něm byl k vidění duch dívenky procházející obchodem. Je na snímku skutečně zachyceno něco neobvyklého? Nebo se spíš jedná o podvod?     Záběry mají pocházet z Leedsu (Velká Británie) z jednoho obchodu s mobilními telefony. […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 3.0tis
Ve městě Sherman v Texasu stojí obchod. Na první pohled jde o prodejnu, jakých je možné nalézt po celém světě stovky. Tahle se ale zdá být naprosto jiná!     Události, které nahraje bezpečnostní kamera 23. června 2012, totiž dovedou některé zaměstnance k domněnce, že v obchodě straší. Co je vidět na filmovém materiálu? Skutečně […]
od Lucie Kubešová 29.11.2021 3.0tis
Vznik zámku Červená Řečice měl podobnou historii, jako celá řada jiných. Nejprve na tomto místě vznikla asi ve druhé polovině 13. století tvrz. Ta byla následně ve 14. století rozšířena a opevněna na hrad. A ten byl zase někdy v polovině 16. století přestavěn na renesanční zámek, který od roku 1620 mělo v majetku pražské […]
od Nelly Černohorská 28.11.2021 2.4tis
Tajemné hračky, o nichž se tvrdí, že je posedli duchové a démoni, děsí lidi od nepaměti, zvlášť jedná-li se o panenky. Ať už jde o hadrové loutky, nebo starožitné kousky s porcelánovou hlavou, historky s nimi spojené jsou opředeny tajemstvími a pošimraly představivost nejednoho tvůrce. Robert námořník V roce 1906 žil v Key West na Floridě chlapec […]