Skip to content

Žena po klinické smrti popsala setkání s andělem

Málem se kvůli opilému známému utopila, naštěstí se ji podařilo přivézt zpět k životu. Mezitím se prý mladá žena setkala s bytostí světla, o níž tvrdí, že byla jejím strážným andělem.

Americký lékař a psycholog Raymond Moody (*1944), jedna z nejdůležitějších postav výzkumu zážitků blízké smrti, ve svých publikacích uvádí mnoho konkrétních výpovědí těch, kteří se ocitli ve stavu klinické smrti, v nich lidé obvykle opisují setkání s něčím, co považují za andělské bytosti.

V naprosté většině takových případů se jedná o bytosti lidského vzhledu, které buď oplývají nepopsatelnou krásou, nebo jsou jejich rysy naopak nerozeznatelné. Vždy je ale obklopuje příjemné teplé světlo a přímo z nich vyzařuje láska, klid, mír a nekonečný pocit bezpečí.

Bez ohledu na náboženské vyznání umírajících jsou tyto bytosti považovány za anděly.

Dr. Raymond Moody, foto Ehabich / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
MATEŘSKÁ LÁSKA

Ukázkovým příkladem takového setkání je zážitek jisté 31leté ženy z amerického státu New York, který se odehrává v létě roku 1981. V osudnou chvíli plave v bazénu pod vodou, když za ní skočí opilý kamarád a v nepříliš vydařeném žertu ji stáhne ke dnu.

Jenže ženě dojde dech, ztratí vědomí a její srdce se zastaví. V tomto stavu prožívá vize charakteristické pro zážitky blízké smrti včetně setkání s neznámou bytostí. Přímo před ní se objevuje postava krásné ženy obklopené světlem s rukama nataženýma vpřed, aby ji přivítala.

„Tato žena byla popsána jako bytost oděná v bílém šatu, tmavé blonďaté vlasy a modré oči. Andělská bytost vyzařovala směrem k subjektu,“ popisuje americký psycholog Richard J. Bonenfant, který případ studoval.

„Subjekt poznamenal, že její jedinou touhou bylo dosáhnout bezpečí těch natažených rukou. Ale když byla téměř na dosah, postava stáhla ruce a řekla, že ještě nenastal její čas a musí se vrátit.“ Následně se žena ocitá zpět ve svém fyzickém těle na kraji bazénu.

S bytostí se pak setkává ještě jednou za plného vědomí, když její malá dcera prodělá operaci, v ten okamžik prý už nepochybuje, že šlo o strážného anděla. Zjevil se ženě v kritickém okamžiku, aby dal najevo, že při ní stále stojí?

Andělem byla blonďatá žena s modrýma očima oděná v bílých šatech, foto Pixabay

Foto: Pixabay (včetně úvodní fotografie), Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky zázraky Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články