reklama
6. července 1973: Začne krvácet socha Panny Marie v klášteře Yuzawadai v japonské Akitě.
Domů     Paranormální jevy
Zázrační magnetičtí lidé: Odkud mají své schopnosti?
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 9.2.2022
1.7tis
Obklopuje je tak silné magnetické pole, že má vliv i na okolní elektroniku? Foto: Pixabay
173
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

Čas od času se vynořují zprávy o lidech, kteří mají mít neuvěřitelnou schopnost přitahovat kovové předměty. Oni sami tvrdí, že původ jejich dovedností je paranormálního charakteru a vědci si lámou hlavu i s další záhadou. Nedokážou totiž zjistit skutečnou, racionální příčinu tohoto jevu.

Obklopuje je tak silné magnetické pole,  že má vliv i na okolní elektroniku? Foto: Pixabay Mít tuhle schopnopnost není zrovna ekonomické. Občas zničíte  nějakou elektroniku. Foto: Pixabay Udrží na sobě příbory i další kovové předměty... Foto: Pixabay Hodinky? Tak na ty může většina lidí s přepísknutým vnitřním magnetismem zapomenout. Foto: Pixabay

Lidé, na něž se lepí peníze a kteří jen těžko ztratí klíče. Takto je s nadsázkou možné označit jedince, jimž se říká „chodící magnety“. Jejich kůže totiž z nějakého důvodu přitahuje kovové předměty. Dokážou na sobě udržet nejen drobné věci, ale například i příbory nebo nářadí, a to po dobu desítek minut!

U některých případů je známo, že s takovou zátěží mohou třeba i tančit, a to aniž by z nich jakýkoliv kus odpadl.

Britka Brenda Allison ohromí veřejnost v roce 2010, kdy médii prolétnou fotografie dokumentující její podivuhodné magnetické dovednosti. Ženě drží na čele a na hrudníku několik kovových předmětů, od mincí přes drobné nářadí a sponky.

„Lidé se smějí, když si dám na kůži kovové předměty a ony nespadnou. Můj stav mě ale někdy dokáže dost zahanbit,“ říká Allison. Taková situace se prý přihodí v jednom obchodním domě, kdy žena prochází turnikety.

Zničehonic začnou houkat na celé kolo. Jeden ze zaměstnanců prý Brendu nařkne z čarodějnictví. Žena se domnívá, že za vše může elektromagnetické pole v jejím těle, se kterým si neví rady. Podivné schopnosti má prý už od dětství:

„Když jsem byla dítě, rodiče věděli, že na mně bylo něco odlišného,“ popisuje Allison. „Nikdy mě ale nevzali k doktorovi. Co by taky řekli – ,Myslíme si, že naše dítě je magnet!?‘“

Udrží na sobě příbory i další kovové předměty… Foto: Pixabay

NEDOKÁŽE SE OVLÁDNOUT

Allison popisuje, jak se v jejich domě každou chvíli rozbíjí televize i jiné přístroje,a že nikdy nemůže nosit hodinky, protože by se okamžitě zastavily. Lékaři jí údajně doporučují, aby se vystavovala co nejmenšímu stresu.

Možná že abnormální dovednosti způsobuje právě on. Určité dny v měsíci se zdá, jako by byla nabitá kladně, jiné zase záporně. Svůj magnetismus líčí takto: „Není to, jako když ke mně kovové objekty létají.

Ale když je dám blízko k mé kůži, cítím pnutí. Mají tendenci vydržet na mně déle, když jsou blízko kosti – nevím proč.“

Krátce poté, co se objeví informace o Brendě Allison, přináší média další sousto. V Srbsku údajně žije tehdy desetiletá magnetická dívka jménem Jelena Momcilov. O svých dovednostech tvrdí, že jsou paranormální.

