30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Zázrační magnetičtí lidé: Odkud mají své schopnosti?
Zázrační magnetičtí lidé: Odkud mají své schopnosti?
od 9.2.2022
1.7tis
Obklopuje je tak silné magnetické pole, že má vliv i na okolní elektroniku? Foto: Pixabay
173
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

Čas od času se vynořují zprávy o lidech, kteří mají mít neuvěřitelnou schopnost přitahovat kovové předměty. Oni sami tvrdí, že původ jejich dovedností je paranormálního charakteru a vědci si lámou hlavu i s další záhadou. Nedokážou totiž zjistit skutečnou, racionální příčinu tohoto jevu.

Obklopuje je tak silné magnetické pole, že má vliv i na okolní elektroniku? Foto: Pixabay Mít tuhle schopnopnost není zrovna ekonomické. Občas zničíte nějakou elektroniku. Foto: Pixabay Udrží na sobě příbory i další kovové předměty... Foto: Pixabay Hodinky? Tak na ty může většina lidí s přepísknutým vnitřním magnetismem zapomenout. Foto: Pixabay

Lidé, na něž se lepí peníze a kteří jen těžko ztratí klíče. Takto je s nadsázkou možné označit jedince, jimž se říká „chodící magnety“. Jejich kůže totiž z nějakého důvodu přitahuje kovové předměty.

reklama

Dokážou na sobě udržet nejen drobné věci, ale například i příbory nebo nářadí, a to po dobu desítek minut! U některých případů je známo, že s takovou zátěží mohou třeba i tančit, a to aniž by z nich jakýkoliv kus odpadl.

Britka Brenda Allison ohromí veřejnost v roce 2010, kdy médii prolétnou fotografie dokumentující její podivuhodné magnetické dovednosti. Ženě drží na čele a na hrudníku několik kovových předmětů, od mincí přes drobné nářadí a sponky.

„Lidé se smějí, když si dám na kůži kovové předměty a ony nespadnou. Můj stav mě ale někdy dokáže dost zahanbit,“ říká Allison. Taková situace se prý přihodí v jednom obchodním domě, kdy žena prochází turnikety. Zničehonic začnou houkat na celé kolo.

Jeden ze zaměstnanců prý Brendu nařkne z čarodějnictví. Žena se domnívá, že za vše může elektromagnetické pole v jejím těle, se kterým si neví rady. Podivné schopnosti má prý už od dětství:

reklama

„Když jsem byla dítě, rodiče věděli, že na mně bylo něco odlišného,“ popisuje Allison. „Nikdy mě ale nevzali k doktorovi. Co by taky řekli – ,Myslíme si, že naše dítě je magnet!?‘“

Udrží na sobě příbory i další kovové předměty... Foto: Pixabay
Udrží na sobě příbory i další kovové předměty… Foto: Pixabay

NEDOKÁŽE SE OVLÁDNOUT

Allison popisuje, jak se v jejich domě každou chvíli rozbíjí televize i jiné přístroje,a že nikdy nemůže nosit hodinky, protože by se okamžitě zastavily. Lékaři jí údajně doporučují, aby se vystavovala co nejmenšímu stresu.

reklama

Možná že abnormální dovednosti způsobuje právě on. Určité dny v měsíci se zdá, jako by byla nabitá kladně, jiné zase záporně. Svůj magnetismus líčí takto: „Není to, jako když ke mně kovové objekty létají. Ale když je dám blízko k mé kůži, cítím pnutí. Mají tendenci vydržet na mně déle, když jsou blízko kosti – nevím proč.“

Krátce poté, co se objeví informace o Brendě Allison, přináší média další sousto. V Srbsku údajně žije tehdy desetiletá magnetická dívka jménem Jelena Momcilov. O svých dovednostech tvrdí, že jsou paranormální.

Na napnuté, upažené dlani udrží mobilní telefon nebo velkou kuchyňskou naběračku. Jakéhokoliv kovového předmětu se dotkne, ten se prý na její kůži pevně přichytí. Pavle Premović z univerzity v Nišu její schopnosti vysvětluje následovně: „Řekl bych, že je to druh neznámého biomagnetismu.“

Mít tuhle schopnopnost není zrovna ekonomické. Občas zničíte nějakou elektroniku. Foto: Pixabay
Mít tuhle schopnopnost není zrovna ekonomické. Občas zničíte nějakou elektroniku. Foto: Pixabay

PODIVUHODNÉ VIDEO

Popisované magnetické schopnosti nejsou jen záležitostí ženské části populace. V roce 2011 se vynořují zprávy také o srbském chlapci jménem Bogdan. Ten na svém těle udrží několik lžic, nožů a vidliček, dokonce menší talíře, ovladač či pánev!

