reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Paranormální jevy
Záhadné jevy v Jerome: Z nemocnice se stal strašidelný hotel
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 23.2.2022
3.0tis
Grand hotel Jerome, foto Finetooth / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
319
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

V arizonském městě Jerome v roce 1876 vzniká nemocnice, která pak funguje další desítky let, než je město opuštěno. Dnes budova slouží jako hotel, jehož hosté prý zaznamenávají řadu nadpřirozených jevů.

Zjevuje se tu několik dětských přízraků a ozývá se dětský pláč a různé strašidelné zvuky.

Grand hotel Jerome, foto Finetooth / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Panoramatický snímek městečka Jerome, foto Finetooth / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Hotelem se často ozývá dětský pláč, foto Pixabay

Hornické městečko Jerome založené roku 1876 se vlastní nemocnice dočkalo až po padesáti letech své existence. Její provoz však netrvá dlouho, neboť obyvatelé začínají brzy poté město pozvolna opouštět. V roce 1950 je oficiálně ukončena zdejší těžba mědi a s ní i provoz nemocnice.

Až v roce 1994 ji odkoupí Larry Altherr a rozhodne se ji přetvořit v hotel. Brzy poté se začnou hromadit stížnosti hostů na strašidelné jevy odehrávající se v jejich pokojích.

DUCHOVÉ DĚTÍ

V Grand hotelu Jerome se prý zdržuje hned několik dětských duchů. Je možné například zaslechnou či dokonce spatřit asi pětileté dítě, které buď běhá po chodbě ve 3. patře, nebo se zjevuje v nohách postele v různých pokojích hotelu, přičemž mlčky zírá na osobu v posteli a pak zase zmizí.

Slabou vůní dětského pudru či oxidu zinečnatého užívaného v přípravcích k léčbě opruzenin se ve 3. a 4. patře pro změnu ohlašuje přítomnost přízračného novorozence. Jeho pláč oznámila na recepci už řada starostlivých hostů, kteří žádali zaměstnance hotelu, aby se vydali zkontrolovat, zda je děťátko v pořádku.

Jenže pokoj, ze kterého měl pláč vycházet, je vždy zcela prázdný. Mají přízračné děti nějakou spojitost s minulostí budovy?

Panoramatický snímek městečka Jerome, foto Finetooth / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

VYŠETŘOVÁNÍ LOVCŮ DUCHŮ

Za projevy duchů pacientů, kteří se v minulosti v nemocnici ocitli a možná tu i skonali, je považován také kašel, namáhavé dýchání a různé hlasy vycházející z prázdných místností. Pokoje také naplňují nezvyklé pachy, například doutníkový kouř, whisky, prach či vůně květin.

Tím výčet záhadných jevů zdaleka nekončí. Dokonce i světla, televize a jiné spotřebiče, dveře i výtah se chovají, jako by měly vlastní vůli. Lovci duchů, kteří sem právě díky množství paranormálních aktivit přicházejí na fotografiích, zaznamenávají množství orbů.

Jedním z nich je Američan Hall Zee, který v hotelu pobyl už několikrát. V roce 2015 do pronajatého pokoje rozmístí kamery a nechá je nahrávat. Během noci takto natočí několik různých pohybujících se orbů.

Zatímco velké množství takových objektů lze vysvětlit jako částečky prachu pohybující se těsně před kamerou, v tomto případě prý o prach nejde. „Po šesti letech praxe jsem si vědom toho, jak vypadá prach na filmu,“ upozorňuje Zee.

Vylučuje také možnost, že by na záběrech byl jen poletující hmyz. Byly to snad duše někdejších pacientů, které prý hotelem dodnes bloudí?

Hotelem se často ozývá dětský pláč, foto Pixabay
Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.4tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.5tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.5tis
Koncem podzimu 1974 se tehdy ještě začínající spisovatel Stephen King (*1947) trápí se svou novou knihou. Spolu s manželkou Tabithou (*1949) jedou na výlet do Boulderu v Coloradu. Netuší, že mu to změní jak kariéru, tak vlastně i celý život… Místní dají Kingovým tip, ať vyrazí do hor, pročistit si hlavu. Stephenovi to přijde jako […]