reklama
1. října 1958: Začíná fungovat americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, známý jako NASA.
Domů     Neobjasněné události
23 minut v pekle: Muž popsal děsivý zážitek blízké smrti
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 14.10.2021
6.2tis
Wiese se tunelem dostal do pekla, foto Pixabay
307
SDÍLENÍ
6.2tis
ZOBRAZENÍ

Po zážitku blízké smrti v roce 1998 se Bill Wiese probudil s poněkud znepokojivými vzpomínkami. Ocitl se prý na temném místě prostoupeném spalující nenávistí, kde byl strašlivě mučen ohyzdnými démony. Podařilo se jim nahlédnout do pekla?

Wiese se tunelem dostal do pekla, foto Pixabay Ocitl se v temném páchnoucím žaláři, foto Pixabay Muž byl v pekle strašlivě mučen démony, foto Pixabay

Za zážitky blízké smrti jsou označovány dosud neobjasněné vzpomínky lidí, kteří na okamžik překročili hranice života a smrti, ale naštěstí se dokázali vrátit zpět. Ve většině případů tito lidé poté, co ztratí vědomí, prožívají veskrze příjemné okamžiky prostoupené všeobjímající láskou.

Někteří popisují andělskou hudbu, jiní se šťastně shledávají se zemřelými blízkými. Existují ale také zřídkavé případy, kdy světlo na konci tunelu znamená žár pekelných ohňů. Jeden z takových zážitků popisuje Bill Wiese z americké Kalifornie, který o své návštěvě pekla v roce 2006 vydá úspěšnou knihu. Je jeho zkušenost mrazivou připomínkou toho, že kromě nebe může existovat i peklo?

Ocitl se v temném páchnoucím žaláři, foto Pixabay

Z OBÝVÁKU DO PEKLA

V roce 1998 Bill Wiese pracuje jako úspěšný realitní makléř. Ačkoliv se ke křesťanství, přesněji k protestantství hlásí již téměř třicet let, peklo a jeho aspekty prý nikdy nestudoval.

Jeho spokojený život v požehnaném nevědomí však končí v noci 23. listopadu téhož roku. Kolem třetí hodiny ranní se muž vzbudí a zamíří k lednici, aby se napil. Jenže než k ní dorazí, stane se něco podivného.

Wiese je prý náhle vytržen ze svého těla a následně se ocitá v tunelu vedoucím do pekla.

„Bylo čím dál větší horko a pak jsem přistál na kamenné podlaze vězeňské cely v pekle. Byly tam kamenné zdi, mříže, spíš to připomínalo žalář – špinavý, páchnoucí, zakouřený žalář,“ vzpomíná Wiese.

Všudypřítomný zápach, ve kterém se mísí puch hniloby, stok a hořící síry, je ten nejodpornější a nejjedovatější zápach, jaký si člověk může představit. Všude kolem je nesnesitelné horko. Vedro je tak spalující, že se Wiese podivuje, jak je možné, že je stále naživu.

Co se vlastně muži cestou k lednici přihodilo? Může jít o nějaký zlý sen, nebo se snad náhle ocitl v bezvědomí?

Muž byl v pekle strašlivě mučen démony, foto Pixabay

NENÁVIST A UTRPENÍ

Wiese se snaží přijít na to, jak se do pekelné cely dostal a proč v ní vůbec je. Vzápětí si uvědomí, že sdílí celu s něčím, co vypadá jako dva velcí démoni. Čiší z nich strašlivá nenávist, zuřivost a rouhačství.

„A pak tu nenávist, kterou cítili vůči Bohu, namířili na mě. Jeden z démonů mě zvedl a mrštil mnou o zeď té cely. Cítil jsem, jako by mi praskaly kosti,“ líčí dále Wiese. Démoni ho prý v cele strašlivě mučí.

Druhý z démonů mu například zaryje drápy hluboko do hrudníku a zuřivě z něj vyrve kus masa, přičemž si muž opět klade otázku jak a proč je stále naživu. Během tohoto mučení se temná cela na okamžik rozzáří a Wiese pociťuje přítomnost čehosi božského.

Pak se ale vše znovu ponoří do tmy a beznaděje. Mohl muž skutečně nahlédnout do pekla?

Pekelné vize si nezadají s hororem. Foto: Pixabay

PEKELNÁ JÁMA

Když je Wiese z cely vyveden, dostává se k jakési ohnivé jámě, kde se v plamenech zmítají tisíce hořících lidí. Vypadají jako kostlivci a vydávají nervy drásající křik. Zdá se, že v tomto pekle existuje několik stupňů trestů.

Sám Wiese je držen v izolaci a s ostatními mučenými nepřijde do styku, ačkoliv jich v pekle prý jsou miliardy. Ke svému překvapení se však v pekle setkává s Ježíšem, který mu údajně přikazuje, aby ostatním lidem připomněl, že peklo existuje.

Když muž přijde k sobě, leží na podlaze svého obývacího pokoje a křičí hrůzou. V pekle údajně strávil 23 minut a 10 vteřin. Co přesně tuto hrozivou vizi vyvolalo, či zda na oněch 23 minut Wiese ztratil vědomí a proč, není dodnes známo. Lze jeho zážitek považovat za autentický?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 1.10.2022 803
Rozlehlé severoamerické jezero údajně obývá tajemný tvor podobný legendární Lochnesce. Skupině badatelů se nyní podařilo získat důkaz, že ve vodách Champlainu možná skutečně žije cosi velkého. Podvodní sonar totiž zachytil neznámý objekt odpovídající popisu takzvaného Champa. Výzkumná skupina pátrající po jezerním monstru, které má údajně obývat jezero Champlain na americko-kanadské hranici, před několika dny zveřejnila […]
od Mirek Brát 30.9.2022 1.7tis
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Eva Soukupová 30.9.2022 1.7tis
Dlouhou dobu se jí daří unikat před svými pronásledovateli, kteří by ji nejraději viděli na hranici jako ostatní čarodějnice. Její pobyt u anglického města Warrington, odkud také nakonec nepozorovaně zmizí, provází řada zlověstných příběhů, v nichž se mění ve chlupatou bestii podobnou vlkodlaku a zabíjí lidi i dobytek.     Historie malebného města Warrington na […]
od Dalibor Vrána 30.9.2022 1.9tis
Belgický plukovník Remy van Lierde (1915–1990) patří k největším stíhacím esům 2. světové války, za hrdinství je i několikrát vyznamenán. Do dějin záhad se zapíše roku 1959, kdy během vojenské mise v Kongu spatří v džungli něco, čemu nemůže uvěřit… Je to obrovský, tmavě zelený had s bílým břichem, měřící minimálně 15 metrů! Van Lierdemu […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 2.4tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]