2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     Zázrak z indického kostela: měla se tam zjevit tvář Krista
Zázrak z indického kostela: měla se tam zjevit tvář Krista
od 26.2.2022
732
Objevila se tvář Krista v hostii? Foto: Pixabay

Farní kostel Panny Marie v indické obci Chirattakonam se právě připravuje na tradiční mši, při které se budou věřící modlit ke svatému Judovi Tadeášovi. Tentokrát však věřící čeká kromě obvyklého obřadu i jedno velké překvapení.

Objevila se tvář Krista v hostii? Foto: Pixabay Tvář se měla objevit na hostii. Foto: Pixabay Šlo jen o podvod, nebo o skutečný zázrak? Foto: Pixabay

Zdejší farář otec Johnson Karoor provádí všechny potřebné přípravy a začíná s obřadem. Krátce před devátou dojde na nejsvětější svátost: Farář zdvihá hostii, načež začíná adorace svatého.

reklama

Jenže právě v tom momentu se začne dít něco nevysvětlitelného. Na oplatce se totiž objeví tři zvláštní body. Davem to zašumí a na pozvání kněze si všichni přítomní úkaz prohlíží. Jde o znamení, že na jejich modlitby někdo reaguje?

Vše pokračuje o několik dní později. 5. května 2001 přichází Johnson Karoor znovu do kostela kvůli pravidelné bohoslužbě. Okamžitě se jde podívat na eucharistii – tedy symbolické tělo a krev Kristovu – a zkoprní úžasem.

Na oplatce je totiž zřetelná tvář nápadně připomínající Krista. Stal se kněz právě svědkem zázraku?

Tvář se měla objevit na hostii. Foto: Pixabay
Tvář se měla objevit na hostii. Foto: Pixabay

NEMOHL TO NARAFIČIT?

Celá událost má pokračování. Kněz žádá věřící, aby poklekli a začali se modlit. Během chvíle začínají obrysy muže na hostii nabývat zřetelnosti a po chvíli už je zřejmé, že jeho hlava má na sobě trnovou korunu.

reklama

„Neměl jsem odvahu něco říci a začal jsem plakat,“ vzpomíná sám Johnson Karoor, který vzápětí zavolal fotografa, aby rychle pořídil několik snímků pozměněné eucharistie.

Tím sice samotná událost končí, ale rozhodně nekončí zájem věřících o tento dosud nevysvětlený zázrak z Chirattakonam.

Kostel, kde je dodnes uložena ona pozoruhodná hostie, se rychle stává vyhledávaným poutním místem a o události, ke kterým tam došlo, se zajímá i sama církev.

Z biskupství vyslaní vyšetřovatelé údajně nenachází žádné známky podvodu a vylučují, že se k hostii mohl dostat kdokoliv jiný kromě kněze Karoora. Nemohl to ale být nakonec on, kdo vše připravil? Ostatně nebylo by to poprvé, kdy duchovní až příliš propadl své víře.

Šlo jen o podvod, nebo o skutečný zázrak? Foto: Pixabay
Šlo jen o podvod, nebo o skutečný zázrak? Foto: Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.0tis
Mohou být některá náboženská zjevení tak konkrétní, aby nás varovala před nadcházejícími událostmi? Italka jménem Gisella Cardia tvrdí, že ano! V italském městečku Trevignano Romano se každý měsíc scházejí věřící, aby si prostřednictvím vizionářky Giselly Cardie vyslechly vzkazy od samotné Panny Marie. Ačkoliv se zde údajně zázraky odehrávají již od roku
od 26.11.2022 1.5tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a prapore
od 24.11.2022 3.6tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název
od 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH IND
od 18.11.2022 2.8tis
Jako černí nositelé smůly jsou proto havrani a krkavci lidmi často zavrhováni. Je to trochu nezasloužené postavení, ale na druhou stranu se o černých ptácích také traduje, že jsou převaděči zemřelých na onen svět…     Ptáci jako havrani, krkavci či vrány se vyznačují značnou dávkou inteligence a vynalézavosti, což je mezi zástupci ptačí ří