Skip to content

Zvraždili členku rodiny. Unesli ji víly, tvrdila rodina

Vyřešit některé vraždy není snadné. Tím spíše, když do nich podezřelé osoby zatáhnou nadpřirozené síly. Například ve vraždě Irky Bridget Cleary měly mít prsty víly.

Bridget Cleary zemřela v roce 1895. Žena se nejprve ztratila beze stopy. Až po několika dnech marného pátrání bylo nedaleko jejího domu nalezeno její mrtvé tělo. Z vraždy byli obviněni členové ženiny rodiny, kteří s ní sdíleli domácnost.

Ti však přišli s opravdu zajímavým a nevšedním příběhem.

Podle nich nepatřilo mrtvé tělo skutečené Bridget Cleary, ale dvojnici, kterou na místo Cleary nastrčily víly. Právě víly mají v irském folklóru velmi nelichotivou pověst. Se zálibou prý unášejí lidi, a často namísto svých obětí nastrčí podivné dvojníky.

A právě to se podle výpovědí podezřelých stalo Bridget Cleary.

V některých částech světa jsou prý víly nebezpečné a zákeřné. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Skupinka podezřelých byla skálopevně přesvědčená o tom, že mrtvé tělo nepatří skutečné Bridget. Šlo podle nich o jejího klona, kterého k nim do domu víly nastrčily. Rodině se prý podařilo klona odhalit a zajmout.

Poté ho prý mučili, aby zjistili, kde se nachází opravdová Bridget. Dvojník však následkům mučení podlehl.

Zatímco policie nadpřirozené verzi příběhu uvěřit odmítla, našli se mnozí, kteří podivné historce rodiny uvěřili. A snažili se prokázat její nevinnu. Přesto si nakonec rodina trest za vraždu odpykala.

Je ale možné, že skutečně usmrtili pouze dvojníka, a že skutečnou Bridget si odnesly proradné víly?

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články