reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Neobjasněné události
Ztracená, nalezená a zase ztracená Hannah Uppová
Dominika Eliášová
od Dominika Eliášová 16.6.2021
6.0tis
Učitelka Hannah Uppová bez vysvětlení mizí a zase se objevuje, aniž by tušila, kde byla. Foto: Pxfuel
411
SDÍLENÍ
6.0tis
ZOBRAZENÍ

Americká učitelka Hannah Uppová žije spořádaným životem. Nebere drogy, neutápí se v alkoholu a její přátelé jí mají za smíška. A pak si v srpnu roku 2008 jde zaběhat a zmizí. Záhadou však není, že se ztratila, ale že se vrátila a pak znova beze stopy zmizela.

Učitelka Hannah Uppová bez vysvětlení mizí a zase se objevuje, aniž by tušila, kde byla. Foto: Pxfuel Svědci ji vidí v obchodech i kavárnách, celou dobu je prý ale v jakémsi tranzu. Foto: Pxfuel Zatím poslední zmizení se odehraje v roce 2017, když se její šaty najdou na pláži. Foto: Pxfuel

Necelé dva týdny po jejím zmizení se po celém Manhattanu začínají množit svědectví lidí, kteří nezvěstnou Hannah Uppovou viděli v obchodech a kavárnách. Všichni přitom vypovídají, že se zdálo, jako by Hannah byla v nějakém tranzu, jako by byla myšlenkami kdoví kde.

Co se to tady děje?

Svědci ji vidí v obchodech i kavárnách, celou dobu je prý ale v jakémsi tranzu. Foto: Pxfuel

Najdou ji plavat tváří dolů

V té době se policie nemá čeho chytit. V bytě Uppové nebyla ani stopa po vloupání, nic nenasvědčovalo tomu, že jí někdo odvlekl násilím, všechny její věci byly na místě, peněženka s doklady, hotovostí a tramvajenkou v kabelce. Jsou tu jen svědectví lidí, kteří jí viděli procházet obchody, jako by se nechumelilo.

Teprve tři týdny po jejím zmizení najdou dělníci ve vodě nedaleko Sochy svobody plavat tváří dolů lidské tělo. Když je vyloví, zjistí, že je to pohřešovaná Hannah Uppová – a že je stále naživu.

Záhada pokračuje v nemocnici. Uppová si totiž vůbec nic nepamatuje – pro ni je stále ten srpnový den, kdy si šla zaběhat. To je poslední, co si pamatuje, a pak probuzení v sanitce. Podle lékařů žena trpí disociativní fugou – neurotickou poruchou, při které se pacient může zničehonic vytratit a pak se vrátit a během té doby přijmout novou identitu a chovat se zcela normálně.

Zatím poslední zmizení se odehraje v roce 2017, když se její šaty najdou na pláži. Foto: Pxfuel

Najde se někdy?

O pět let později, v září 2013, se to celé zopakuje. Uppová tehdy žije ve státě Maryland. Na rozdíl od prvního případu se z tranzu probudí už po dvou dnech, sama, ležící napůl v mělkém potůčku vedle prázdného nákupního košíku. Ani tentokrát si nepamatuje, co se s ní stalo.

Rok nato se Uppová přestěhuje na Panenské ostrovy a přátelům se svěřuje, že si to tu zamilovala a chce tady zůstat. Dne 17. září 2017 odchází do práce a znova se po ní slehne zem. Její spolubydlící po ní najdou jen oblečení, úhledně složené na pláži, auto na parkovišti, uvnitř její kabelku s doklady.

Uppová není nikde k nalezení, není v žádné nemocnici ani márnici, v moři jí taky nenajdou. Několik svědků ji vidělo, ale to je tak všechno. Ztracená žena se dodnes nevrátila a je docela dobře možné, že někde žije novým životem, aniž by věděla, kdo je.

Foto: Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 1.2tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.2tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.1tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.7tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]
od Pavel Polcar 26.6.2022 3.3tis
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]