Na napnuté, upažené dlani udrží mobilní telefon nebo velkou kuchyňskou naběračku. Jakéhokoliv kovového předmětu se dotkne, ten se prý na její kůži pevně přichytí. Pavle Premović z univerzity v Nišu její schopnosti vysvětluje následovně: „Řekl bych, že je to druh neznámého biomagnetismu.“

Mít tuhle schopnopnost není zrovna ekonomické. Občas zničíte nějakou elektroniku. Foto: Pixabay

PODIVUHODNÉ VIDEO

Popisované magnetické schopnosti nejsou jen záležitostí ženské části populace. V roce 2011 se vynořují zprávy také o srbském chlapci jménem Bogdan. Ten na svém těle udrží několik lžic, nožů a vidliček, dokonce menší talíře, ovladač či pánev!

Na fascinujícím videu, které uveřejňují jeho rodiče, jsou mu na hruď předměty postupně kladeny a drží okamžitě jako magnety na ledničce. S těmito bizarními „ozdobami“ se pak hoch klidně prochází, aniž by některá z nich upadla.

Podle jeho otce nemůže projít kolem žádného elektronického zařízení, protože se okamžitě vypne.

Podle některých odborníků má v těle elektromagnetické pole každý z nás, generují ho prý mozkové impulzy. Jeho přítomnost však běžný člověk neregistruje. Někteří jedinci mají jeho hodnoty abnormálně zvýšené.

Typický je u nich vysoký náboj statické elektřiny a rovněž výše popisované přitahování kovových předmětů. Spekuluje se navíc, že jedním z možných následků tohoto „hypermagnetismu“ může být i spontánní samovznícení!

Přesné příčiny však zůstávají tajemstvím. „Byla provedena řada výzkumů, ale stále chybí vysvětlení, co to způsobuje, tedy kromě toho, že víme, že to není genetického původu,“ uvádí expertka na elektromagnetismus Kathy Geminiani, ředitelka londýnského střediska Bemer Health Centre Limited.

Hodinky? Tak na ty může většina lidí s přepísknutým vnitřním magnetismem zapomenout. Foto: Pixabay

NEJASNÉ ZÁVĚRY

Nebo jde jen o přilnavost kůže? Tuto teorii prosazuje americký žurnalista a badatel Benjamin Radford (*1970): „Kůže je velmi elastická (také kvůli tomu se říká ‚plastická chirurgie‘), proto se přizpůsobuje objektům, s nimiž přichází do kontaktu,“ vysvětluje a dodává:

„Je to patrné zejména v horké dny, kdy se holá kůže lepí na kožené nebo plastové sedačky. Ze stejného důvodu může být kůže tak trochu lepidlem.“

Podle Radforda mají takzvaní magnetičtí lidé několik společných znaků. Je to například to, že jim na těle nerostou žádné, nebo jen velmi málo chlupů. Proto předmětům nic nebrání, aby zůstaly na kůži přichycené.

Dalším důkazem pak má být obvyklá pozice „lidských magnetů“. Badatel říká, že na fotografiích či videích jsou pokaždé mírně v záklonu. Drží na nich kovové předměty právě proto? Radford uvádí, že pokud by zde figuroval skutečně magnetismus, mohli by dotyční lidé předvádět své umění i přes oblečení.

To se však neděje. Neuvádí ale na pravou míru, proč se v blízkosti „magnetických lidí“ porouchávají přístroje. Navíc pokud na nich předměty drží pouze přichycením na kůži, jak to, že zde vydrží desítky minut a neodpadnou ani vlivem prudkých pohybů? Původ tajuplných dovedností tak stále není zcela zřejmý.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 3.7.2022 2.2tis
Malý chlapec vylézá z vany, ještě v županu běží do obývacího pokoje a pouští televizi. Dávají zprávy a chvíli se neděje nic zvláštního. Dokud se moderátor neobrátí přímo na něj a neosloví ho. Chlapec sebou škubne úlekem. Obraz přeskakuje a moderátor opakuje stále dokola: „Ahoj.“ Je to nějaká noční můra? Nebo skutečnost? Poznat pravdu je […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 880
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 3.0tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]