4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Zjevení v Quitu: Světice tam měla spatřit konec světa
Zjevení v Quitu: Světice tam měla spatřit konec světa
od 27.5.2020
4.5tis
437
SDÍLENÍ
4.5tis
ZOBRAZENÍ

Mariánská zjevení bývají často spojená s pozitivní energií, s léčivou sílou a s nadějí a laskavostí, která je často součástí mariánského kultu. Jenže existují i případy, ve kterých se Bohorodička stane spíše zvěstovatelem zkázy. Jeden takový se měl odehrát v Ekvádoru.

Quito. Foto: billete996.aireuropa.com Marianě se měla zjevit Bohorodička. Foto: pbs.twimg.com Ostatky sv. Mariany jsou dodnes uctívány. Foto: www.ultimasnoticias.ec

Mariana Františka de Jesús Torres y Berriochoa (1563–1635). Tak zní celé jméno ženy, která lidstvu přinese jedno z nejtajemnějších a nejděsivějších náboženských předpovědí.

reklama

Na svět přichází v roce 1563 ve Španělsku a už o devět let později se dostává ke svatému přijímání. Ve čtvrnácti letech pak opouští společně se svou tetou a dalšími řeholnicemi Španělsko, aby společně založily klášter v jihoamerickém Ekvádoru.

Sestry v něm mají tvrdý režim a jediným cílem je poslušnost a oddanost Bohu. Mariana se kvůli přehnané přísnosti dostává dokonce do sporu s jinými církevními představiteli a je několikrát uvězněna.

V té době se však stane něco, díky čemu se zapíše do církevních dějin. Ostatním řeholnicím totiž oznamuje, že mívá vize Matky Boží, která jí ukazuje budoucnost kláštera a Ekvádoru. V lednu 1610 pak přicházejí i vize týkající se celého světa.

Marianě se měla zjevit Bohorodička. Foto: pbs.twimg.com
Marianě se měla zjevit Bohorodička. Foto: pbs.twimg.com

POPIS APOKALYPSY

Mariana svému okolí popisuje, že se jí Matka Boží zjevila v celé své kráse a promluvila: „Věz, že konec devatenáctého, a zvláště pak století dvacáté, bude ve znamení exploze náruživosti a dojde k úplnému zničení morálky.

reklama

Protože satan tehdy bude celkově panovat skrze zednářské sekty. Aby k tomu mohlo dojít, soustředí se zejména na děti.“ Tato vize je pro řeholnici doslova šokem.

V tu chvíli si Mariana uvědomí, že je potřeba konat skutečné oběti, aby se tomuto úpadku podařilo zabránit. Jenže Bohorodička má pro ní i další zprávy. Hovoří o tom, že se rozpadne svátost manželství, že budou církevní představitelé mlčet.

„Kromě toho v onom nešťastném čase propukne nezastavitelná záplava nečistoty, která vžene zbytek lidí do hříchu a následně stáhne nesčetné lehkomyslné duše do věčného zavržení,“ stojí v další části proroctví. Jaký osud nakonec po těchto vizích potkal řeholnici Marianu?

Quito. Foto: billete996.aireuropa.com
Quito. Foto: billete996.aireuropa.com

SNAŽÍ SE NAPRAVIT BUDOUCNOST

Podle výpovědi jeptišky jí následně Bohorodička nakázala, aby zhotovila sochu k její cti. Mariana tak učinila a pověřila dílem jednoho řezbáře. Před dokončením sochy se však stane další údajný zázrak:

reklama

Během noci, kdy je nedokončená socha uzamčena v klášteře, se na ní objeví hotový obličej. V dalších letech zasvětí Mariana život oběti za nápravu budoucnosti.

Umírá po dlouhé nemoci v roce 1635. Jejím nejslavnějším proroctvím je dodnes právě poselství o zániku lidstva a o selhání církve. Poselství, které však není příliš populární mezi církevními představiteli.

„Kolik evropských katolíků ví, že existovala tato ctihodná řeholnice, která se v sedmnáctém století tolik obětovala za Církev dneška? Mnoho jich asi nebude,“ píše v křesťanské revue Memorare! katolická autorka Anna Themata.

Další lidé zas upozorňují, že Bohorodička ve vizi, kterou ukázala Františce, hovořila o 19. nebo 20. století. Byla snad její slova předpovědí válečných hrůz, které na lidstvo čekaly?

Ostatky sv. Mariany jsou dodnes uctívány. Foto: www.ultimasnoticias.ec
Ostatky sv. Mariany jsou dodnes uctívány. Foto: www.ultimasnoticias.ec
Foto: www.ultimasnoticias.ec, billete996.aireuropa.com, pbs.twimg.com, santidad-ecuador.blogspot.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 2.5tis
Mohou být některá náboženská zjevení tak konkrétní, aby nás varovala před nadcházejícími událostmi? Italka jménem Gisella Cardia tvrdí, že ano! V italském městečku Trevignano Romano se každý měsíc scházejí věřící, aby si prostřednictvím vizionářky Giselly Cardie vyslechly vzkazy od samotné Panny Marie. Ačkoliv se zde údajně zázraky odehrávají již od roku
od 26.11.2022 1.5tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a prapore
od 24.11.2022 3.6tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název
od 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH IND
od 18.11.2022 2.8tis
Jako černí nositelé smůly jsou proto havrani a krkavci lidmi často zavrhováni. Je to trochu nezasloužené postavení, ale na druhou stranu se o černých ptácích také traduje, že jsou převaděči zemřelých na onen svět…     Ptáci jako havrani, krkavci či vrány se vyznačují značnou dávkou inteligence a vynalézavosti, což je mezi zástupci ptačí ří