Srážka Země s asteroidem či jiným vesmírným tělesem je oblíbeným tématem katastrofických filmů a historie dokazuje, že k podobným kolizím skutečně dochází. Následky některých událostí tohoto typu byly skutečně ničivé.
Vredefortský objekt: V rané historii byla Země bombardována velkými kusy vesmírného odpadu. Na rozdíl od těch na Měsíci však byla většina pozemských kráterů erodována.
Jedním z nejstarších, které známe, je Vredefortský dóm v Jižní Africe, jehož stáří je přibližně 2 miliardy let. S průměrem 300 kilometrů je také jedním z největších impaktních kráterů. Vytvořil jej objekt, který mohl být široký až 10 kilometrů.
Morokwengský asteroid: Impaktní kráter široký asi 70 kilometrů vznikl na území dnešní Jihoafrické republiky někdy před 145 miliony let.
V roce 2006 vědci při hloubkovém vrtu 770 metrů pod povrchem našli 25 cm velký fragment původního asteroidu.
Takový nález byl velice překvapivý, neboť se očekávalo, při nárazu dostatečně silném na to, aby vytvořil tak obrovský kráter, by se měl asteroid beze zbytku vypařit.
Asteroid Chicxulub: Obří těleso, jehož velikosti se odhaduje na 11 až 80 kilometrů, před 65 miliony let dopadlo oblasti současného Mexického zálivu.
Náraz asteroidu, po němž zůstal asi 150 kilometrů široký kráter, je považován za jednu z hlavních příčin hromadného vymírání dinosaurů na konci křídy.
Tunguský meteorit: Co přesně se stalo 30. června 1908 nad řekou Tunguzkou v centrální Sibiři, je i po více než sto letech stále záhadou.
Při výbuchu neznámého původu byly stromy na území o velikosti 200 kilometrů čtverečních srovnány se zemí a domorodí Evenkové, kteří v oblasti žijí, uváděli, že jejich zvířata byla tlakovou vlnou vymrštěna do vzduchu.
V Londýně byl tou dobou viditelný jasný světelný záblesk, což podporuje teorii o dopadu vesmírného tělesa. Pokud by tato teorie byla pravdivá, pak Sibiř zažila srážku s jedním z nejmohutnějších těles, které Zemi zasáhly.
Čeljabinský meteorit: V roce 2013 se u Čeljabinsku na jihozápadě Ruska zřítil obří superbolid. Více než 1000 lidí bylo zraněno, převážně rozbitým sklem, které vyrazila tlaková vlna.
Později nalezené úlomky odhalily, že se jedná o chondrit, nekovový meteorit, který měl původně průměr 19 metrů.