Bing Liu byl zastřelen ve svém domě na začátku května v roce 2020. Podle kolegů stál na prahu „významných objevů“ týkajících se mechanismům šíření SARS-CoV-2. Podle policie však jeho práce s náhlým úmrtím vědce nesouvisí.
Zabil ho sok v lásce.
V poslední době nic nevyvolává takové množství konspiračních jako onemocnění COVID-19, které na dlouhou dobu zastavilo svět a rozdělilo společnost.
Olej do ohně přilévá také vražda 37letého odborného asistenta na lékařské fakultě Pittsburské univerzity, který svůj výzkum před smrtí zaměřil právě na nový typ koronaviru.
Bing Liu (1982–2020), americký biolog narozený v Číně, se snažil porozumět mechanismům šíření viru SARS-CoV-2, který tou dobou nabíral na síle, a v mnoha zemích se schylovalo k druhé smrtící vlně.
Svůj výzkum však nemohl dokončit, byl totiž zastřelen ve svém domě v Pittsburghu.
Tělo Liu bylo nalezeno 2. května 2020 s několika střelnými ranami po celém těle. Téměř okamžitě se začínají šířit zvěsti o možném spojení vraždy vědce s jeho výzkumem koronaviru. Mohlo skutečně dojít k atentátu, který měl výzkum zastavit?
Konspirační teoretici pochopitelně jinou možnost nevidí. Policie však tento názor nesdílí.
ZABIL HO SOK V LÁSCE
Kolegové zavražděného biologa skutečně uvedli, že se blížil k „významným objevům“ ve svých studiích onemocnění COVID-19, policie ovšem vylučuje, že by Liuova smrt měla cokoliv společného s jeho výzkumem.
Už po prvotním ohledání místa činu a vyslechnutí několika blízkých je totiž zcela jasné, co přesně se tu odehrálo. V autě před domem oběti se nachází tělo dalšího muže a vše nasvědčuje tomu, že spáchal sebevraždu.
Druhým mrtvým je 46letý softwarový inženýr Hao Gu. Oba muži se vzájemně znali a podle vyšetřovatelů mezi nimi existoval „vleklý spor týkající se intimního partnera“.
Případ je tedy uzavřen s tím, že se Gu vypravil zabít svého soka v lásce a poté obrátil zbraň i proti sobě. Bude ale takové vysvětlení příznivcům konspiračních teorií stačit?