3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Záhadní muži v černém: Objevili se i v Čechách a na Slovensku!
Záhadní muži v černém: Objevili se i v Čechách a na Slovensku!
od 14.2.2022
1.9tis
Muži v černém pro nás zůstávají velkou záhadou. FOTO: Pixabay
196
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Mají se objevovat na místech, kde bylo pozorováno UFO, a snaží se prý zajistit, aby nevznikala zbytečná panika. A také, aby se informace o incidentech nešířily dál! Co jsou zač tajemní muži v černém?

Muži v černém pro nás zůstávají velkou záhadou. FOTO: Pixabay Vyskytli se muži v černém i v Čechách a na Slovensku? Údajně ano! FOTO: Pxfuel

Nikdo neví, kam až sahají jejich pravomoci. Muži v černém přichází údajně dřív než tisk i policie. Se svědky jednají nekompromisně, bývají prý skoro až nepříjemní, jde z nich strach a je lepší jim neodporovat.

reklama

Jenže znepokojivost způsobená jejich přítomností často pramení z toho, že je na nich cosi nelidského. Někdy mluví podivně strnule, jindy bývají až přehnaně žoviální či nevhodně vtipkují. Jsou nesví, jako by jim bylo nepohodlné vlastní tělo.

Mohou mít i podivné žádosti a klást zvláštní otázky. A i když vám ukážou legitimaci, nikdy se je nikomu nepodaří zpětně vystopovat. Operují po celé planetě, Evropu nevyjímaje… a dokonce ani Čechy a Slovensko!

Vyskytli se muži v černém i v Čechách a na Slovensku? Údajně ano! FOTO: Pxfuel
Vyskytli se muži v černém i v Čechách a na Slovensku? Údajně ano! FOTO: Pxfuel

Muži v černém u nás?

Muži v černém jsou primárně spojeni s americkým kontinentem, ale známe případy i z Evropy. Francouz Frank Fontein z městečka Cengy-Pontoise severozápadně od Paříže tvrdí, že byl v roce 1979 na 7 dní unesen mimozemšťany.

reklama

Když o tom poté vypráví svým přátelům, najednou někdo zvoní. Za dveřmi stojí tři podivní muži v černých oblecích. Všem pak vyhrožují, že jestli o události budou někde dál mluvit, stane se jim hodně nepříjemná nehoda, možná i něco horšího… Poté zmizí.

Slavný český záhadolog Ivan Mackerle (1942–2013) ve své knize Odkud přicházejí? Nestvůry a jiné paranormální jevy kolem nás krátce zmiňuje i dva příklady z našeho regionu, kdy mělo dojít k setkáním s tajemnými muži v černém.

V roce 1993 mu o nich říká slovenský ufolog Ing. Gustav Skřivánek, který se s nimi kvůli svým pozorováním údajně dostává i do několika konfliktů. O 3 roky později zažívá něco podobného plzeňský ufolog Karel Houška, vůči kterému prý vystupují skoro až agresivně. Snaží se někdo potlačovat informace o UFO i na našich územích?

reklama
Související články
od 3.12.2022 489
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.6tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.7tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.7tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.