Skip to content

Záhadné zmizení australské ženy z Bažiny

Austrálie je zdrojem spousty záhadných příběhů. Patří mezi ně také zmizení Margaret Clement z konce 19. století. Margaret byla dcerou velmi bohatého průmyslníku Petera Scotta Clement. A její život zpočátku připomínal pohádku.

Situace se ale měla brzy změnit.

V mládí se Margaret se svou sestrou přestěhovala na osamocenou venkovskou usedlost, kde chtěly chovat dobytek a ovce. Jejich život tady byl velmi poklidný a bylo o ně dobře postaráno. Brzy se však objevily problémy, které způsobily, že si ženy nemohly dovolit dál platit své služebnictvo a brzy zůstaly na statku samy.

Krása jejich usedlosti tak začala pomalu ale jistě uvadat a zarůstat plevelem. Sestry brzy rezignovaly na snahu o její záchranu a stala se z nich podivná dvojice žijící v rozpadajícím se velkém domě nedaleko bažiny.

Místní jim dokonce začaly přezdívat Staré paní z bažiny.

Jedna z posledních fotografií Margaret ZDROJ: mysteriousuniverse.com
PODIVNÁ SAMOTÁŘKA

První ze sester, Jeannie, nedlouho poté zemřela. Její tělo zůstalo v domě ještě dlouhé týdny po její smrti, protože se pro něj nikdo z okolí neodvážil do děsivého domu dojít. Margaret v domě osaměla se svým psem.

Jednou jí ve zničeném sídle navštívil reportér, kterému sdělila: „Jsem tu o samotě spokojená. Nikoho neruším a nikdo neruší mě. Ničeho se nelituji a ničeho se nebojím, žiji tak, jak chci žít. A je mi jedno, co na to říkají ostatní.“

Na Margaret a její obrovský dům se poté téměř zapomnělo. Vídala ji pouze rodina Livingstonů obývající nedalekou chatu. Livingstonovi snili o tom, že by rozpadlé ruině vrátili spolu s Margaret její zašlou slávu.

Tomu však zabránilo několik podivných událostí. Nejprve se Margaret začala náhle chovat divně. A o několik týdnů později rodina našla zohavené tělo jejího psa. Za dalších několik měsíců Margaret zmizela, jako by se propadla do země.

Kdysi honosná usedlost, která se změnila ve strašidelné sídlo. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
ZÁHADNÉ ZMIZENÍ

Ženu, která se od svého domu nikdy nevzdalovala, nemohl najednou nikdo najít. V domě navíc zůstala její hůl, bez které prý nikdy nevycházela. Veškeré pátrání po ženě bylo marné. V domě, v jeho okolí ani v nedalekých bažinách po ženě nezůstala jediná stopa.

Brzy se začaly objevovat různé teorie. Podle jedné z nich jezdilo už několik týdnů před zmizením ženy po okolí černé auto, jehož řidič se na Margaret ptal. Žádné důkazy se však nenašly. Stejně tak se nepodařilo najít ani tělo, které by potvrdilo například sebevraždu ženy.

Podezřelými byla také rodina Livingstonů. Až do jejich smrti se jim však také nepodařilo nic prokázat. Co se skutečně stalo, to nejspíše zůstane záhadou už navždy.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články