Skip to content

Záhadná svatyně s lebkou

Město Jihlava je všeobecně známé svým rozsáhlým a tajemným podzemím. Ale i hradební pásmo má své nevysvětlené tajemství objevené teprve před 25 lety.

V dubnu roku 1995 při přestavbě domu měli zedníci odkrýt ve sklepě uložení nosné zdi, aby ji mohl posoudit statik. Po krátké chvíli narazili na zazděný průchod. Vzniklým oválným otvorem se protáhl jeden dělník s baterkou.

Dostal se tak do jakési komory o půdorysu 4 x 2,5 metru. Před ním se objevil výklenek ve tvaru lomeného oblouku, podél kterého byly vytesány jakési šifry. Když posvítil na druhý, podstatně menší výklenek, leknutím strnul, neboť před ním zasvítila lebka.

Ale nebyla to pravá lebka, ale jen kamenná, z křemencového kamene.

TAJEMNÁ SVATYNĚ

Samozřejmě se začalo s bádáním, co ona podzemní místnost představovala a co znamená nápis vysoký asi 1,3 metru. Je složen z šesti neznámých znaků. Řada badatelů se je snažila rozluštit. Například Dr. J.Fitz se domnívá, že jde o výraz, který v řečtině značí něco jako „mimo naší, nebo pod naší úrovní“. Protože na nápisech chybí sintrové povlaky, tak jsou datovány někdy kolem roku 1943. Protože je známa posedlost fašisty rituálními a magickými obřady, mohla tato místnost sloužit právě takové činnosti.

Vždyť i Hitler se zajímal o jihlavské podzemí. Navíc se zjistilo, že v letech 1941 až 1945 v tomto domě bydlel Josef Bauer, vysoký důstojník SS, nositel prestižního prstenu s lebkou a runami. Naskýtá se tak hypotéza, že tajemná místnost mohla sloužit jako svatyně pro důstojníky SS.

Pohled na nápis FOTO: luzs.cz

Nebo americká záhadoložka Jana Hanka a pan Carl jsou názoru, že může jít o nález starý několik tisíciletí před naším letopočtem. To, že na výklencích a nápise není povlak, značí, že mohlo dojít k jeho pozdějšímu setření.

Což nevylučuje využívání místnosti v letech před koncem 2. světové války. Jejich náhled na samotné šifry je takový, že jde o tajný kód, který umožňoval vyvoleným procházet do jiného, paralelního světa.

TAJEMNÁ KAMENNÁ LEBKA

Neméně záhadná je nalezená kamenná lebka. Také ona se stala předmětem intenzivního výzkumu. Nevelký artefakt například má hmotnost téměř 3 kilogramy. To vede k domněnce, že uvnitř může mít hmotnější jádro.

V jednom ze tří jakýchsi podpěr je asi čtyřmilimetrový otvor vedoucí dovnitř. Podobné otvory byly objeveny i v malém výklenku, kde byla lebka umístěna. Dochází k řadě zajímavých zkoušek. Například byla lebka zkoumána průmyslovým rentgenem.

Ale střed lebky není možno prosvítit, rentgenové paprsky jako by se ztrácely. Nebo se lebka, zavěšená na lanku, stále natáčí k centru naší galaxie v souhvězdí Střelce. A máme tu opět připomínku nacistických mystiků, že zde má být tajemné „Černé slunce“. Lebka také někdy v naprosté tmě světélkuje, jako by ukrývala nějaký kondenzátor. Místo vysvětlení přináší výzkumy další nezodpovězené otázky.

Pohled na výklenek FOTO: luzs.cz
ZÁHADA ZATÍM NEOBJASNĚNA

Protože současní vlastníci rezolutně odmítají lebku nechat rozříznout či jinak poškodit, zbývají jen pokusy z oblasti psychometrie. V roce 2000 se o to pokusil Ladislav Hanka. Tento významný senzibil podnikl experiment ve změněném stavu vědomí.

Podle jeho závěru jde kdysi uctívanou relikvii, uložené v hlavním chrámu Zlatého města. Do jejího jádra měla být obyvateli města koncentrována nějaká neznámá energie.

Poté je lebka zkoumána také řadou jiných vědců. Faktem však zůstává, že jen konkrétní otevření hlavy by mohlo přinést nějaký zásadní a průkazný nález.

A tak jak nalezená svatyně s tajemnou šifrou, tak i křemenná lebka z ní, i nadále patří k tajemným a neodhaleným záhadám na našem území.

Foto: luzs.cz
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Brána do vesmíru otevřena
21stoleti.cz

Brána do vesmíru otevřena

Co jsou exoplanety, jak můžeme zkonstruovat a...
Zámek Hrubá Skála: Po stopách Bajaji
epochanacestach.cz

Zámek Hrubá Skála: Po...

Zámek, ležící nedaleko...
Příběh tuby: Proč už nejsou v módě?
epochalnisvet.cz

Příběh tuby: Proč už nejsou v...

V 19. století to malíři nemají jednoduché....
Až u 40 % lidí probíhá fibrilace síní bez příznaků
21stoleti.cz

Až u 40 % lidí probíhá fibrilace...

Fibrilace síní neboli česky míhání síní patří v současné...
Čtyři vodopády Černé Desné
epochanacestach.cz

Čtyři vodopády Černé Desné

Červená turistická trasa...
Detailní pohled na značku Bohematic
iluxus.cz

Detailní pohled na značku...

Nejmladší česká značka na trhu s hodinkami...
Proč se té ženy muži bojí?
nasehvezdy.cz

Proč se té ženy muži bojí?

Tak už je to tady. Nejspíš se to muselo stát. Hvězda...
Dcera se za ni stydí
nasehvezdy.cz

Dcera se za ni stydí

Asi už toho je na ni příliš. Dcera...
Interiér s dekorem kamene
rezidenceonline.cz

Interiér s dekorem kamene

Návrat k tradicím, přírodě a touha po příjemně...
Setkání Jiřího z Poděbrad a Matyáše Korvína skončilo rvačkou šašků
epochaplus.cz

Setkání Jiřího z Poděbrad a...

„Potom v tom čase zjevil se nám bratr Paleček a my s...
Když se lámou kosti
epochaplus.cz

Když se lámou kosti

Mírný pád, lehký náraz nebo pouhé kýchnutí....
11 největších divadelních budov světa: Kde zhlédne nevšední umělecký zážitek nejvíce diváků za večer?
epochalnisvet.cz

11 největších divadelních budov světa:...

Divadelní představení se těšila velké...