Domů     Neobjasněné události
23 minut v pekle: Muž popsal děsivý zážitek blízké smrti
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 14.10.2021
6.2tis
Wiese se tunelem dostal do pekla, foto Pixabay
307
SDÍLENÍ
6.2tis
ZOBRAZENÍ

Po zážitku blízké smrti v roce 1998 se Bill Wiese probudil s poněkud znepokojivými vzpomínkami. Ocitl se prý na temném místě prostoupeném spalující nenávistí, kde byl strašlivě mučen ohyzdnými démony. Podařilo se jim nahlédnout do pekla?

Wiese se tunelem dostal do pekla, foto Pixabay Ocitl se v temném páchnoucím žaláři, foto Pixabay Muž byl v pekle strašlivě mučen démony, foto Pixabay

Za zážitky blízké smrti jsou označovány dosud neobjasněné vzpomínky lidí, kteří na okamžik překročili hranice života a smrti, ale naštěstí se dokázali vrátit zpět. Ve většině případů tito lidé poté, co ztratí vědomí, prožívají veskrze příjemné okamžiky prostoupené všeobjímající láskou.

Někteří popisují andělskou hudbu, jiní se šťastně shledávají se zemřelými blízkými. Existují ale také zřídkavé případy, kdy světlo na konci tunelu znamená žár pekelných ohňů. Jeden z takových zážitků popisuje Bill Wiese z americké Kalifornie, který o své návštěvě pekla v roce 2006 vydá úspěšnou knihu. Je jeho zkušenost mrazivou připomínkou toho, že kromě nebe může existovat i peklo?

Ocitl se v temném páchnoucím žaláři, foto Pixabay

Z OBÝVÁKU DO PEKLA

V roce 1998 Bill Wiese pracuje jako úspěšný realitní makléř. Ačkoliv se ke křesťanství, přesněji k protestantství hlásí již téměř třicet let, peklo a jeho aspekty prý nikdy nestudoval.

Jeho spokojený život v požehnaném nevědomí však končí v noci 23. listopadu téhož roku. Kolem třetí hodiny ranní se muž vzbudí a zamíří k lednici, aby se napil. Jenže než k ní dorazí, stane se něco podivného.

Wiese je prý náhle vytržen ze svého těla a následně se ocitá v tunelu vedoucím do pekla.

„Bylo čím dál větší horko a pak jsem přistál na kamenné podlaze vězeňské cely v pekle. Byly tam kamenné zdi, mříže, spíš to připomínalo žalář – špinavý, páchnoucí, zakouřený žalář,“ vzpomíná Wiese.

Všudypřítomný zápach, ve kterém se mísí puch hniloby, stok a hořící síry, je ten nejodpornější a nejjedovatější zápach, jaký si člověk může představit. Všude kolem je nesnesitelné horko. Vedro je tak spalující, že se Wiese podivuje, jak je možné, že je stále naživu.

Co se vlastně muži cestou k lednici přihodilo? Může jít o nějaký zlý sen, nebo se snad náhle ocitl v bezvědomí?

Muž byl v pekle strašlivě mučen démony, foto Pixabay

NENÁVIST A UTRPENÍ

Wiese se snaží přijít na to, jak se do pekelné cely dostal a proč v ní vůbec je. Vzápětí si uvědomí, že sdílí celu s něčím, co vypadá jako dva velcí démoni. Čiší z nich strašlivá nenávist, zuřivost a rouhačství.

„A pak tu nenávist, kterou cítili vůči Bohu, namířili na mě. Jeden z démonů mě zvedl a mrštil mnou o zeď té cely. Cítil jsem, jako by mi praskaly kosti,“ líčí dále Wiese. Démoni ho prý v cele strašlivě mučí.

Druhý z démonů mu například zaryje drápy hluboko do hrudníku a zuřivě z něj vyrve kus masa, přičemž si muž opět klade otázku jak a proč je stále naživu. Během tohoto mučení se temná cela na okamžik rozzáří a Wiese pociťuje přítomnost čehosi božského.

