3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Záhadná tančící žena v Srbsku. Utancuje vás k smrti?
Záhadná tančící žena v Srbsku. Utancuje vás k smrti?
od 20.9.2023
3.2tis
332
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Je noc, ulice srbského hlavního města Bělehradu jsou zahalené ve tmě. Skupinka místních se po dlouhém dni v práci vrací domů. Najednou se však před nimi objevuje žena, oblečená do dobového kroje, která bez hudby v podivném rytmu tančí.

Po chvíli si jich všímá a s nožem v ruce se vrhá k nim! Co je zač? A co by se stalo, kdyby je nakonec dostihla?

Jedná se o hloupý žert znuděné mládeže, nebo o psychicky nemocnou ženu? Je tančící žena nějak spojena s Babou Anjukou, která má na svědomí mnoho životů? Slavný srbský upír Sava Savanovic.

Po internetu, a především na sociálních sítích, se v tomto roce objevují podivná videa tajemné ženy, která za tmy v noci v prázdných ulicích Bělehradu podivně tancuje.

Žena tančí folklorní srbské tance, oblečená je do folklorního kroje a objevovat se má po desáté hodině v noci. Nikdo neví, kdo tato žena je ani kde se vzala.

Kromě tančení lidé, kteří ji zahlédli, tvrdí, že poté, co je spatřila, je začala pronásledovat s nožem v ruce. Jedná se o psychicky nemocnou osobu, hloupý žert nebo se jedná o nějakou nadpřirozenou bytost, která se chce mstít?

Jedná se o hloupý žert znuděné mládeže, nebo o psychicky nemocnou ženu?
Jedná se o hloupý žert znuděné mládeže, nebo o psychicky nemocnou ženu?

Ani v autě nejste v bezpečí

První zmínky o tancující ženě se objevily dokonce už v roce 2019, kdy o ní psaly srbské noviny. Článek vznikl poté, co více uživatelů internetu ve svých příspěvcích zveřejnilo varování a videa této podivné ženy.

V roce 2019 tato informace způsobila rozruch a lidé se této ženy začali obávat. Videa vyobrazující ženu se po sítích začala šířit i tento rok, kdy ji lidé v ulicích Bělehradu opět začali potkávat.

Útočí prý hlavně na těhotné ženy a děti a objevovat se má především v blízkosti nemocnic. Srbská policie po ní dokonce pátrala, ale nepodařilo se zjistit, kdo to je nebo proč po nocích tancuje a pronásleduje kolemjdoucí.

Žena se kromě chodců má vrhat také na auta. Doporučuje se na ni netroubit a ani si jí nevšímat – mohlo by to být totiž nebezpečné.

Osoby, které na ženu zatroubily a dožadovaly se, aby silnici opustila, tvrdí, že je poté začala pronásledovat a chtěla se dostat do jejich auta.

Je tančící žena nějak spojena s Babou Anjukou, která má na svědomí mnoho životů?
Je tančící žena nějak spojena s Babou Anjukou, která má na svědomí mnoho životů?

Vrátila se baba Anjuka?

Spousta lidí přirovnává tančící ženu k Babě Anjuce. Ta se narodila v roce 1838 v Srbsku. Jako mladá se zamilovala do muže, který ji však opustil kvůli jiné. To ji zdrtilo, upadla do depresí a vůbec nevycházela ze svého domu.

V té době se začala zajímat o alchymii. Po nějaké době se vdala za muže, se kterým měla 11 dětí, pouze jedno z nich se však dožilo plnoletosti. Po 20 letech zemřel také její manžel. V době, kdy zůstala sama, se ještě více začala věnovat alchymii.

Lidem začala prodávat různé lektvary a začalo se o ní říkat, že je čarodějnice. Ženám prodávala lektvary, které měly usmrtit jejich nevěrné manžely. Prodávala také „elixíry lásky“, které však také byly jedy.

Baba Anjuka byla nakonec obviněna a zavřena do vězení, kvůli dlouhověkosti ji poté propustili a dva roky dožila na svobodě. Za svůj život prý zabila až 150 lidí. Někteří lidé si myslí, že se žena vrátila v podobě tančící ženy, aby se v Srbsku mstila dál.

