Ačkoli od záhadné události, která je spojena s indickým státem Kerala, uběhlo již více let, oficiální závěry stále budí pochybnosti. Odkud se vzal krvavý déšť padající z nebes?
V červenci roku 2001 se malý svazový indický stát Kerala dostal do zpráv všech světových agentur. Silný liják měl totiž krvavou barvu. Vzniklou paniku se snažily utišit úřady, úplně se jim to však nepodařilo.
Superbuňky se tepla nebojí
Některé vědecké závěry analýzy tekutiny padající z nebe poukazovaly na možný mimozemský původ. Záhadná „dešťová“ voda například světélkovala. Testy rovněž ukázaly, že temně rudé zbarvení mají na svědomí podivné částečky připomínající buňky.
Neměly klasickou DNA, přesto se dokázaly množit. Dařilo se jim to i při teplotě 315 stupňů Celsia. Vědci začali spekulovat o možném mimozemském původu těchto superbuněk. Odkud se však tekutina s tímto podivným složením vzala? Prý byla důsledkem výbuchy komety, v jejímž jádru se tato tekutina nacházela.
Od netopýrů k lišejníkům
Další teorie si ponechala výbuch komety, přidala však smutný příběh obřího hejna netopýrů. To bylo prý výbuchem komety zasaženo a doslova zmasakrováno… Proměnilo se v krvavý déšť.
Teorii o výbuchu komety potvrzovala některá svědectví očitých svědků, která hovořila o silném záblesku předcházejícímu krvavému dešti.
Vládní zpráva nejprve podporovala verzi výbuchu mimozemského tělesa, později se však úřady snažily prosadit teorii o tom, že rudou barvu deště způsobily spory specifického druhu lišejníkových řas.
Epilog
Finální zpráva zdůrazňovala, že v dešťové vodě nebyla zjištěna přítomnost žádného meteoritického, vulkanického nebo pouštního prachu. I přes tyto závěry část vědců nevylučuje, že krvavý déšť padající na indický stát Kerala byl kapalinou mimozemského původu.
Konzervativní výzkumníci však neustále vyzývají k hledání logických argumentů a teorií, které budou stát „pevně na zemi“. Doufejme, že příští déšť ve státě Kerala nezmění barvu na oranžovo-zelenou, to by byl teprve zmatek!