Na fascinujícím videu, které uveřejňují jeho rodiče, jsou mu na hruď předměty postupně kladeny a drží okamžitě jako magnety na ledničce. S těmito bizarními „ozdobami“ se pak hoch klidně prochází, aniž by některá z nich upadla.

Podle jeho otce nemůže projít kolem žádného elektronického zařízení, protože se okamžitě vypne.

Podle některých odborníků má v těle elektromagnetické pole každý z nás, generují ho prý mozkové impulzy. Jeho přítomnost však běžný člověk neregistruje. Někteří jedinci mají jeho hodnoty abnormálně zvýšené.

Typický je u nich vysoký náboj statické elektřiny a rovněž výše popisované přitahování kovových předmětů. Spekuluje se navíc, že jedním z možných následků tohoto „hypermagnetismu“ může být i spontánní samovznícení! Přesné příčiny však zůstávají tajemstvím.

„Byla provedena řada výzkumů, ale stále chybí vysvětlení, co to způsobuje, tedy kromě toho, že víme, že to není genetického původu,“ uvádí expertka na elektromagnetismus Kathy Geminiani, ředitelka londýnského střediska Bemer Health Centre Limited.

Hodinky? Tak na ty může většina lidí s přepísknutým vnitřním magnetismem zapomenout. Foto: Pixabay
Hodinky? Tak na ty může většina lidí s přepísknutým vnitřním magnetismem zapomenout. Foto: Pixabay

NEJASNÉ ZÁVĚRY

Nebo jde jen o přilnavost kůže? Tuto teorii prosazuje americký žurnalista a badatel Benjamin Radford (*1970):

„Kůže je velmi elastická (také kvůli tomu se říká ‚plastická chirurgie‘), proto se přizpůsobuje objektům, s nimiž přichází do kontaktu,“ vysvětluje a dodává: „Je to patrné zejména v horké dny, kdy se holá kůže lepí na kožené nebo plastové sedačky. Ze stejného důvodu může být kůže tak trochu lepidlem.“

Podle Radforda mají takzvaní magnetičtí lidé několik společných znaků. Je to například to, že jim na těle nerostou žádné, nebo jen velmi málo chlupů. Proto předmětům nic nebrání, aby zůstaly na kůži přichycené.

Dalším důkazem pak má být obvyklá pozice „lidských magnetů“. Badatel říká, že na fotografiích či videích jsou pokaždé mírně v záklonu. Drží na nich kovové předměty právě proto?

Radford uvádí, že pokud by zde figuroval skutečně magnetismus, mohli by dotyční lidé předvádět své umění i přes oblečení. To se však neděje. Neuvádí ale na pravou míru, proč se v blízkosti „magnetických lidí“ porouchávají přístroje.

Navíc pokud na nich předměty drží pouze přichycením na kůži, jak to, že zde vydrží desítky minut a neodpadnou ani vlivem prudkých pohybů? Původ tajuplných dovedností tak stále není zcela zřejmý.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 880
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly
od 29.11.2022 1.3tis
Sedíme v potemnělé místnosti a sledujeme, jak písmena naskakují, jedno za druhým. Mistr spisovatel se dal do díla. Postupně vytváří slova i celé věty, přihlížející žasnou. Jenže něco tu nehraje. Písmena se totiž zjevují na spiritistické tabulce ouije. A starý mistr je diktuje ze záhrobí… Existují lidé, pro které je psaní jako droga. Někteří mají to štěstí
od 28.11.2022 1.9tis
Francouzský spisovatel Guy de Maupassant má problém. Na sklonku života sedí za stolem a snaží se pracovat. Není tam ale sám – upřeně na něj hledí jeho dvojník! Děsivá postava je usazená přímo vedle něj a diktuje mu, co má psát dál... Skončí až ve chvíli, kdy už nebohý Guy de Maupassant (1850–1893) nevydrží a nervově se zhroutí. Co je přízrak zač? A proč s
od 27.11.2022 1.3tis
Na videoportálu Youtube se nedávno objevilo další zvláštní video. Tentokrát zachycuje hlídače, který si - alespoň to tak trochu vypadá - povídá s duchem. Video bylo natočené kamerou v pečovatelském centru Finochietto Sanatorium v argentinském Buenos Aires ve tři hodiny ráno. Hlídač sedí u svého stolu, když v tom se dveře samy od sebe otevřou. Muž vstává, jako by chtěl někoho pustit, ale do budo
od 27.11.2022 2.0tis
Budova, jejíž některé části sloužily nemocným po úctyhodných 140 let, byla ponechána svému osudu poté, co ve městě vyrostl nový moderní zdravotnický komplex.     Něco z historie v ní však údajně stále zůstává. Po Domažlicích se proslýchá, že potemnělými chodbami ponuré nemocnice korzovali duše mrtvých, které dosud nenašly klid. Podobně