9. srpna 1969: V Los Angeles probíhá vražedné běsnění satanistického gangu vedeného Charlesem Mansonem, při němž umírá i těhotná herečka Sharon Tate.
Domů     Paranormální jevy
Žena po pokusu o sebevraždu údajně navštívila peklo
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 20.8.2020
6.7tis
Američanka se po sebevraždě dostala do pekla
657
SDÍLENÍ
6.7tis
ZOBRAZENÍ

Peklo je obvykle vnímáno jako děsivá podzemní říše, v níž hoří věčné plameny a v nich se na věky věků smaží duše hříšníků. Z temných koutů vylézají démoni a na vše ze svého trůnu dohlíží sám ďábel, odvěký vládce pekla. Žena, která tvrdí, že do pekla nahlédla, jej ale líčí jinak.

Američanka se po sebevraždě dostala do pekla Angie Fenimore, foto Facebook/Angie Fenimore Žena popsala davy lidí, kteří spolu navzájem nekomunikují Očistec. Ilustrace v Božské komedii, foto Wikimedia Commons
Angie Fenimore, foto Facebook/Angie Fenimore

Sedmadvacetiletá Američanka Angie Fenimore dělá vše proto, aby se vyrovnala s traumatickým dětstvím. Jenže 8. ledna 1991 její potlačované vzpomínky na zneužívání znovu ožijí a žena se na dně svých psychických sil rozhodne spáchat sebevraždu.

Jakmile ztratí vědomí, prožívá jakousi revizi vlastního života. Před očima jí proběhne vše od okamžiku narození až do chvíle, kdy z ní doma na gauči odcházela duše. Často je jí umožněno vidět její život také z pohledu těch, kteří byli danými okamžiky nějak ovlivněni.

Po posledním obrazu se ocitá ve tmě. „Zdálo se, že se moje oči přizpůsobily a já mohla vidět jasně, i když tam nebylo žádné světlo. Tma pokračovala ve všech směrech a zdálo se, že nemá konec, ale nebyla to jen temnota, byla to nekonečná prázdnota bez kousku světla.

Bylo to všude kolem,“ popisuje Fenimore, jejíž bezvládné tělo bylo naštěstí nalezeno včas a přivedeno zpět k životu. Na jaké místo se ale dostala, než znovu nabyla vědomí?

Žena popsala davy lidí, kteří spolu navzájem nekomunikují

VE SPOLEČNOSTI SEBEVRAHŮ

„Rozhlédla jsem se kolem, abych prozkoumala tu temnotu, a po své pravici jsem viděla skupinku dalších lidí stojících vedle sebe. Všichni to byli teenageři,“ vzpomíná. Fenimore si uvědomí, že s ostatními lidmi může mimosmyslově hovořit.

„My všichni musíme být sebevrazi,“ prohlásí směrem ke skupině, ale nikdo nereaguje. Jediná odpověď přichází od muže stojícího vedle ní. „Neřekl ani slovo. Pomalu se na mě podíval a otočil se zase dopředu.

Na jeho tváři nebyl absolutně žádný výraz, žádné teplo ani inteligence v jeho očích. On a všichni ostatní stáli ve tmě v bezmyšlenkovité otupělosti,“ vypráví žena. Krátce poté se ocitá na dalším podobném místě, kde už jsou různě staří muži a ženy, ale žádné děti.

Oděni jsou v šatech z různých historických období a každý je uzavřen pouze sám v sobě. Jsou tak paralyzovány svým vlastním utrpením, že postrádají schopnost a vůli k oslovení druhých či k jakékoliv interakci s nimi.

Fenimore předpokládá, že i tito lidé jsou sebevrazi. Musejí teď pobývat v pekle všichni společně a přitom tak osamělí?

Očistec. Ilustrace v Božské komedii, foto Wikimedia Commons

BYL TO OČISTEC?

Někteří lidé jsou v této pustině uvězněni už tak dlouho, že jednoduše přestali myslet a stali se tak prázdnými jako vše kolem. Nevyzařuje z nich naprosto nic, žádná sebelítost ani vztek. „Horší byl můj rostoucí pocit úplné osamělosti.

I poslouchání náporu cizího hněvu, jakkoliv nepříjemného, je formou hmatatelného spojení. Ale v tomto prázdném světě, kde nebylo možné navázat kontakt, byla samota děsivá,“ uvádí Fenimore. Osamělost a naprostá prázdnota je jediný pocit, který na pustém temném místě žena dokáže pocítit.

„Věděla jsem, že jsem v pekle, ale nebyl tam ten typický pekelný oheň a síra, o kterém jsem se určila jako malé dítě. Na mysli mi vytanulo slovo očistec,“ vzpomíná žena. V křesťanské nauce je očistec místem, kam putují duše lidí, kteří spáchali méně závažně hříchy.

Sebevražda ovšem mezi takové hříchy nepatří! Bylo to tedy peklo, nebo jen pouhý sen?

Foto: Facebook/Angie Fenimore, Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 8.8.2022 1.4tis
Huntingdon College je jen jednou z mnoha strašidelných vysokých škol v Americe. Tento údajně pravdivý příběh pochází z University of Michigan v Ann Arbor. K strašení došlo v roce 1972 na večírku pořádaném studenty University of Michigan, kteří bydleli na Ashley Street. Podle listu The Michigan Daily 15letá dívka, jež tam v první řadě pravděpodobně neměla co dělat, […]
od Pavel Polcar 8.8.2022 1.7tis
Imaginárního kamaráda má spousta dětí, ale jen málo z nich se kamarádí s hravým poltergeistem. „Moje sousedka Diane a já jsme roky měli hravého poltergeista a říkali jsme mu Billy,“ začal své vyprávění Dean. Vždy když přišel domů, nacházel věci na různých místech – mléko ve skříni, toaletní papír v lednici, prací prostředek ve vaně […]
od Pavel Polcar 7.8.2022 2.5tis
Že se nevyplácí stěhovat se do domů, kde násilnou smrtí v minulosti někdo zemřel, vypráví příběh paní Terezy z Prahy. S manželem a dvěma dětmi se přestěhovali do bytu, kde muž zavraždil svou ženu a spáchal sebevraždu. Jak to dopadlo? Vůbec poprvé zažili vskutku podivné chvilky v době, kdy byla Tereza těhotná, již měli s […]
od Eva Soukupová 6.8.2022 2.7tis
Unikátní studie amerických vědců sledující dlouholetý vliv meditace na lidský mozek odhaluje překvapivé výsledky. Meditační techniky tibetských mnichů zřejmě zpomalují stárnutí jeho a současně mnohem rychleji dozrává.     Zvěsti o mimořádných, někdy dokonce až nadpřirozených dovednostech tibetských mnichů se v západním světě vyskytují odedávna. Mniši jsou podle nich schopní regulovat svou tělesnou teplotu, čímž […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 2.8tis
Šáhův diamant, který se v současnosti nachází v Diamantovém fondu Ruské federace, byl objeven před téměř šesti staletími a váže se k němu temná historie potřísněná krví. Ve vlastnictví drahokamu se střídají především panovníci, jejichž říším prý kletba diamantu přináší politický nezdar. Lehce nažloutlý diamant bez výrazného uměleckého broušení možná nezapůsobí svým vzhledem, jeho výjimečnost […]