Podle historiků člověka od pravěkých ještěrů dělila miliony let dlouhá propast. Jenže kosterní nálezy, otisky stop i prastará umělecká díla vypovídají o možné realitě, která se zcela vymyká tomu, jak se na dějiny dívá současná věda.
Žili dinosauři déle, než se předpokládalo, nebo snad společně s nimi koexistovala lidská rasa, o níž dosud nemáme ani tušení?
Po zasednutí do školních lavic se děti obvykle dozvídají, že oblíbený animovaný seriál o humorném životě pravěké rodinky Flintstoneových, v němž dinosauři slouží jako mazlíčci, domácí spotřebiče či jeřáby na stavbách, by se ani teoreticky odehrát nemohl.
Lidé se totiž s dinosaury minuli o dobrých 60 milionů let! Alespoň to tak tvrdí všeobecně přijímaná dějová linie vývoje života na planetě Zemi. Podle učebnic totiž éru pravěkých ještěrů ukončuje asteroid, který se s planetou srazil před 65 miliony let.
A teprve před pěti miliony let se po Zemi začali procházet první zástupci rodu homo. Takovým závěrům nasvědčuje drtivá většina dosavadních poznatků získaných z archeologických vykopávek. Jenže je tu také hrstka nálezů, které tvrdí opak!
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.