21. ledna 1988: O svém zážitku z předešlé noci vypovídá australská rodina Knowlesových, kterou mělo pronásledovat UFO.
Domů     Paranormální jevy
Žena po pokusu o sebevraždu údajně navštívila peklo
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 20.8.2020
6.7tis
Američanka se po sebevraždě dostala do pekla
657
SDÍLENÍ
6.7tis
ZOBRAZENÍ

Peklo je obvykle vnímáno jako děsivá podzemní říše, v níž hoří věčné plameny a v nich se na věky věků smaží duše hříšníků. Z temných koutů vylézají démoni a na vše ze svého trůnu dohlíží sám ďábel, odvěký vládce pekla. Žena, která tvrdí, že do pekla nahlédla, jej ale líčí jinak.

Američanka se po sebevraždě dostala do pekla Angie Fenimore, foto Facebook/Angie Fenimore Žena popsala davy lidí, kteří spolu navzájem nekomunikují Očistec. Ilustrace v Božské komedii, foto Wikimedia Commons
Angie Fenimore, foto Facebook/Angie Fenimore

Sedmadvacetiletá Američanka Angie Fenimore dělá vše proto, aby se vyrovnala s traumatickým dětstvím. Jenže 8. ledna 1991 její potlačované vzpomínky na zneužívání znovu ožijí a žena se na dně svých psychických sil rozhodne spáchat sebevraždu.

Jakmile ztratí vědomí, prožívá jakousi revizi vlastního života. Před očima jí proběhne vše od okamžiku narození až do chvíle, kdy z ní doma na gauči odcházela duše. Často je jí umožněno vidět její život také z pohledu těch, kteří byli danými okamžiky nějak ovlivněni.

Po posledním obrazu se ocitá ve tmě. „Zdálo se, že se moje oči přizpůsobily a já mohla vidět jasně, i když tam nebylo žádné světlo. Tma pokračovala ve všech směrech a zdálo se, že nemá konec, ale nebyla to jen temnota, byla to nekonečná prázdnota bez kousku světla.

Bylo to všude kolem,“ popisuje Fenimore, jejíž bezvládné tělo bylo naštěstí nalezeno včas a přivedeno zpět k životu. Na jaké místo se ale dostala, než znovu nabyla vědomí?

Žena popsala davy lidí, kteří spolu navzájem nekomunikují

VE SPOLEČNOSTI SEBEVRAHŮ

„Rozhlédla jsem se kolem, abych prozkoumala tu temnotu, a po své pravici jsem viděla skupinku dalších lidí stojících vedle sebe. Všichni to byli teenageři,“ vzpomíná. Fenimore si uvědomí, že s ostatními lidmi může mimosmyslově hovořit.

„My všichni musíme být sebevrazi,“ prohlásí směrem ke skupině, ale nikdo nereaguje. Jediná odpověď přichází od muže stojícího vedle ní. „Neřekl ani slovo. Pomalu se na mě podíval a otočil se zase dopředu.

Na jeho tváři nebyl absolutně žádný výraz, žádné teplo ani inteligence v jeho očích. On a všichni ostatní stáli ve tmě v bezmyšlenkovité otupělosti,“ vypráví žena. Krátce poté se ocitá na dalším podobném místě, kde už jsou různě staří muži a ženy, ale žádné děti.

Oděni jsou v šatech z různých historických období a každý je uzavřen pouze sám v sobě. Jsou tak paralyzovány svým vlastním utrpením, že postrádají schopnost a vůli k oslovení druhých či k jakékoliv interakci s nimi.

Fenimore předpokládá, že i tito lidé jsou sebevrazi. Musejí teď pobývat v pekle všichni společně a přitom tak osamělí?

Očistec. Ilustrace v Božské komedii, foto Wikimedia Commons

BYL TO OČISTEC?

Někteří lidé jsou v této pustině uvězněni už tak dlouho, že jednoduše přestali myslet a stali se tak prázdnými jako vše kolem. Nevyzařuje z nich naprosto nic, žádná sebelítost ani vztek. „Horší byl můj rostoucí pocit úplné osamělosti.

I poslouchání náporu cizího hněvu, jakkoliv nepříjemného, je formou hmatatelného spojení. Ale v tomto prázdném světě, kde nebylo možné navázat kontakt, byla samota děsivá,“ uvádí Fenimore. Osamělost a naprostá prázdnota je jediný pocit, který na pustém temném místě žena dokáže pocítit.

„Věděla jsem, že jsem v pekle, ale nebyl tam ten typický pekelný oheň a síra, o kterém jsem se určila jako malé dítě. Na mysli mi vytanulo slovo očistec,“ vzpomíná žena. V křesťanské nauce je očistec místem, kam putují duše lidí, kteří spáchali méně závažně hříchy.

Sebevražda ovšem mezi takové hříchy nepatří! Bylo to tedy peklo, nebo jen pouhý sen?

Foto: Facebook/Angie Fenimore, Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 20.1.2022 1.0tis
The Lemp Mansion v St. Louis v USA je kvůli skutečně tragické historii jedním z nejstrašidelnějších míst v Americe. Jeho minulost je skutečně krvavá… Dům s 33 pokoji postavil v 60. letech 19. století William Lemp, úspěšný majitel pivovaru, který se v roce 1904 zabil poté, co zemřel nejmladší z jeho čtyř synů Frederick. O […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 2.0tis
Strašidelné zrcadlo z domu z poloviny 19. století jeho majitelé věnují blízkému hotelu. Netrvá dlouho a hosté pokoje, ve kterém je zrcadlo umístěno, si začnou stěžovat na řadu paranormálních úkazů. Věci naberou dramatický spád poté, co se jeden z hostů pokusí u zrcadla provést seanci.     Internetový magazín Supernatural Magazine před lety informoval o […]
od Dalibor Vrána 18.1.2022 2.2tis
V jihovýchodní části Irska na poloostrově Hook stojí malebný zámeček Loftus Hall, který ročně navštíví tisíce turistů. Většina návštěvníků je fascinována jeho architektonickými skvosty i pohnutými dějinami. Jenže uvnitř zámeckých zdí se nachází i něco mnohem temnějšího. Stíny minulosti tu nejsou jen pouhým slovem, ale nebezpečnou realitou! Zámek Loftus Hall je často spojován s projevy […]
od Eva Soukupová 17.1.2022 2.9tis
Zrcadlo se sklem natřeným načerno mělo údajně sloužit spiritistům ke komunikaci se záhrobím. Ti, kteří do něj pohlédnou, prý spatřují nevýslovnou hrůzu. Někteří dokonce při pohledu na temné sklo prokletého zrcadla propadají panických záchvatům. Americký vyšetřovatel paranormálních jevů Greg Newkirk (*1984) provozuje muzeum, v němž vystavuje strašidelné či prokleté objekty. Od ženy, kterou uvádí pouze […]
od Matěj Soukup 16.1.2022 3.1tis
Pokud jste fanoušky hororů, při návštěvě Benátek byste kromě samotného města neměli minout malý ostrov rozkládající se poblíž. Na ostrově Poveglia totiž údajně obchází mnoho přízraků těch, kteří na ostrově zemřeli. Ostrov je plný obětí epidemií a krutých lékařských experimentů. ÚTOČIŠTĚ BĚHEM VÁLEK S TURKY Na ostrově poblíž Benátek bylo v průběhu staletí zřízeno útočiště […]