30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Záhady z Itálie: Na kdy Italové předpovídají konec světa?
Záhady z Itálie: Na kdy Italové předpovídají konec světa?
od 14.1.2022
2.6tis
275
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Přitahují vás tajemná místa obestřená záhadami? Nemusíte za nimi cestovat přes půlku světa. Víc než dost jich najdete i v Evropě. Třeba taková Itálie. Archeologické nálezy na Apeninském poloostrově, Sicílii a Sardinii nepřestávají udivovat dodnes.

Když před vámi někdo pronese „dovolená Itálie“, nejspíš si jako první vybavíte moře, pláže a pizzu. Stát na Apeninském poloostrově toho ale skýtá mnohem víc.

Jestli ve vás bije srdce badatele, do Itálie byste se měli vydat na objevitelskou výpravu. Stala se zde totiž celá řada nevysvětlitelných událostí, které nedokázaly objasnit ani ty nejváženější vědecké kapacity.

Leonardo da Vinci a děsivé proroctví

Viděli jste film Šifra mistra Leonarda? Pak víte, že autor nejslavnějšího portrétu všech dob byl nejen mimořádně všestranně nadaný, ale do svých děl údajně ukrýval tajná poselství.

reklama

O zakomponování tajného poměru Ježíše s Máří Magdalénou do obrazu Poslední večeře už jste slyšeli. Tušíte ale také, že se v dané malbě ukrývá i proroctví o posledním dnu lidstva?

Svět nezanikne během jediného dne, ale jeho zničení potrvá více než 7 měsíců. Začít má první jarní den roku 4006 a vyvrcholit 1. listopadu, kdy většinu populace spláchne obrovská potopa. Hrstka lidí, která se zachrání, pak založí novou civilizaci.

Alespoň to tvrdí matematický a astrologický rébus, který Leonardo da Vinci namaloval za hlavu Ježíše. Zakládá se da Vinciho prorocká vize na pravdě? My už to (naštěstí) nezjistíme.

Ötzi a série podezřelých úmrtí

V roce 1991 nalezli dva němečtí turisté Ötziho, mumii člověka z doby přibližně 3 300 let před naším letopočtem. Protože se tak stalo v Ötztalských Alpách poblíž rakousko-italských hranic, obě země se dlouho přely o vlastnictví vzácného nálezu.

reklama

Až později byl spor vyřešen v italský prospěch. Avšak těžko říct, jestli nakonec nevyhrálo spíš Rakousko. V souvislosti s Ötzim se totiž hovoří o strašlivé kletbě.

Jeden z nálezců zahynul o 13 let později ve stejných horách, v jakých objevil pravěkou mumii. Ještě dříve zemřel patolog, který se pravěké mrtvoly dotkl holýma rukama, když ji vkládal do vaku na tělo.

Havaroval, když byl na cestě na přednášku o pokroku ve výzkumu Ötziho. A tím výčet zdaleka nekončí. Na seznam podezřelých úmrtí můžeme zařadit také horolezce, šéfa horské služby, dokumentaristu, lékaře a archeologa.

Celkem 7 lidí, kteří se podíleli na zkoumání mumie. Celkem 7 domnělých obětí kletby.

Sardinie a tajemné stavby

Podivné kamenné stavby ve tvaru komolých kuželů. Nuraghům se také někdy přezdívá „nejzáhadnější věže na světě“. Zvláštní je už to, že je nenajdete nikde jinde než na Sardinii.

reklama

Na tomto italském ostrově jich je přitom zhruba 7 000. Některé jsou větší a skvěle zachované, jiné menší a téměř rozbořené. Všechny mají jedno společné: důvod jejich vzniku je záhadou.

Vědci si dodnes lámou hlavu nad tím, kdo a proč nuraghi na Sardinii zbudoval. Mohlo se jednat o hrobky, sídla náčelníků či astronomické observatoře. Jedna z legend tvrdí, že šlo o jakési noclehárny, kde spáči byli chráněni proti komárům.

Každá z teorií má ale nějaké proti. Když se zeptáte někoho z místních, mnozí vám s kamennou tváří budou tvrdit, že nuraghi postavili hrající si obři. A nutno říct, že stavby gigantické bábovky skutečně připomínají.

Ať už budete věřit čemukoliv, návštěva kamenných věží je nezapomenutelný zážitek.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 1.2tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 28.11.2022 1.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz
od 28.11.2022 2.2tis
Vůdce nacistického Německa Adolf Hitler patří k natolik démonickým postavám naší historie, že když 30. dubna 1945 obletí svět zpráva o jeho sebevraždě, odmítá jí řada lidí uvěřit. Mohl Hitler svoji smrt skutečně jen předstírat? A kam by se dle konspiračních teorií vypařil? Dva týdny po smrti Adolfa Hitlera (1889–1945) vyplouvá z německého přístavu několik
od 27.11.2022 2.0tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou nohou, jen jsou trochu na
od 26.11.2022 3.3tis
I v dnešních turbulentních časech mohou lidé spoléhat na to, že až bude nejhůře a zálohy na energie jim budou bezostyšně okupovat rodinný rozpočet, z hory Blaník jim vyjede na pomoc rytířské vojsko. Ovšem, aby se pak nedivili, když místo rytířů v brnění, jim na domovní zvonek zazvoní skupinka rozšafných druidů! Památná hora Blaník není pověstná záv