Jde o podvod?

Videa tancující ženy nasbírala na sociálních sítích až 100 milionů zhlédnutí. Někteří uživatelé internetu jsou ženou natolik vyděšení, že se jí v komentářích omlouvají za zhlédnutí a vyhledání videa. Obávají se totiž toho, že by je žena mohla vyhledat.

Internetem kolují i podvodná videa, která ženu pouze napodobují za účelem získání popularity.

Jsou všechny zveřejněné záznamy přece jen podvod a tančící žena je pouze nemístným vtípkem znuděné mládeže, či je žena na videích psychicky nemocná a svému okolí tak nebezpečná? Nebo je snad vysvětlení mimo naše chápání, a proto je policie bezmocná?

Slavný srbský upír Sava Savanovic.
Slavný srbský upír Sava Savanovic.

Slavný srbský upír

Srbsko má i další děsivé postavy, které děsily jeho obyvatele. Jednou z nich je tzv. upír ze zapadlé vesničky.

V 18. století měli lidé v Srbsku strach z upírů.

Všechno začalo smrtí rolníka v malé vesničce na území Srbska v roce 1725. Jistý Sava Savanović prý po své smrti navštívil svoji ženu, usmrtil svého syna a po jeho úmrtí ve vesnici prý za záhadných okolností zemřelo do 24 hodin dalších 9 lidí.

Vystrašení vesničané se rozhodli tělo muže vykopat. Ostatky po jejich odhalení prý nejevily žádné známky rozkladu a vlasy mrtvého i po jeho smrti údajně dál rostly.

Vesničané se tak utvrdili v tom, že se jedná o upíra. Nebožtíkovi proto zarazili kůl do srdce a poté ho spálili. Od té doby prý měli klid.

