3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Zapomenutá silnice v Arkansasu: Odkud se vzala a kam zmizela?
Zapomenutá silnice v Arkansasu: Odkud se vzala a kam zmizela?
od 24.5.2022
2.7tis
Kde se podivná cesta uprostřed nicoty vzala? FOTO: Unsplash
250
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno…

Kde se podivná cesta uprostřed nicoty vzala? FOTO: Unsplash Divoká příroda Arkansasu je velmi rozsáhlá a dějí se v ní zvláštní věci. FOTO: Unsplash

Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí si do divočiny za dobrodružstvím, tak jako mnohokrát předtím chtějí zkoumat lesy kolem místa jejich bydliště, venkovského domku stojícího stranou civilizace.

reklama

Co najdou tentokrát, je ale dost překvapí. Uprostřed nicoty narazí na úplně novou, dlážděnou cestu! Nikdy dřív tu nic podobného neviděli. Přemýšlí, odkud se kus novotou zářící silnice mohl vzít, když v oblasti neprobíhaly žádné stavební práce.

Jako kdyby si tu někdo jen tak odložil kus zbrusu nové cesty. Ale kdo?

Divoká příroda Arkansasu je velmi rozsáhlá a dějí se v ní zvláštní věci. FOTO: Unsplash
Divoká příroda Arkansasu je velmi rozsáhlá a dějí se v ní zvláštní věci. FOTO: Unsplash

Vejdi do prázdna

Bratři jsou zvědaví, rozhodnou se na cestu vkročit a vydat se po ní. Hned vnímají, že vzduch je na ní studenější. Také kolem ní rostou zvláštní jehličnany připomínající sekvoje, s hustým červeným porostem. Nic takové tu chlapci dosud neviděli.

reklama

Ujdou po ní několik kilometrů, ale začíná se rychle stmívat. Moudře se rozhodnou pro návrat domů. Jakmile ze silnice sestoupí, vzduch se ihned zase oteplí. Dalšího dne se chtějí na místo vrátit, jenže se jim ho nedaří najít!

A nepovede se to ani po mnoha hodinách důkladného hledání. Pryč je silnice i s neobvyklými stromy. Rodiče později chlapcům potvrdí, že žádné stavební práce v oblasti neprobíhaly, a jak už to tak u dospělých bývá, dětské záhadě dál nevěnují pozornost.

My si ale můžeme klást otázky: Co to bylo za cestu a kam vedla? Nahlédli chlapci do jiné dimenze? Nebo šlo o chybu nám neznámých stavitelů?

Jako když člověk ve hře na počítači buduje město a omylem udělá kus cesty na špatném místě, takže ji pak stiskem klávesy prostě jen zase vymaže?

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 285
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.5tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.6tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.7tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.