3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Záhadné jevy v Jerome: Z nemocnice se stal strašidelný hotel
Záhadné jevy v Jerome: Z nemocnice se stal strašidelný hotel
od 23.2.2022
3.0tis
Grand hotel Jerome, foto Finetooth / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
319
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

V arizonském městě Jerome v roce 1876 vzniká nemocnice, která pak funguje další desítky let, než je město opuštěno. Dnes budova slouží jako hotel, jehož hosté prý zaznamenávají řadu nadpřirozených jevů.

Zjevuje se tu několik dětských přízraků a ozývá se dětský pláč a různé strašidelné zvuky.

Grand hotel Jerome, foto Finetooth / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Panoramatický snímek městečka Jerome, foto Finetooth / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Hotelem se často ozývá dětský pláč, foto Pixabay

Hornické městečko Jerome založené roku 1876 se vlastní nemocnice dočkalo až po padesáti letech své existence. Její provoz však netrvá dlouho, neboť obyvatelé začínají brzy poté město pozvolna opouštět.

reklama

V roce 1950 je oficiálně ukončena zdejší těžba mědi a s ní i provoz nemocnice. Až v roce 1994 ji odkoupí Larry Altherr a rozhodne se ji přetvořit v hotel.

Brzy poté se začnou hromadit stížnosti hostů na strašidelné jevy odehrávající se v jejich pokojích.

DUCHOVÉ DĚTÍ

V Grand hotelu Jerome se prý zdržuje hned několik dětských duchů.

Je možné například zaslechnou či dokonce spatřit asi pětileté dítě, které buď běhá po chodbě ve 3. patře, nebo se zjevuje v nohách postele v různých pokojích hotelu, přičemž mlčky zírá na osobu v posteli a pak zase zmizí.

reklama

Slabou vůní dětského pudru či oxidu zinečnatého užívaného v přípravcích k léčbě opruzenin se ve 3. a 4. patře pro změnu ohlašuje přítomnost přízračného novorozence.

Jeho pláč oznámila na recepci už řada starostlivých hostů, kteří žádali zaměstnance hotelu, aby se vydali zkontrolovat, zda je děťátko v pořádku. Jenže pokoj, ze kterého měl pláč vycházet, je vždy zcela prázdný. Mají přízračné děti nějakou spojitost s minulostí budovy?

Panoramatický snímek městečka Jerome, foto Finetooth / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Panoramatický snímek městečka Jerome, foto Finetooth / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

VYŠETŘOVÁNÍ LOVCŮ DUCHŮ

Za projevy duchů pacientů, kteří se v minulosti v nemocnici ocitli a možná tu i skonali, je považován také kašel, namáhavé dýchání a různé hlasy vycházející z prázdných místností.

reklama

Pokoje také naplňují nezvyklé pachy, například doutníkový kouř, whisky, prach či vůně květin. Tím výčet záhadných jevů zdaleka nekončí. Dokonce i světla, televize a jiné spotřebiče, dveře i výtah se chovají, jako by měly vlastní vůli.

Lovci duchů, kteří sem právě díky množství paranormálních aktivit přicházejí na fotografiích, zaznamenávají množství orbů.

Jedním z nich je Američan Hall Zee, který v hotelu pobyl už několikrát. V roce 2015 do pronajatého pokoje rozmístí kamery a nechá je nahrávat. Během noci takto natočí několik různých pohybujících se orbů.

Zatímco velké množství takových objektů lze vysvětlit jako částečky prachu pohybující se těsně před kamerou, v tomto případě prý o prach nejde. „Po šesti letech praxe jsem si vědom toho, jak vypadá prach na filmu,“ upozorňuje Zee.

Vylučuje také možnost, že by na záběrech byl jen poletující hmyz. Byly to snad duše někdejších pacientů, které prý hotelem dodnes bloudí?

Hotelem se často ozývá dětský pláč, foto Pixabay
Hotelem se často ozývá dětský pláč, foto Pixabay
Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 185
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.4tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.9tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o