Legendy, které kolují o slavném křesťanském rytířském řádu templářů, se zabývají nejrůznějšími rituály, znalostmi a schopnostmi jeho členů. Mezi nejznámější přitom patří pověsti o podílu templářů na objevení Ameriky.
Templáři jsou zmiňováni v příběhu o bájné cestě přes Atlantik roku 1398. Plavba se přitom má odehrát ve spojení se skotským rodem Sinclairů. Podle spisovatele Davida Hatchera (*1957) první cestu do Ameriky uskuteční Henry I. Sinclair (1345–1400).
Hatcher své tvrzení opírá o dopisy a mapy italských šlechticů Nicola (1326–1402) a Antonia Zena (†1403).
V nich je totiž popsána cesta přes severní Atlantik pod vedením prince Zichmniho, což má být právě Henry I. Sinclair!
Zástupci této teorie dokonce tvrdí, že v Roslinské kapli na jihozápadě Skotska je možné nalézt výjevy, které zobrazují rostliny původně z Ameriky, např. kukuřici.
V době vzniku kaple (r. 1446) ale tuto rostlinu v Evropě nikdo znát nemohl. Fakt, že se jedná o boží stánek spojovaný nejen s rodem Sinclairů, ale také s hnutím svobodných zednářů je pak dalším dílkem do tajuplné skládačky.
BYL KOLUMBUS TEMPLÁŘEM?
Vypráví se také o tom, že v okamžiku, kdy dochází ke zničení templářského řádu, podaří se části jeho členů uniknout na Pyrenejský poloostrov.
Právě odsud přitom pochází dobrodruh a mořeplavec Kryštof Kolumbus (1451–1506), který se roku 1492 vypraví ze Španělska na plavbu přes Atlantik a objeví nový kontinent – Ameriku. Byl ale skutečně prvním Evropanem, který doplul do Ameriky?
Plachty Kolumbových lodí zdobí velké rudé kříže. Mělo snad jít o odkaz na templáře, kteří měli ve znaku rovněž rudý kříž? Patřil snad Kryštof Kolumbus k templářům, od nichž mohl také získat mapu pro cestu k břehům Ameriky?
Chcete si přečíst více o tajemném rodě Sinclairů? Na EnigměPlus.cz můžete zde: