30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Neobjasněné události
Zemětřesení i tornáda doprovází UFO: Monitorují létající objekty pohromy?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 31.8.2022
3.1tis
Přírodní pohromy doprovází přelety UFO na obloze, foto Pixabay
311
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Fenomén UFO je velice rozšířený a doprovází jej řada přidružených záhad. Jedním z nejvíce zarážejících aspektů je jejich přítomnost v místě přírodních katastrof. Neznámé létající objekty jsou často spatřovány těsně před mohutnými otřesy půdy, během sopečných erupcí či po řádění tornád.

Přírodní pohromy doprovází přelety UFO na obloze, foto Pixabay Následky tsunami v roce 2011, foto U.S. Navy / Creative Commons / Volné dílo Havárie ve Fukušimě. Foto:  Creative commons/Digital Globe/CC BY-SA 3.0

Nedaleko japonského pobřeží, v místě, kde se nasouvá Pacifická deska pod desku Honšú, došlo v březnu roku 2011 vlivem tření těchto desek k zemětřesení o síle 8,9 stupně Richterovy škály. Následně vznikají až 38 metrů vysoké tsunami, které nemilosrdně spláchnou vše, na co narazí.

Obří vlny tehdy připravily o život asi 16 tisíc obětí a další více než 2,5 tisíce se stále pohřešují. Desítky tisíc obyvatel postižených oblastí během jednoho dne přišly o střechu nad hlavou. A to nejhorší teprve mělo přijít.

Zasažena je i jaderná elektrárna Fukušima, což vyústí v nejhorší havárii za posledních několik desetiletí. Míra nebezpečí a škod je srovnatelná s černobylskou havárií. Jsou tehdejší častá pozorování UFO v oblasti jen shoda náhod, nebo spolu události nějak souvisí?

Havárie ve Fukušimě. Foto: Creative commons/Digital Globe/CC BY-SA 3.0

PŘELET NAD FUKUŠIMOU

V týdnech před zemětřesením došlo k dramatickému nárůstu zpráv o výskytu UFO v dané oblasti. Některá z nich dokonce všímaví občané natočili pomocí svých telefonů. Týden před katastrofou došlo k pozorování čtyř nepravidelných objektů na letišti Haneda.

Zvláštní neidentifikovaný objekt, který byl viděn a natočen severně od Tokia, se objevil jen dvě hodiny před zemětřesením. V tomto případě lze na nahrávce pozorovat bílou zářící kouli vznášející se na polojasné denní obloze.

Z koule během okamžiku vylétne ještě několik dalších. Ve stejnou dobu pozorují lidé objekty ve tvaru doutníku nad Fukušimou. Elektrárny přitom stojí v prefektuře Miyagi, která se stává nejvíce postiženou oblastí následné živelné pohromy.

Podobná UFO a anomální světla na obloze se objevila ve dnech a hodinách před také jinými zemětřeseními po celém světě. Jejich výskyt je tak častý, že někteří vědci začínají spekulovat, zda nejsou přírodního původu.

Jako možné vysvětlení nabízejí například únik bublin plynu z podzemí při posunu zemských desek. Tento plyn by pak mohl za jistých podmínek světélkovat. Lze takto alespoň některá znamení blížících se pohrom vysvětlit?

Následky tsunami v roce 2011, foto U.S. Navy / Creative Commons / Volné dílo

UFO LÁKAJÍ I SOPKY A TORNÁDA

Neznámé objekty zřejmě přitahují i zuřící vulkány. Znám je totiž bezpočet případů, kdy se na záběrech sopečných výbuchů mezi dýmem a lávou objevily ještě neznámé létající objekty. Tímto se proslavila zejména mexická sopka Popocatépetl.

Při jejím soptění byl natočen objekt, který vlétl přímo do jejího jícnu. I taková pozorování by mohla být s trochou fantazie vysvětlena pomocí plynných shluků. Ovšem v neprospěch této hypotézy hovoří fakt, že jsou UFO a různé světelné jevy hlášeny i před živelnou pohromou, při níž k úniku plynů z podzemí nedochází.

Například americkým státem Oklahoma se 20. května 2013 přehnalo tornádo, které zabilo 91 lidí a napáchalo milionové škody. Pouhých 48 hodin před touto tragédií přichází z okolí města Moore v Oklahomě zprávy o přeletu čehosi, co vypadalo jako flotila UFO.

Zatímco skeptici tvrdí, že jde jen o létající papírové lucerny, mnozí místní spíše věří, že to bylo nepochybně nějaké znamení. Kdo z nich má pravdu? Objevují se zatím nevysvětlitelné jevy jako varování před něčím špatným, co má brzy přijít?

Foto: Creative commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.9.2022 445
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Eva Soukupová 30.9.2022 519
Dlouhou dobu se jí daří unikat před svými pronásledovateli, kteří by ji nejraději viděli na hranici jako ostatní čarodějnice. Její pobyt u anglického města Warrington, odkud také nakonec nepozorovaně zmizí, provází řada zlověstných příběhů, v nichž se mění ve chlupatou bestii podobnou vlkodlaku a zabíjí lidi i dobytek.     Historie malebného města Warrington na […]
od Dalibor Vrána 30.9.2022 625
Belgický plukovník Remy van Lierde (1915–1990) patří k největším stíhacím esům 2. světové války, za hrdinství je i několikrát vyznamenán. Do dějin záhad se zapíše roku 1959, kdy během vojenské mise v Kongu spatří v džungli něco, čemu nemůže uvěřit… Je to obrovský, tmavě zelený had s bílým břichem, měřící minimálně 15 metrů! Van Lierdemu […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.8tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Mirek Brát 29.9.2022 1.9tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]