Pak se ale vše znovu ponoří do tmy a beznaděje. Mohl muž skutečně nahlédnout do pekla?

Pekelné vize si nezadají s hororem. Foto: Pixabay

PEKELNÁ JÁMA

Když je Wiese z cely vyveden, dostává se k jakési ohnivé jámě, kde se v plamenech zmítají tisíce hořících lidí. Vypadají jako kostlivci a vydávají nervy drásající křik. Zdá se, že v tomto pekle existuje několik stupňů trestů.

Sám Wiese je držen v izolaci a s ostatními mučenými nepřijde do styku, ačkoliv jich v pekle prý jsou miliardy. Ke svému překvapení se však v pekle setkává s Ježíšem, který mu údajně přikazuje, aby ostatním lidem připomněl, že peklo existuje.

Když muž přijde k sobě, leží na podlaze svého obývacího pokoje a křičí hrůzou. V pekle údajně strávil 23 minut a 10 vteřin. Co přesně tuto hrozivou vizi vyvolalo, či zda na oněch 23 minut Wiese ztratil vědomí a proč, není dodnes známo. Lze jeho zážitek považovat za autentický?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.11.2021 1.3tis
V červenci roku 1897 se vznesl k arktické obloze vodíkem naplněný balon Orel. V jeho gondole byla trojice švédských vzduchoplavců: Salomon August Andrée, Knut Fraenkel a Nils Strindberg. Zmizeli beze stopy. Těla byla objevena až po více než třiceti letech. Příčina jejich smrti je poslední záhadou této odvážné expedice. Duchovním otcem expedice zaměřené na let balonem k severnímu pólu […]
od Filip Appl 25.11.2021 2.3tis
Legendy o strašidlech a přízracích vznikají průběžně už od počátku lidských civilizací. A současnost není výjimkou. Jedním z moderních fenoménů je i Slender man: Vysoká postava bez tváře, která má pronásledovat a unášet děti. V lese David´Park v těsné blízkosti amerického města Wahukesha si právě několik dívek hraje na schovávánou. Jedna z nich, Payton Leutnerová, netuší, že má před […]
od Mirek Brát 24.11.2021 2.0tis
Mezi nehodami velkých dopravních letadel najdeme i ty, které nebyly, a pravděpodobně nebudou nikdy, zcela objasněny. Patří mezi ně i záhada letu EgyptAir 990 z října roku 1999. Proč muselo zahynout při pádu boeingu všech 217 cestujících a členů posádky? Let EgyptAir 990 byla pravidelná linka z amerického Los Angeles do egyptské Káhiry. Mezipřistání měl Boeing 767-300ER […]
od Mirek Brát 23.11.2021 1.6tis
V březnu roku 1742 otřásl brněnským Špilberkem mohutný výbuch, následně pevnost zachvátil požár. Pozdější vyšetřování ukázalo, že z neznámých příčin explodovalo dvacet kusů dělostřeleckých granátů. Bylo to dílo záhadných záškodníků? V 18. století neměly již brněnský Špilberk bránit proti nepříteli hradební zdi, ale především dělostřelectvo. V pevnosti dokonce pracovala specializovaná dělostřelecká laboratoř. Skladiště byla plná výbušných granátů. Akce […]
od Eva Soukupová 22.11.2021 2.7tis
Pravé neštovice způsobené virem variola jsou jednou z nejhorších nemocí v dějinách lidstva, která jen během 20. století zahubila 300–500 milionů lidí. Ampule s nápisem „pravé neštovice“ byly nyní náhodně objeveny v jedné z laboratoří v americké Pensylvánii. Zkumavky podle všeho obsahující virus smrtících pravých neštovic v pensylvánském zařízení pro výzkum a vývoj vakcín objevil […]