Foto: wikimedia.org, facebook.com, pixabay.com, youtube.com, flickr.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2023 1.2tis
Drobounká dívenka jménem Doris myje v kuchyni nádobí. Když tu se ze zahrady ozve křik jejích mladších bratrů. Slečna proto vyhlédne z okna. A poté úplně ztuhne. Spatří totiž obří postavu od hlavy až k patě zarostlou srstí. „Držela něco, co vypadalo jako mrtvý pes,“ vypoví. Bytost se do dějin zapíše jako Momo. Šlo o příbuzného bigfoota?   Rodiče mají
od 2.12.2023 1.3tis
Na území Demokratické republiky Kongo byl opakovaně hlášen výskyt záhadného tvora. Domorodí obyvatelé jej pojmenovali mahamba. S udávanou délkou až patnáct metrů se prý nejedná o žádného známé zvíře. Jedinou možnost srovnání mají představovat krokodýli. Co je mahamba zač? Mahamby mají být patřičně při chuti. Jak tvrdí legendy, s oblibou napadají na
od 1.12.2023 1.7tis
Bývalý bohatý benediktinský klášter Opatovice nad Labem byl vypleněn v listopadu 1415 Otou z Bergova a Janem Měšteckým z Opočna. Přestože hlavní poklad, přísně střežený v klášterním podzemí, přes veškeré úsilí nakonec údajně objeven nebyl, i tak prý byla kořist z bohatého kláštera veliká. Ota z Bergova měl toto naloupené bohatství ukrýt do spletitého podzemí svého hradu Trosky, kde má být skryto d
od 1.12.2023 2.3tis
Cestování v čase láká lidstvo již odnepaměti. Přestože oficiálně to možné není, tu a tam se objeví zvláštní svědectví lidí, kteří tvrdí, že se do minulosti či budoucnosti podívali. Někteří se tam prý ocitli spontánně, jiní měli k dispozici stroj času. Nejvíce hlášených případů domnělého cestování v čase přitom pochází z anglického města Liverpool. Čím to je? [gallery size="full" ids="134263,13426
od 1.12.2023 2.7tis
Nehostinné místo, kde se teploty pohybují od 40 stupňů pod nulou až po 40 nad nulou a kde na zem dopadá jen minimální množství srážek. Poušť Gobi má také několik stále nerozluštěných tajemství. Mezi ty nejslavnější patří bájný pouštní červ olgoj chorchoj, kterého vám představíme v prvním díle nového seriálu. Ukrývá se tento smrtící tvor hluboko pod rozpáleným pískem?   Večírek je v plném pro
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Utajený románek s kolegou?
nasehvezdy.cz
Utajený románek s kolegou?
Herečka Hana Holišová (43) je velká tajnůstkářka. Je však přece jen možné, že někoho má. Může být jejím tajným partnerem sympatický kolega ze seriálu Jiří Hána (47), jak se spekuluje? Je až s podivem
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
epochalnisvet.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajn
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
panidomu.cz
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
Přemýšlivý čtyřicátník. Introvert. Mluví potichu, váží každé slovo. Miluje svou rodinu. Má rád rychlá auta. A má rád divadlo. „Měl jsem sen dělat kumšt a ten sen se mi plní…“ Lukáš Langmajer je Plzeňák. Vyrůstal jako nejmladší v rodině plzeňského muzikanta, sbormistra a operního a operetního zpěváka Jiřího Langmajera a jeho paní. Má o čtrnáct
VÁNOČNÍ JARMARK.
epochanacestach.cz
VÁNOČNÍ JARMARK.
Tradiční vánoční jarmark v Mnichově Hradišti s bohatou nabídkou vánočních dárků a pochutin ve stáncích se uskuteční 9. prosince na Masarykově náměstí. Můžete očekávat pestrý kulturní program místních škol, spolků a kapel na pódiu před budovou radnice. http://mnhradiste.cz
V zajetí tajemných bytostí!
skutecnepribehy.cz
V zajetí tajemných bytostí!
Ještě dnes mívám záchvaty strachu, když si na to vzpomenu. Když se ke mně začaly ty postavy blížit, loučila jsem se se životem. V současnosti bydlím v poměrně velikém městě, ale dětství a dospívání jsem strávila v menší vesnici. Odstěhovala jsem se až v době, kdy jsem se dostala na vysokou školu, a pak jsem
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
21stoleti.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
„Každý muž, žena, dítě a domácí zvíře na této planetě, které užívá lékařské služby, je spojeno s ostrorepem,“ připomíná profesor zoologie Win Watson z UNH. Zatímco poptávka po modré, antibakteriální k
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Sezóna rýmiček je tu: Jaká jsou dvě nejlepší přírodní antibiotika?
epochaplus.cz
Sezóna rýmiček je tu: Jaká jsou dvě nejlepší přírodní antibiotika?
Vynález antibiotik je jedním z nejzásadnějších objevů medicíny, který denně zachraňuje mnoho životů. V současnosti ale skloňujeme dva problémy: antibiotickou rezistenci a pravidelný nedostatek předepsaných léků v lékárně. Při méně závažných problémech mohou ale antibiotika částečně zastoupit i volně dostupné potraviny s prokazatelnými antibakteriálními účinky. Které to jsou?   Na léčbu ran a kožních problémů
Dočkají se psi medikamentů pro svou dlouhověkost?
21stoleti.cz
Dočkají se psi medikamentů pro svou dlouhověkost?
Sedm, deset, v lepších případě dvanáct nebo šestnáct let. Tak dlouho se zpravidla dožívají naši psí společníci. A nejen chovatelé, ale i vědci se ptají: Šla by tato doba prodloužit? Při vší úct
Malárie a stavba Panamského průplavu
epochaplus.cz
Malárie a stavba Panamského průplavu
Jedna z nejvýznamnějších infekčních nemocí, která i dnes zabíjí až půl milionu lidí ročně, malárie ovlivnila i stavbu Panamského průplavu, jenž spojuje Atlantský a Tichý oceán. Jeho budování však neprobíhalo bez komplikací.   Kanál je dlouhý téměř 82 km, lodím jeho proplutí trvá 8 až 10 hodin. Jeho otevření významně zkrátilo lodní dopravu. Dříve musela loď
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
iluxus.cz
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
Lyžařský ráj David Sport představuje snow couture kolekci luxusní značky GOLDBERGH, kterou si díky jedinečnému stylu, špičkové kvalitě a dokonale funkčnímu zpracování oblíbila i řada módních osobností